ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

1001 sposobów na nagradzanie pracowników

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autorzy:
Ken Blanchard, Bob Nelson
Wydawnictwo:
Onepress
Serie wydawnicze:
Small Business
Ocena:
4.0/6  Opinie: 1
Stron:
272
Druk:
oprawa twarda

Dlaczego przełożeni tak rzadko nagradzają podwładnych? Otóż brakuje im czasu, a niekiedy też pomysłowości. I trudno się dziwić: są zagonieni i sami nie dostają nagród tak często, jak by chcieli. Przełożeni nie nagradzają, bo nie rozumieją, jaka siła drzemie w pochwałach. Tymczasem każdy lubi być doceniany, każdy ma ambicję i chce mieć motywującą pracę, w której widziałby sens. Zapewnij to swoim pracownikom, a otrzymasz od nich wspaniałą nagrodę. Nie zaczynaj od podwyższania pensji -- przemyślane, osobiste i szczere wyrazy uznania motywują bardziej niż pieniądze.

Autor omawia wiele sprawdzonych metod nagradzania pracowników: od prostych spontanicznych gestów do formalnych programów motywacyjnych, podwyżek i awansów. Radzi, jak dostosowywać nagrody do rzeczywistych osiągnięć i systemu wartości w firmie. Uczy, jak utrwalać pożądane zachowania pracowników. Wyjaśnia, jak stosować następujące rodzaje nagród:

  • wiele pomysłów, jak powiedzieć "dziękuję";
  • nagrody rzeczowe;
  • publiczne wyrazy uznania;
  • premie za wydajność;
  • nagrody za szczególne osiągnięcia;
  • nagrody za zgłaszanie dobrych pomysłów;
  • nagrody zespołowe;
  • programy punktowej oceny pracy;
  • motywujące imprezy integracyjne.

Przeczytaj tę książkę i stwórz dobry system nagradzania pracowników w swojej organizacji. Mów "dziękuję" na wiele różnych sposobów. Daj pracownikom to, czego chcą, i oczekuj od nich tego samego.

Wybrane bestsellery

O autorze książki

Ken Blanchard, Bob Nelson

Dr Ken Blanchard jest jednym z najbardziej wnikliwych i wpływowych autorów w dzisiejszym świecie biznesu. Według "New York Timesa" to autor, którego książki sprzedają się najlepiej.

Prowadzi znaną firmę szkoleniową i konsultingową Ken Blanchard Companies. Z jego usług korzystają największe światowe koncerny, m.in.: Procter & Gamble, BMW, American Express, Johnson & Johnson, Toyota i wiele innych.

Miliony menedżerów w całych Stanach Zjednoczonych stosują jego metodę "zarządzania samym sobą w konkretnych sytuacjach".

Ken Blanchard, Bob Nelson - pozostałe książki

Zobacz pozostałe książki z serii Small Business

Onepress - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności