ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Dlaczego pamiętamy? Odkrywanie sekretów pamięci, aby zachować to, co ważne

Dlaczego pamiętamy? Odkrywanie sekretów pamięci, aby zachować to, co ważne Charan Ranganath - okladka książki

Dlaczego pamiętamy? Odkrywanie sekretów pamięci, aby zachować to, co ważne Charan Ranganath - okladka książki

Wydawnictwo:
Sensus
Ocena:
Stron:
277
Druk:
oprawa miękka

Bestseller New York Timesa!

Bestseller Los Angeles Times!

Pamięć kształtuje przeszłość i przyszłość, gdyż wpływa na większość decyzji. Jeżeli wiesz, jak działa pamięć, łatwiej radzisz sobie z codziennymi zadaniami, a także z poważniejszymi wyzwaniami, na przykład związanymi z osłabieniem pamięci. A jeśli skorzystasz ze zdolności mózgu do reinterpretacji przeszłości, możesz wyleczyć się z traumy, usprawnić proces uczenia się i rozwijać samoświadomość.

Nie tylko poprawisz swoją pamięć, ale także nigdy nie zapomnisz tej przełomowej książki!

Siddhartha Mukherjee, laureat Nagrody Pulitzera, autor książek Cesarz wszech chorób. Biografia raka i Gen

Dzięki tej przystępnie napisanej, wciągającej książce poznasz najnowsze odkrycia nauki mówiące o sposobach rejestrowania przeszłości w mózgu. Dowiesz się też, jak to, co pamiętasz, wpływa na Twoje rozumienie, kim jesteś teraz i kim możesz się stać w przyszłości. Najpierw poznasz podstawowe mechanizmy działania pamięci, reguły rządzące zapominaniem i sposoby na zapamiętywanie rzeczy, które mają znaczenie. Przeczytasz, co decyduje o tym, jak interpretujemy przeszłość i postrzegamy teraźniejszość. W książce znajdziesz też liczne historie ludzi o nietypowo funkcjonującej pamięci: niektórzy pamiętają zbyt wiele, inni nie mogą tworzyć nowych wspomnień, a jeszcze inni są dręczeni przez wspomnienia. Przekonasz się, jak skutecznie niewidzialna ręka pamięci kieruje ludzkim życiem!

Oto zupełnie nowe i interesujące wyjaśnienie tego, jak i dlaczego pamiętamy!

dr Matthew Walker, autor książki Dlaczego śpimy

Wybrane bestsellery

O autorze książki

Charan Ranganath jest profesorem psychologii i neuronauki na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis. Przez ponad dwadzieścia pięć lat badał mechanizmy powstawania śladów pamięciowych w mózgu, posługując się technikami obrazowania mózgu, modelowaniem obliczeniowym i badaniami pacjentów z zaburzeniami pamięci. Mieszka w Davis w Kalifornii.

Zamknij

Przenieś na półkę
Dodano produkt na półkę
Usunięto produkt z półki
Przeniesiono produkt do archiwum
Przeniesiono produkt do biblioteki

Zamknij

Wybierz metodę płatności