Recenzje
MIEJ MNIEJ. Jak żyć prosto i szczęśliwie?
Narcyz. Jak nie dać się skrzywdzić i jak nie krzywdzić innych
Miej wyje**ne, będzie Ci dane. 102 praktyczne zadania z odpuszczania
1. Czy potrafisz odpuścić? Przedstawiam recenzję książki "Miej wyjene, będzie Ci dane. O trudnej sztuce odpuszczania" Katarzyny Czyż. Poradnik składa się z trzech części. Pierwsza część to historia autorki o tym, co doprowadziło ją do zmian i na czym one polegały. Druga to praktyczna metoda 7 kroków na odpuszczanie. Natomiast ostatnia mówi, co dalej można z tym zrobić. Język książki jest taki, jak sam tytuł: prosty, bezpośredni, czasem też mocny. Znajdziemy tu dużo emocji, bo autorka od nich nie stroni, dzieląc się swoją historią. Dzięki temu książka nie jest sztywna ani naukowa. Przypomina bardziej rozmowę z czytelnikiem. Dostajemy też tutaj dużo pytań i kilka ćwiczeń, aby zastanowić się nad własnym życiem. Część praktyczna przedstawia głównie rzeczy podstawowe dla naszego samorozwoju, ale to przecież od nich musimy zacząć, aby iść dalej. Jeśli czujesz, że to, co robisz w życiu wynika przede wszystkim z norm i oczekiwań innych, a nie z tego, czego naprawdę chcesz, to myślę, że ta książka jest dla Ciebie. Dzięki niej możesz odpuścić to, czego nie potrzebujesz i skupić się na sobie. 2. Czy lubisz praktyczne zadania w poradnikach? Zapraszam na recenzję książki "Miej wyjene, będzie Ci dane. 102 praktyczne zadania z odpuszczania" Katarzyny Czyż. Jest to kontynuacja książki, którą recenzowałam tydzień temu. Poradnik tak naprawdę zawiera wyłącznie praktyczne zadania. Zostały one podzielone na 7 kroków, które przedstawiono również w podstawowej wersji książki, a są nimi emocje, oddech, autocoaching, cztery umowy, relaks, zarządzanie energią i humor. Na pewno nie polecam zajmować się tą pozycją przed przeczytaniem "Miej wyjene, będzie Ci dane. O trudnej sztuce odpuszczania", ponieważ to stamtąd wszystkiego się dowiemy. Tutaj poszczególne kroki mają tylko krótkie opisy. Zadania natomiast są bardzo dobrym uzupełnieniem głównej części poradnika. Tak więc polecam.