ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Wydatki strukturalne

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Piotr Wieczorek
Wydawnictwo:
C. H. Beck
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
245
     PDF

Wydatki strukturalne budzą wiele wątpliwości zarówno u pracowników odpowiedzialnych za ich klasyfikowanie, jak i u pracowników księgowości oraz samych kontrolujących prawidłowość ujęcia wydatków w odpowiednich kodach klasyfikacji wydatków strukturalnych. Można powiedzieć, że "interpretacja goni interpretację".

Celem tej książki jest wskazanie zasad prawidłowego klasyfikowania i prowadzenia ewidencji wydatków strukturalnych oraz sporządzania rocznych sprawozdań Rb-WSa i Rb-WSb. W książce tej wyjaśnimy, kiedy planowany wydatek stanie się wydatkiem strukturalnym oraz jakie zapisy powinny się znaliźć w statucie, planie finansowym i polityce rachunkowości, aby można było prawidłowo sporządzić roczne sprawozdania Rs-WSa i Rb-WSb oraz uchronić się przed zarzutem błędnego ujęcia w klasyfikacji. W interpretacji zawiłych przepisów pomogą również szczegółowe odpowiedzi na 54 praktyczne i najcześciej zadawane pytania z zakresu wydatków strukturalnych.

Dotyczą one np. wydatków ponoszonych na:

  • szkolenia, studia podyplomowe,
  • podręczniki, czasopisma, książki,
  • remonty, budowę windy dla osób niepełnosprawnych,
  • wynagrodzenia konsultantów, pracowników zatrudnionych na podstawie umowy zlecenia czy wynagrodzenia subsydiowane przy pracach inwentaryzacyjnych,
  • zakup materiałów biurowych, samochodu czy też gruntów.

Książka opisuje i uwzględnia zmiany wprowadzone nowym rozporządzeniem w sprawie szczegółowej klasyfikacji wydatków strukturalnych (Dz.U. Nr 44, poz. 255) i wyjaśnia jak sporządzić roczne sprawozdania Rb_WSa i Rb-WSb za 2010r.

Wybrane bestsellery

Piotr Wieczorek

C. H. Beck - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności