Giełda. Podstawy inwestowania. Wydanie II rozszerzone (ebook)(audiobook)(audiobook)
- Autor:
- Adam Zaremba
- Promocja Przejdź
- Wydawnictwo:
- Onepress
- Ocena:
- 4.4/6 Opinie: 14
- Stron:
- 256
- 3w1 w pakiecie:
-
PDFePubMobi
Opis książki
Czytaj fragment
Do rozważnych zysk należy!
- Na co zwracać uwagę przy wyborze domu maklerskiego?
- Jak niwelować ryzyko?
- Czym jest system notowań?
- Co warto wiedzieć o zleceniach?
- Jak działają instrumenty rynku kapitałowego?
- W jaki sposób zarządzać portfelem, aby zarabiać?
Inwestorze — ucz się sam!
Ostatnie lata na giełdach papierów wartościowych trudno nazwać tłustymi, jednak nawet w kryzysie wielu mądrych inwestorów zdołało uniknąć poważnych strat. Jeśli jesteś osobą stawiającą pierwsze kroki na rynku kapitałowym, chcesz zapewne nauczyć się inwestować swoje pieniądze tak, aby nie ryzykować ponad miarę, osiągając przy tym satysfakcjonującą stopę zwrotu. Pamiętaj, że skuteczne inwestowanie wymaga ciężkiej i skrupulatnej pracy, silnej psychiki oraz sporej wiedzy.
W tej książce znajdziesz komplet informacji na temat tego, jak wybrać biuro maklerskie oraz otworzyć rachunek inwestycyjny. Poznasz mechanizmy rządzące pracą Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Dowiesz się, jakie możliwości daje handel na parkiecie i gdzie najlepiej ulokować pieniądze. Zgłębisz tajniki strategii inwestycyjnych, czyli zdobędziesz precyzyjne informacje o tym, jak skutecznie pomnażać własne oszczędności, unikając niepotrzebnych strat.
- Porady dla początkujących
- Zasady funkcjonowania GPW
- Instrumenty rynku kapitałowego
- Sposoby zarządzania portfelem akcji
- Różne rodzaje analiz
- Przydatne dodatki
Wydanie drugie zostało dostosowane do aktualnych warunków rynkowych oraz wzbogacone o rozdziały poświęcone produktom strukturyzowanym i analizie portfelowej. Zawiera także nowe dodatki, dotyczące opodatkowania zysków giełdowych oraz literatury niezbędnej w biblioteczce inwestora.
Podobne produkty
Poradnik inwestora rynku nieruchomości Poradnik inwestora rynku nieruchomości
Kazimierz Turaliński, Damian Kleczewski, Justyna Broniecka - Klim
Niewzruszony Niewzruszony
Tony Robbins
Recenzje (4)
-
www.instagram.com/katherine_the_bookworm/ Tomasz Ptak
Znakomity przewodnik, który pozwala poznać arkana inwestowania szczególnie dla osób, które uważają, że to trudne i skomplikowane. Dla chcących lokować i oszczędzać swoje pieniądze na giełdzie, a nie wiedzą jak podjąć właściwe kroki. Autor w przystępny sposób doradza jak wybrać odpowiedni dom maklerski. Przybliża istotę działania giełdy. Pomaga i uczy jak rozpoznawać i zmniejszać ryzyko przy inwestowaniu. Szczegółowo objaśnia czym są instrumenty pierwotne takie jak akcje. W prosty sposób opisuje instrumenty pochodne oraz produkty strukturyzowane. Dzięki tej publikacji takie pojęcia jak analiza fundamentalna, techniczna, portfelowa czy formacje liniowe, świecowe, średnia ruchoma stają się bardziej zrozumiałe i czytelne. Dodatkowo wyjaśnia czym jest wartość pieniądza w czasie, która część i co podlega opodatkowaniu, oraz gdzie można znaleźć informacje dotyczące giełdy. Książka może być doskonałym prezentem. Warto sięgnąć do tej publikacji. satysfakcja gwarantowana. Chodzi o to by liczba świadomych inwestorów w naszym kraju cały czas rosła by było ich jak najwięcej. By dobrobyt i dostatek stał się udziałem coraz większej ilości Polaków. By było nam milej, łatwiej i przyjemniej. Czego Państwu i sobie życzę Tomasz Ptak
-
www.instagram.com/katherine_the_bookworm/ Sylwia Sikorska
Książka z pewnością warta swojej ceny. Napisana w bardzo przystępny sposób. Przydatna w zmaganiach giełdowych nie tylko dla rozpoczynających przygodę inwestorów ale także dla studentów (zwłaszcza uczelni ekonomicznych). Da się zauważyć lekki styl pisania autora. Prostota terminologii, mnogość przykładów, analiz, przydatne linki. Książka z pewnością godna uwagi. Szczerze polecam.
-
www.instagram.com/katherine_the_bookworm/ Grzegorz Kaczmarek
"Giełda. Podstawy inwestowania." to lekkie i niezwykle merytoryczne wprowadzenie w świat inwestycji na rynku kapitałowym. Czytelnik otrzymuje zastrzyk wiedzy pozwalający na rozpoczęcie przygody z walorami GPW, w realiach której osadzony jest wykład. Dobre zasady inwestowania, kalkulacja ryzyka i zysku, analizy i optymalizacja portfela inwestycyjnego to silne atuty tej pozycji. Dobór języka i łatwość przekazywania wiedzy z pewnością zachęci Czytelnika do spróbowania swoich sił tak na warszawskim jaki i innych parkietach.
-
www.instagram.com/katherine_the_bookworm/ Grzegorz Poznaniak
Traf chciał, że moja żona odebrała przesyłkę z zamówioną w One Press książką Adama Zaremby "Giełda - podstawy inwestowania". - I znowu kupiłeś nową książkę, której nie będziesz miał czasu przeczytać - moja żona wydawała się być wyraźnie poddenerwonana ilością czekających na lepsze czasy książek, które nietknięte z powodu mojego chronicznego nadmiaru pilniejszych zajęć, tęsknie spoglądały z regału. - Kochanie, ta będzie pierwsza w kolejce do przeczytania - odparłem i zacząłem pobieżnie wertować dopiero co odpakowaną książkę. Postanowiłem przeczytać na razie tylko wprowadzenie, aby zaostrzyć apetyt na lekturę, którą miałem zamiar kontynuować w bliżej nieokreślonej przyszłości. I zaczęło się. Zostałem, prawie wbrew swojej woli, wessany w świat, który do tej pory wydawał mi się tak odległy jak Galaktyka Andromedy. Najdziwniejsze jest to, że wyruszyłem na tę arcyciekawą wycieczkę po rynkach finansowych zupełnie bez stresu, prowadzony za rękę przez autora posiadającego nie tylko olbrzymią wiedzę praktyczną i doświadczenie w tym zakresie, ale również niezwykłą umiejętność pokazywania rzeczy w istocie dość trudnych w sposób przystępny i wciągający. Przyznaję, na początku nie mogłem dojść, po co autor szczegółowo tłumaczy jak wyglądają arkusze zleceń i jak są rozliczane transakcje giełdowe, ale po następnych kilkunastu stronach zrozumiałem, że bez takiej wiedzy niemożliwe byłoby zrozumienie takich pojęć jak zlecenie sprzedaży "Po Każdej Cenie" lub "Po Cenie Rynkowej", nie mówiąc już o "Limitach" i "Stop Lossach". Z wypiekami na twarzy i pod podejrzliwymi spojrzeniami małżonki, próbującej bezskutecznie domyślić się, co wywołało u mnie taką ekscytację, dotarłem do rozdziału poświęconego instrumentom pochodnym a potem analizie fundamentalnej. I tu kolejne zaskoczenie! Do tej pory uważałem, że nie ma nudniejszej rzeczy niż gapienie się na bilans czy rachunek wyników jakiegoś przedsiębiorstwa a tu okazuje się, że przy odrobinie wprawy i chęci, można prześwietlić działalność firmy jak rentgenem, a do tego z dużą dozą pewności przewidzieć, jak firma będzie się dalej rozwijać. To się nazywa otworzyć komuś oczy! Ale wierzchołek fascynacji znajdował się jeszcze przede mną... Wiadomo, że każdy facet jest wzrokowcem i przemawiają do niego rzeczy, które dają się zaprezentować poprzez kształt, kolor i ruch... A analiza techniczna to właśnie coś takiego! Coś, co w książce Adama Zaremby jest tak logicznie i przejrzyście przedstawione, że pojęcia takie jak "oscylatory stochastyczne" czy "dywergencja" nie stanowią żadnego problemu. No i można błysnąć znajomością trudnych słów wśród znajomych! - Czyś ty kompletnie zwariował - z kompletnego zaczytania wywołał mnie brutalnie głos żony - trzy godziny ślęczysz nad tą książką, mieliśmy jechać na zakupy. Mina mojej żony zwiastowała zbliżającą się burzę. Kochanie - pomyślałem - zakupy to ja zacznę dopiero robić - jutro zakładam rachunek maklerski!
Szczegóły książki
- ISBN Ebooka:
- 978-83-246-4493-3, 9788324644933
- Data wydania ebooka:
-
2012-01-18
Data wydania ebooka często jest dniem wprowadzenia tytułu do sprzedaży i może nie być równoznaczna z datą wydania książki papierowej. Dodatkowe informacje możesz znaleźć w darmowym fragmencie. Jeśli masz wątpliwości skontaktuj się z nami sklep@onepress.pl.
- Format:
- A5
- Numer z katalogu:
- 8300
- Rozmiar pliku Pdf:
- 5.9MB
- Rozmiar pliku ePub:
- 4.9MB
- Rozmiar pliku Mobi:
- 4.9MB
- Pobierz przykładowy rozdział PDF
- Erraty / Zgłoś erratę
- Kategorie:
Giełda i inwestycje
- Serie wydawnicze: Exclusive
Spis treści
- Na co zwracać uwagę? (14)
- Opłaty i prowizje (14)
- Oferta kredytowa (14)
- Oferta analityczna (15)
- Jakość systemu internetowego (17)
- Dostępność POK-ów (17)
- Ryzyko niejedno ma imię (20)
- Ryzyko finansowe i operacyjne przedsiębiorstwa (20)
- Ryzyko stopy procentowej (21)
- Ryzyko inflacji (23)
- Ryzyko podatkowe (23)
- Ryzyko polityczne (24)
- Ryzyko rynku akcji (24)
- Ryzyko walutowe (25)
- Ryzyko cen surowców (25)
- Ryzyko kredytowe (26)
- Ryzyko płynności (26)
- Ryzyko osobiste (27)
- Ryzyko emocjonalne (27)
- Jak zmniejszyć ryzyko? (27)
- Po pierwsze: dywersyfikuj (27)
- Po drugie: ograniczaj straty (28)
- Po trzecie: odrób pracę domową (30)
- Po czwarte: uporządkuj własne finanse (31)
- Po piąte i najważniejsze: zawsze porównuj zysk z ryzykiem (31)
- Jak wygląda arkusz zleceń? (37)
- O czym jeszcze informuje arkusz notowań? (38)
- Zlecenia dostępne na GPW (39)
- Zlecenie z limitem ceny (39)
- Zlecenie "po każdej cenie" (41)
- Zlecenie "po cenie rynkowej" (42)
- Zlecenie "po cenie rynkowej na otwarcie" (43)
- Dodatkowe warunki przy składaniu zleceń (44)
- Jak długo trwa zlecenie? (46)
- Przeprowadzanie i rozliczanie transakcji (47)
- Notowania jednolite (49)
- Przebieg notowań jednolitych (49)
- Notowania ciągłe (51)
- Przebieg notowań ciągłych (52)
- Notowania instrumentów pochodnych (52)
- Co mierzą indeksy? (53)
- Indeks ważony cenami (54)
- Indeksy równoważone (54)
- Indeks ważony wartością rynkową (54)
- Indeksy cenowe i dochodowe (55)
- Puls GPW - indeksy giełdowe (55)
- WIG (55)
- WIG20 (57)
- mWIG40 (57)
- sWIG80 (58)
- WIG-PL (58)
- Indeksy branżowe (58)
- WIG20 lev (58)
- WIG20 short (59)
- Akcje (63)
- Prawa i obowiązki akcjonariuszy (64)
- Gdzie notowane są akcje? Rynki akcji w Polsce (67)
- Obligacje (68)
- Rynki obligacji w Polsce (68)
- Ile kosztuje obligacja? (68)
- Oprocentowanie obligacji (69)
- Jak czytać notowania obligacji? (71)
- Sprawiedliwa cena obligacji (73)
- Kontrakty terminowe (75)
- Rozliczanie dostawne i bezdostawne (pieniężne) (76)
- Kontrakty futures i forward (77)
- Nazewnictwo kontraktów na GPW (77)
- Depozyty zabezpieczające i dźwignia (78)
- Pozycja długa i krótka na kontrakcie (78)
- Specyfikacja kontraktów terminowych (81)
- Opcje (81)
- Put i call (82)
- Rozliczanie transakcji (83)
- Charakterystyka opcji giełdowych (83)
- Nazewnictwo opcji (84)
- Przykłady transakcji na opcjach (84)
- Opcje plain-vanilla i opcje egzotyczne (88)
- Inne instrumenty pochodne (88)
- Prawo do akcji (PDA) (89)
- Prawo poboru (89)
- Warrant (90)
- Certyfikat inwestycyjny (90)
- Co to jest produkt strukturyzowany? (92)
- Ochrona kapitału (92)
- Ustalony czas trwania inwestycji (93)
- Stopa zwrotu oparta na określonej z góry formule (93)
- Wbudowany instrument pochodny (94)
- Jak działają produkty strukturyzowane? (94)
- Mechanizm funkcjonowania produktów strukturyzowanych (95)
- Współczynnik partycypacji (96)
- Poziom ochrony kapitału (97)
- Skąd się biorą obligacje? (98)
- Skąd się biorą opcje? (99)
- Na czym zarabia emitent struktur? (99)
- Etapy ewolucji inwestora (103)
- Efektywność rynku, czyli dlaczego trzeba być samodzielnym? (104)
- Efektywność słaba (107)
- Efektywność średnia (107)
- Efektywność mocna (107)
- Co ma efektywność do samodzielności? (108)
- Metody zarządzania portfelem (108)
- Analiza fundamentalna (109)
- Analiza techniczna (109)
- Analiza portfelowa (109)
- Ile naprawdę warta jest firma, czyli idea wartości wewnętrznej (111)
- Dlaczego stosowanie analizy fundamentalnej wymaga silnej psychiki? (113)
- Etapy analizy fundamentalnej (114)
- 1. Analiza makroekonomiczna - kiedy kupować, kiedy sprzedawać? (114)
- 2. Analiza sektorowa - kto skorzysta na boomie? (114)
- 3. Analiza sytuacyjna, analiza finansowa - jaka jest "jakość" firmy? (114)
- 4. Wycena akcji - ile trzeba zapłacić za "jakość"? (115)
- Analiza makroekonomiczna (115)
- Analiza sektorowa (122)
- Analiza sytuacyjna (127)
- Analiza finansowa (130)
- Analiza wskaźnikowa (138)
- Wycena akcji (141)
- Najważniejszy jest trend (151)
- Czy trendy naprawdę istnieją? (153)
- Dlaczego analiza techniczna nie zawsze działa? (156)
- Skąd analitycy techniczni czerpią informacje? Wykresy giełdowe (156)
- Wykres liniowy (156)
- Wykres słupkowy (157)
- Wykres świecowy (159)
- Skale arytmetyczne i logarytmiczne (161)
- Formacje liniowe (162)
- Linie trendu (162)
- Formacje sygnalizujące odwrócenie trendu (164)
- Formacje kontynuacji trendu (168)
- Formacje odwrócenia lub kontynuacji trendu (173)
- Formacje świecowe (178)
- Formacje odwrócenia trendu wzrostowego na spadkowy (178)
- Formacje odwrócenia trendu spadkowego na wzrostowy (180)
- Średnie ruchome (185)
- Czym są średnie ruchome? (185)
- Jak inwestować na podstawie średniej ruchomej? (186)
- Wskaźniki analizy technicznej (191)
- Wybór stylu inwestowania (192)
- Horyzont czasowy wskaźnika (192)
- Sygnały transakcyjne ze wskaźników (194)
- Przegląd wskaźników technicznych (195)
- Budowa systemów transakcyjnych (202)
- Dywersyfikacja i korelacja, czyli budowa portfela akcji (208)
- Korelacja pomiędzy papierami wartościowymi (209)
- Czy istnieje granica dywersyfikacji? (211)
- Wartość przyszła (216)
- Wartość bieżąca (218)
- Wartość bieżąca regularnych płatności pieniężnych (strumienia pieniędzy) (219)
- Wartość bieżąca nieskończonej liczby równych płatności pieniężnych (220)
- Wartość bieżąca nieskończonej liczby równych płatności zwiększających się w postępie geometrycznym (221)
- Co podlega opodatkowaniu? (223)
- Co jeszcze można zaliczyć do kosztów? (224)
- Jak rozliczać straty? (224)
- Ile wynosi podatek giełdowy? (224)
- Czy podatki trzeba obliczać samodzielnie? (224)
- Podsumowanie (225)
- Polskie strony (227)
- Serwisy internetowe poświęcone inwestowaniu - notowania, wiadomości z rynków itp. (227)
- Rynki giełdowe w Polsce (228)
- Oprogramowanie giełdowe (228)
- Edukacja giełdowa (228)
- Instytucje rynku finansowego (228)
- Historyczne dane giełdowe (228)
- Gry giełdowe (228)
- Instytucje samorządowe rynku kapitałowego (229)
- Biura maklerskie świadczące usługi inwestorom indywidualnym (229)
- Strony zagraniczne (229)
- Serwisy giełdowo-finansowe (229)
- Edukacja (230)
- Oprogramowanie giełdowe (230)
- Międzynarodowe instytucje finansowe (230)
- Giełdy zagraniczne (231)
- Zysk i ryzyko (235)
- Wyliczanie korelacji za pomocą programu Microsoft Excel (239)
- O współczynniku korelacji słów kilka (241)
- Budowa portfela dwóch spółek przy użyciu analizy portfelowej (241)
- Wyznaczanie optymalnej struktury portfela (243)
Wprowadzenie (9)
Część I. Zanim zaczniesz inwestować
Rozdział 1. Jak wybrać dom maklerski? (13)
Rozdział 2. Naucz się rozpoznawać ryzyko (19)
Część II. Jak działa giełda?
Rozdział 3. System notowań? A co to takiego? (35)
Rozdział 4. Wszystko, co warto wiedzieć o zleceniach (37)
Rozdział 5. Systemy notowań na GPW (49)
Rozdział 6. Rzut okiem na rynek, czyli indeksy giełdowe (53)
Część III. Do wyboru, do koloru,
czyli instrumenty rynku kapitałowego
Rozdział 7. Instrumenty pierwotne (63)
Rozdział 8. Instrumenty pochodne (75)
Rozdział 9. Produkty strukturyzowane (91)
Część IV. Jak inwestować, żeby zarabiać?
Rozdział 10. Metody zarządzania pieniędzmi (103)
Rozdział 11. Analiza fundamentalna (111)
Rozdział 12. Analiza techniczna (151)
Rozdział 13. Analiza portfelowa (207)
Dodatki
Dodatek I. Wartość pieniądza w czasie (215)
Dodatek II. Podatek od zysków giełdowych (223)
Dodatek III. Źródła informacji giełdowej (227)
Dodatek IV. Biblioteczka inwestora (233)
Dodatek V. Analiza portfela dwóch akcji (235)
Skorowidz (245)
Oceny i opinie klientów (14)
(2)
(7)
(3)
(0)
(1)
(1)
6 oceniona przez:
2008-08-19
6 oceniona przez:
2011-02-28
5 oceniona przez:
Michał Daktera, 2010-03-09
5 oceniona przez:
2010-10-20
5 oceniona przez:
Kristofex, 2009-09-11
5 oceniona przez:
Krystian Włodarczyk, 2017-01-02
5 oceniona przez:
2013-04-25
5 oceniona przez:
Michał, nauczyciel 2012-10-10
5 oceniona przez:
Robert, 2008-09-28
4 oceniona przez:
2008-08-13
4 oceniona przez:
Niko, 2012-03-29
4 oceniona przez:
Justyna Biniecka, 2015-06-27
2 oceniona przez:
Roman W, 2013-11-29
1 oceniona przez:
Marcin Nowak, 2010-02-18
więcej opinii