ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Zarządzanie karierą w świecie VUCA. Jak skutecznie pokierować własną karierą w niepewnym środowisku

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wydawnictwo:
Onepress
Wydawnictwo:
Onepress
Ocena:
Stron:
273
Druk:
oprawa miękka
Dostępne formaty:
     PDF
     ePub
     Mobi
Czytaj fragment

Czy leci z nami pilot?

Opanuj sztukę zarządzania karierą w niestabilnym, szybko zmieniającym się świecie

Termin "płynna nowoczesność", który przypisuje się socjologowi i filozofowi Zygmuntowi Baumanowi, dobrze oddaje czasy, w jakich żyjemy ― z ich fragmentarycznością, epizodycznością i poczuciem niejednoznaczności. Biznesowym odpowiednikiem tego określenia jest świat VUCA. W nim nic nie jest pewne, żadna posada ani ścieżka kariery. Pracownicy powinni się nastawić na rzeczywistość ciągłej zmiany: zadań wykonywanych na danym stanowisku, stanowisk samych w sobie, a także branż, w których przyjdzie im zawodowo funkcjonować.

Czy na taką przyszłość można się dobrze przygotować? Można, a nawet trzeba. Właściwe planowanie, ocena, jak również samodzielne kształtowanie własnej kariery, wsparte bieżącym monitorowaniem rynku i śledzeniem nadchodzących trendów, pozwolą na skuteczne odnalezienie się w nowej rzeczywistości rynkowej. Co oczywiście nie jest proste, wymaga sporo zaangażowania, jednak przynosi znaczne profity ― w płynnej nowoczesności jedyną pewną stałą pozostajemy my sami: nasze mocne i słabe strony, zdolność do korzystania z własnej wiedzy, umiejętności i możliwości dostosowywania się do ciągle nowych wymagań rynku pracy.

Wybrane bestsellery

O autorze książki

Agnieszka Piątkowska

Agnieszka Piątkowska - międzynarodowy ekspert ds. rekrutacji, partner w międzynarodowej firmie rekrutacyjno-szkoleniowej Big Fish. Zajmuje się procesami rekrutacyjnymi średniej, wyższej i najwyższej kadry menedżerskiej oraz wysokospecjalistycznymi projektami rekrutacyjnymi. Wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, współpracownik Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki. Ekspert Polskiego Forum HR z zakresu rekrutacji permanentnej, trener, Dyplomowany Asesor. Aktywna jako doradca kariery i coach wyższej kadry menedżerskiej. Absolwentka Akademii Leona Koźmińskiego, Bradford University oraz SGH.

Onepress - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności