Recenzje
Kobieta Kompletna. Nie szukaj spełnienia, bądź szczęśliwa teraz
W książce „Kobieta kompletna” są poruszane tematy, które każda kobieta powinna przepracować m.in. samoakceptacja, poczucie własnej wartości, poczucie, że zasługujemy na szczęście. Autorka Sylwia Kocoń pisze o tym jak stać się kompletną kobietą, to znaczy taką, która przyjmuje życie takim jakim jest, ale jednocześnie nie oznacza to bierności, wręcz przeciwnie. Dopiero po zaakceptowaniu, możemy stworzyć w sobie przestrzeń na to, by pojawiło się coś nowego, wyjść poza standardowe zachowania i myśli. . Kompletność to również miłość dzięki której możemy stworzyć lepsze, nowe życie. Po tej wyjątkowej lekturze uświadomiłam sobie, że jestem wyjątkowa i nie chce odkładać ciągle planów na przyszłość, chce zacząć żyć, być uważną i obecną. Rozdział, który w szczególności do mnie trafił to konsekwencje związane z życiem, które jest sterowane poprzez hormon stresu, jesteśmy wtedy ślepi na prawdę, obfitość i kompletność. Serdecznie polecam każdemu.
naszdomekmarzen Jeziorska Natalia
Niezwyciężona firma. Jak nieustannie odkrywać swoją organizację na nowo i czerpać z najlepszych modeli biznesowych
Być na topie
Miejsc na szczytach rankingów nie zajmują przypadkowe firmy. Wielki sukces wymaga dużej wiedzy i umiejętności dostrzegania zjawisk niedostrzegalnych dla innych. Trzeba też wiedzieć, jaki obszar jest wart działania i jakie decyzje strategiczne podjąć. Strategia rozwoju, kultura innowacji czy wybór modelu biznesowego nie należą do łatwych zagadnień. Jeśli chce się
jednak zbudować wybitną, niepokonaną firmę, nie ma się wyjścia – trzeba skorzystać ze sprawdzonych narzędzi. Proponowana książka to kolejny tom z serii „Strategyzer”, która jest
przeznaczona dla wizjonerów biznesu. Skorzystają z niej przedsiębiorcy oraz liderzy innowacji. Znalazły się tu opisy kluczowych narzędzi pozwalających budować modele biznesowe odporne na destabilizację, zarządzać portfelem przedsięwzięć biznesowych i tworzyć w firmie kulturę innowacyjności. Wyjaśniono także, w jaki sposób Amazon, IKEA, Airbnb, Microsoft czy Logitech zmieniały swoje branże i wprowadzały innowacje we własnych modelach biznesowych. Pokazano też zasady tworzenia nowych silników wzrostu, wprowadzania zmian w dostarczaniu produktów i usług oraz wyciągania maksymalnych zysków z każdego typu modelu biznesowego. Dzięki niej można się dowiedzieć, jak zbudować niezawodną strategię rozwoju, nieustannie kontrolować ryzyko i stale wyprzedzać konkurencję, działać według najlepszych modeli biznesowych oraz oceniać własną gotowość do innowacji.
Magazine Manager
Zainspirowani. Jak tworzyć kultowe produkty technologiczne
Jak zarządzać produktem
Historia zna przykłady produktów, które odniosły niewiarygodny sukces stając się kultowymi, ale i takie, które były na niego skazane, a jednak zaliczyły spektakularną porażkę. Nawet najlepsze pomysły mogą bowiem okazać się klapą przy niewłaściwym zarządzaniu projektem. Proponowana książka to idealna pozycja dla managerów produktów technologicznych, która pozwala na zdobycie wiedzy o problemach i wyzwaniach dla nich specyficznych. Znalazło się w niej mnóstwo wskazówek pozwalających na budowanie wydajnych zespołów i wypracowanie efektywnej kultury organizacji. Nie zabrakło praktycznych porad z dziedziny zarządzania produktem, popartych dziesiątkami przykładów z działalności liderów branży. Dogłębnie wyjaśniono techniki i zasady różnych aspektów testowania innowacji. Mówi się w niej m.in. o wyborze właściwego rozwiązania, cechach udanych produktów, błędach projektowych i przyczynach porażek, pogodzeniu sprzecznych wymagań oraz metodyce Agile.
Autor od ponad 20 lat zajmuje się zarządzaniem produktem pracując z takimi liderami rynkowymi jak eBay, AOL, Netscape czy HP. W eBay odpowiadał za definiowanie produktów i usług w zakresie e-commerce. Obecnie współpracuje z różnymi firmami technologicznymi w celu poprawy innowacyjności i szybkości.
Magazine Manager
Kobieta Kompletna. Nie szukaj spełnienia, bądź szczęśliwa teraz
"Kobieta kompletna. Przestań szukać szczęścia, bądź szczęśliwa" to poradnik Pani Sylwii Kocoń, który powinna przeczytać każda kobieta. To książka dla każdej kobiety, która pragnie poznać siebie i dąży do tego. Autorka próbuje wyjaśnić, że tak naprawdę każda z nas jest KOMPLETNA. Pani Sylwia próbuje także pokazać kobietom jak mają siebie zaakceptować, jak być pewną siebie.
Wyjaśnia, że także każda z nas ma prawo do bycia szczęśliwą, nie ważne w jakiej sytuacji życiowej jesteśmy. Pani Kocoń pokazuje nam, że każda z nas jest wyjątkowa. Przedstawia w tej książce sześć przeszkód, które czyhają na to aby nam przeszkodzić być kobietą kompletną i jak sobie z nimi poradzić.
Serdecznie polecam ten poradnik każdej kobiecie w każdym wieku 😊
Zaczytana0598 Majcher Marta
Zrób to teraz! Przejmij kontrolę nad swoim czasem i życiem
Brian Tracy jak zwykle nie zawodzi i w prosty i przystępny sposób mówi czym jest produktywność, jakie popełniamy błędy, przede wszystkim próbując wykonać wszystkie zadania zamiast skupić się na tych najważniejszych. Podsuwa liczne pomysły, strategie,metody i techniki . Rozprawia się z prokastrynacją i pułapkami produktywności przytłaczając liczne anegdoty i doświadczenia. Okładka jak najbardziej trafna, kolejne złoto o Briana!
Dzasta88 KRZEMIŃSKA Justyna