ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Ptaki, które śpiewają nocą

★★★★★ [4,5/5] Cześć misie ! Przychodzę do was z recenzją cudownej i wyjątkowej historii , mowa tutaj o „Ptaki, śpiewają nocą”. Ta książka okazała się dla mnie naprawdę bardzo miłym zaskoczeniem. Głównym motywem fabuły jest podróżowanie camperem po Stanach Zjednoczonych i muszę przyznać, że jeszcze nigdy wcześniej nie spotkałam się z taką historią. Sam pomysł był niezwykle oryginalny i świeży, a poznawanie kolejnych miejsc oraz bohaterów sprawiało mi ogromną przyjemność. Momentami to ciągłe podróżowanie bywało dla mnie delikatnie irytujące, ponieważ miałam wrażenie, że bardziej skupiamy się na przemieszczaniu niż na samym pogłębianiu fabuły. Mimo to poznawanie świata przedstawionego było bardzo ciekawe, a bohaterowie szybko stali mi się bliscy. Naprawdę polubiłam ten klimat i często z przyjemnością wracałam do lektury. Książka była wciągająca i interesująca, a przy okazji dowiedziałam się z niej kilku ciekawych rzeczy. Całość czytało się lekko, a jednocześnie z zaangażowaniem. Dawno nie trafiłam na tak fajną i nietypową fabułę, dlatego tym bardziej doceniam ten tytuł. Największym zaskoczeniem była dla mnie końcówka ,zupełnie się jej nie spodziewałam. Finał zrobił na mnie duże wrażenie i sprawił, że z jeszcze większym zainteresowaniem śledziłam historię aż do ostatniej strony. Zdecydowanie zachęciło mnie to do sięgnięcia po kolejny tom, jak najszybciej po jego wydaniu🩵! 💕

booktook_kari Wasiewicz Karolina

Folwark zwierzęcy

George Orwell to to jeden z najbardziej znanych pisarzy XX wieku. Przyznam szczerze, że słyszałam o jego dziełach wiele razy, ale dopiero teraz sama się za nie zabrałam. Folwark zwierzęcy to lektura raczej dla starszych czytelników. ezlitośnie ukazuje mechanizmy władzy i propagandy. Rewolucja nie zawsze okazuje się być skutecznym rozwiązaniem, a strach przed tyranem potrafi sparaliżować społeczeństwo do tego stopnia, że większość staje się bierna.Zwierzęta żyjące na folwarku Pana Janiaka są wykorzystywane do ciężkich prac rolnych. W końcu stary knur Major postanawia 'otworzyć oczy' innym zwierzętom i razem sprzeciwiają się swoim właścicielom, których decydują się wygnać. Razem ustanawiają nowe zasady, głoszą idee równej wartości, współpracy i wolności. Początkowo rzeczywistość zwierząt znacznie się poprawia. W końcu robią co chcą i korzystają z wolności. Pracują ciężko, ale robią to tylko dla siebie. Widzą w tym sens i poczucie sprawiedliwości. Jednak z czasem świetnie - Napoleon i Śniegul stopniowo przejmują władzę. Łamią przykazania i zmieniają je tak, aby czerpać z nich osobiste korzyści, ale robią to w sposób prawie niezauważalny dla pozostałych mieszkańców. Za pomocą propagandy pozostałe zwierzęta wierzą, że wszystkie trudności są potrzebne i konieczne. Każdy sprzeciw czy bunt kończy się konsekwencjami. Tymczasem świnie coraz bardziej zaczynają upodabniać się do swoich dawnych wrogów - ludzi. Chodzą na dwóch nogach, noszą ubrania, śpią w domu, a także spożywają alkohol i spotykają się z innymi ludźmi. Stają się tym z czym pierwotnie walczyły zwierzęta. Rewolucja kończy się totalną katastrofą, gdy zwierzęta nie potrafią odróżnić już świń od ludzi. Mimo że większość zwierząt dostrzega niesprawiedliwość i łamanie ustalonych zasad, pozostają bierni i nie potrafią się przeciwstawić tej sytuacji. Folwark zwierzęcy pokazuje, że łatwo można zmanipulować i zastraszyć społeczeństwo. A władza pozbawiona kontroli prowadzi do osobistych nadużyć i korzyści, a rewolucyjne idee szybko tracą na swoim znaczeniu.

karoksiazkara Zając Karolina

Ptaki, które śpiewają nocą

𝒎𝒐𝒋𝒂 𝒐𝒄𝒆𝒏𝒂: ★★★★★ (𝟓/𝟓) ⁺‧₊˚ ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ ˚₊‧⁺ ★ Kolejna książka Marty, którą darzę ogromnym uczuciem, przez to że właśnie dzięki twórczości tej cudownej kobiety zaczęłam swoją przygodę z czytaniem. „Ptaki, które śpiewają nocą” to wyjątkowa historia, która naprawdę jest warta uwagi. Nigdy nie spodziewałam się czegoś tak dobrego, przyjemnego i dającego mi poczucie komfortu. ★ Opowieść o Savannah i Austinie jest czymś „innym”, w dobrym znaczeniu tego słowa. Ta dwójka może nie jest perfekcyjna, ale zadajmy sobie pytanie, jaka relacja jest w 100% idealna? Są to dwa różne charaktery, których drogi się krzyżują i które wpadają na siebie całkowicie przypadkiem, ale właśnie takie spotkania mogą okazać się najważniejszymi. Dziewczyna miała zostać mężatką, jednak jej życie obiera inny bieg i Savannah postawiana porzucić swoje dawne życie, podejmując się podróży kamperem, który został po jej siostrze. Austin nie ma konkretnego planu na życie, żyje chwilą i docenia drobne sytuacje. Chłopak jest jej kompletnym przeciwieństwem, nie boi się podróży, ani zostawiania przeszłości za sobą, dlatego proponuje, aby razem wyruszyli w drogę. ★ Bohaterowie są naprawdę bardzo dobrze napisani, są prawdziwi, ludzcy. Potrzebują czasu, by sobie zaufać i aby czuć się przy sobie komfortowo, co idealnie oddaje relacje w prawdziwym życiu. Nic nie przychodzi nagle jest to proces czasem powolniejszy, czasem szybszy, ale właśnie to jest w tym piękne. To, że ludzie potrafią na siebie czekać, uważam za największy dowód miłości. ★ Styl pisania autorki, jak przy innych pozycjach, pozostaje niezmiennie wyśmienity. Książki Marty czyta się bardzo przyjemnie, a wszystkie te historie mają naprawdę świetny vibe, który w moim odczuciu jest rzadko spotykany. ★ Czytałam już wiele recenzji na temat tej książki z czystej ciekawości i zauważyłam, że niektórzy piszą, iż jest to vibe Chase’a i Jose oraz że są to oni w innym uniwersum. I szczerze, totalnie się z tym zgadzam. Jest to kompletnie inna historia, ale wydaje mi się, że książki Marty po prostu mają taki klimat i łączą się właśnie tym cudownym vibe’em. Absolutnie nie porównuję tych dwóch historii do siebie, jednak naprawdę miło było pomyśleć o tym, że mogliby to być oni w innym świecie. ★ Mogłabym mówić godzinami o tym, co mi się podobało, ale siedzielibyśmy tutaj chyba do końca świata, jak nie dłużej… Wszystkie wątki i motywy idealnie do siebie pasowały oraz były perfekcyjnie rozwinięte. Genialny pomysł na fabułę pokazujący, że czasem warto zaryzykować i nie patrzeć na opinie innych, tylko żyć tak, jak się chce. Mimo że jest to młodzieżówka, pokazała mi wiele ważnych rzeczy i otworzyła oczy na to, że warto żyć chwilą i doceniać drobiazgi, ale również na to, że nie muszę planować swojego życia co do sekundy. ★ Podsumowując, jeśli kochacie lekkie młodzieżówki, książki, które są czymś wyjątkowym i mają niepowtarzalny vibe, to jest to coś dla was. Uważam, że naprawdę warto zwrócić uwagę na tę historię i że zasługuje ona na większy rozgłos, bo mam wrażenie, że mówiło się o niej tylko w małym gronie książkar. Jeśli już czytaliście tę opowieść, koniecznie dajcie znać, jak wam się podobała i czy polecilibyście ją innym!💞

_zuzabooks Kuchta Zuzia

Copywriting w dobie reelsów i tiktoków

"Copywriting w dobie reelsów i tiktoków" to książka, która bardzo trzeźwo odpowiada na pytanie: czy w świecie rolek, TikToków i AI słowo nadal ma znaczenie?Odpowiedź autorki jest jednoznaczna; tak, ale pod warunkiem, że copywriting nadąża za zmianą formy, tempa i kontekstu. Po lekturze utwierdziłam się w przekonaniu, że: - dobre wideo nie istnieje bez dobrego scenariusza, - rolka czy TikTok to dziś często copywriting w czystej postaci; tylko skondensowany do pierwszych 3 sekund, - AI nie jest zagrożeniem, jeśli wiemy, jak zadawać pytania i co poprawiać, - copywriter przyszłości to osoba, która rozumie psychologię odbiorcy, algorytmy i storytelling; nie tylko „ładne zdania”. Bardzo doceniam case studies i głosy ekspertów, bo pokazują realne przykłady adaptacji do rynku, a nie teoretyczne straszenie „końcem zawodu”. To książka, która uspokaja, ale jednocześnie motywuje do zmiany myślenia i rozwoju kompetencji; szczególnie w kierunku wideo, personal brandingu i współpracy z twórcami. Dla mnie to lektura obowiązkowa nie tylko dla copywriterów, ale też dla ekspertów budujących markę osobistą, marketerów i twórców online. Bo niezależnie od formatu; sens, struktura i przekaz zawsze zaczynają się od słowa.

Kariera Na Obcasach Samborska Edyta

12 NAWYKÓW SZEFA DOSKONAŁEGO. Jak zarządzać sobą, karierą i zespołem w czasach hiperzmienności

„12 nawyków szefa doskonałego. Jak zarządzać sobą, karierą i zespołem w czasach hiperzmienności” - to książka, która nie próbuje idealizować przywództwa — wręcz przeciwnie. Pokazuje je takim, jakie jest naprawdę: pełne napięć, emocji, irracjonalnych zachowań i trudnych decyzji. Autor bardzo trafnie łączy świat biznesu z psychologią, udowadniając, że w czasach hiperzmienności kompetencje miękkie nie są „miłym dodatkiem”, ale fundamentem skutecznego zarządzania. Dużym atutem książki jest jej praktyczność. 12 nawyków to nie teoria oderwana od rzeczywistości, lecz konkretne postawy i zachowania, które można wdrażać na co dzień; niezależnie od poziomu stanowiska. Szczególnie mocno wybrzmiewają wątki związane z samoświadomością lidera, radzeniem sobie z toksycznymi zachowaniami oraz zarządzaniem zespołami o bardzo różnych potrzebach i wrażliwości. Po przeczytaniu tej książki jeszcze mocniej utwierdziłam się w przekonaniu, że dobry lider zaczyna się od pracy nad sobą, a nie od narzędzi, procesów czy benefitów. „Owocowe czwartki” nie zastąpią dojrzałej komunikacji, empatii i umiejętności stawiania granic. To również lektura, która skłania do niewygodnych, ale potrzebnych pytań: które z moich nawyków faktycznie wspierają zespół, a które tylko dają mi iluzję kontroli? Polecam ją nie tylko menedżerom, ale wszystkim, którzy myślą o swojej karierze długofalowo i chcą świadomie budować swoją pozycję; bez popadania w pułapki „upadłego lidera”.

Kariera Na Obcasach Samborska Edyta