Recenzje
Rozmyślnik Jacka Walkiewicza. Zainspiruj się do działania! Wydanie 2
Pierwszy wykład Jacka Walkiewicza na YouTubie był dla mnie wielkim odkryciem. Zarówno idea TEDx jak i historia o kamperze zostały ze mną na wiele lat dzięki Jackowi. Trudno uwierzyć, że "Pełna moc możliwości" trafiła do internetu 11 lat temu i ma obecnie 41 milionów odsłon. Gdy zobaczyłam "Rozmyślnik Jacka Walkiewicza" - wiedziałam że jest to pozycja, którą zechcę przeczytać. Pan Jacek definiuje siebie jako mówca. Czytając rozmyślnik, słyszę głos Pana Jacka z wywiadów. Przejrzysty język, jasność myśli, interesujące przykłady. Pan Jacek porządkuje świat. Zachęca do przemyśleń na temat mądrości, uprzejmości, optymizmu, wdzięczność czy marzeń. Lubię ten styl - elegancki, spójny, rozsądny, wyważony i poukładany. Nie ma tu nadmiaru słów, emocji czy jakiegokolwiek chaosu. Rozmyślnik zachęca do myślenia o rzeczach istotnych. W każdym z rozdziałów znajduje się cytat z wraz z interpretacją Pana Jacka. Dodatkowo na końcu każdego rozdziału umieszczono kilka pytań "do przemyślenia". Rozmyślnik będzie dobra propozycją na elegancki prezent lub ciekawą lekturą na letnie wieczory dla tych, którzy chcieliby nie tylko rozmyślać ale również działać.
Uwięzieni we własnej głowie. Jak zrozumieć przeszłość i mieć szczęśliwsze życie
"Każdy człowiek ma ranę do uzdrowienia łzy do wypłania złość do wykrzyczenia prawdę do odkrycia wstyd do przytulenia nadzieję do nakarmienia siebie do pokochania" Agnieszka Kozak przekazuje w dłonie czytelnika opowieści o nadziei, poszukiwaniu sensu, wstydzie, lęku, osamotnieniu, poczuciu winy, obawie i miłości. Szczere historie pomogają czytelnikowi w drodze ku wolnemu sercu i szczęściu. Największą barierą w byciu szczęśliwym jest uwięzienie we własnej głowie pełnej wspomnień i natrętnych myśli. Autorka zwraca szczególną uwagę, aby podczas lektury czytelnik nie szukał winy w sobie bądź w bliskich. Każdy człowiek nawet z ogromnym bagażem doświadczeń ma szansę na zrozumienie własnej przeszłości i kreowania teraźniejszości. Pomocne i wspierająca jest relacja z profesjonalistą, który pokieruje i wesprze w trudnej drodze ku zrozumieniu. Lektura pozwala na spotakanie z drugim czlowiekiem, jego historią, bólem i nadzieją. Daje również możliwość odnalzenia kawałka siebie w historii drugiego człowieka. Daje nadzieję na to, że dobre życie jest wyborem każdego człowieka. "Każdy z nas na w sobie swoją własną, unikatową i niezwykłą superMOC. Tę supermoc ma w sobie słowo: WYBIERAM".
Biologika Sukcesji Pokoleniowej. Sezon I. Świadomość
Pierwsza książka dotycząca biologiki sukcesji pokoleniowej to przede wszystkim zaproszenie do obudzenia się i dostrzeżenia tego jak wygląda przyszłość współczesnych polskich przedsiębiorstw. Autor skupił się na dokładnym wyjaśnieniu podstawowych, na pierwszy rzut oka skomplikowanych pojęć z zakresu tematyki, którą się zajmuje. Treść książki zachęca do przekazywania swojej firmy z pokolenia na pokolenie i pokazuje jak mały odsetek współczesnych przedsiębiorstw będzie w stanie przetrwać, gdy nie podejmie się sukcesji. Dostajemy wiele informacji na temat tego, że negatywne emocje, a przede wszystkim duma są okropną podstawą do budowania relacji rodzinnych. Książka zachęca czytelnika do nauczania młodszych pokoleń funkcjonowania w naszej firmie i stopniowego wdrażania ich w działanie naszego przedsiębiorstwa. Informacje tu zawarte to przede wszystkim nowatorskie podejście do biznesu, połączone z wiedzą biologiczną i psychologiczną. Moja osobista opinia nie będzie dla Was zbytnio istotna, bo nie ja jestem grupą docelową tej książki. Na pewno mogę polecić tą książkę każdemu przedsiębiorcy, który zastanawia się nad przekazaniem swojej firmy w ręce dzieci w niedalekiej przyszłości. Jestem pewna, że ta książka będzie dla wielu idealnym poradnikiem. Zachwyci również osoby zainteresowane statystykom polskich biznesów. Moja ocena wynika z subiektywnego niedopasowania tematu do mojej osoby, który jest skutkiem niezrozumienia opisu, który nie jest do końca jasny. Autor chciał bardzo dokładnie opisać problem, ale uważam, że książka mogłaby być nieco krótsza. Muszę przyznać, że wydanie jest naprawdę solidne i wyjątkowo ładne.
To jest ten moment! 21 strategii, dzięki którym odniesiesz sukces, gdy najbardziej go potrzebujesz
Nie będę ukrywać że jestem ogromną fanką książek Bryana Tracy . To jest ten moment! 21 strategii, dzięki którym odniesiesz sukces, gdy najbardziej go potrzebujesz Autor Brian Tracy Życie cały czas stawia przed nami wyzwania. Często miewamy mniejsze lub większe kryzysy. Niezależnie od tego w jakiej branży pracujemy musimy stawiać czoła problemom na które często nie możemy się przygotować. Czasami nasz los zależy od jednej decyzji . Dzięki tej książce poznamy szereg technik, które pozwolą nam szybko i skutecznie poradzić sobie z każdą trudnością i nagłym kryzysem. Dowiemy się również jak przejąć kontrolę nad problemem i jak zachować przy tym spokój. Myślę że warto przeczytać tą książkę ponieważ dzisiejszy świat stałe rzuca nam coraz to nowsze wyzwania, które często negatywnie wpływają na naszą psychikę . A dzięki tym technikom i sztuczkom chociaż trochę poprawi nam się komfort psychiczny.
Uwięzieni we własnej głowie. Jak zrozumieć przeszłość i mieć szczęśliwsze życie
Rzadko to robię, ale na początku tej recenzji chciałabym szczerze podziękować i pogratulować autorce p. Agnieszce Kozak ❤️ Ta książka otwiera oczy, daje nadzieję i szansę, na tytułowe szczęśliwe życie ❤️ Nowa propozycja "Uwięzieni we własnej głowie. Jak zrozumieć przeszłość i mieć szczęśliwe życie" przyciąga już samym tytułem. Często nie jesteśmy nawet świadomi tego jak przeszłość wpływa na naszą teraźniejszość. Czasem jedno zdarzenie, opinia, usłyszane zdanie może wpłynąć na nasze postrzeganie samych siebie.. Nie ma w nas magicznego przycisku. Żaden lekarz nie otworzy nam głowy żeby tam wszystko poukładać. To wszystko zależy od nas samych. Zrozumienie swojej przeszłości, przepracowanie jej może pomóc - jedni mogą zrobić to samotnie, inni potrzebują wsparcia psychoterapeuty. I to jest ok - najważniejsze aby rozpocząć tą może momentami trudną, ale bardzo ważna drogę do szczęścia. Książka pełna jest prawdziwych historii, które wzruszają i inspirują. Każdy z rozdziałów porusza inne emocje i potrzeby jak chociażby: ✅️ lęk; ✅️ wstyd; ✅️ relacje rodzinne; ✅️ złość; ✅️ krzyk; ✅️ brak pewności siebie; ✅️ zapominanie o sobie; ✅️ przepracowanie... W niektórych z tych historii nie ukrywam - odnalazłam siebie. W pierwszym momencie mnie to przeraziło - jeszcze kilkanaście lat temu standardem było mówienie "przesadzasz, nic Ci nie jest" "czym się tu przejmować" "nie ma co płakać". Zaprzeczanie emocjom, ale to nic bo wyrośliśmy przecież na "twardych dorosłych". Przeszliśmy szkołę życia i to nas miało umocnić? Prawda jest taka, że warto spojrzeć na swoją przeszłość, przepracować ją żeby naprawdę żyć pełnią życia! Ta książka może być dobrym krokiem do tego, aby spojrzeć na siebie życzliwym okiem.