ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »
« < 1340 1341 1342 1343 1344 ... 1841 > »

Kariera na wysokich obcasach. Jak z wdziękiem i klasą osiągnąć sukces zawodowy

Beata Rzepka- coach kariery, pasjonatka rozwoju osobistego. Praktyczną wiedzę zdobywała pracując w dużych międzynarodowych firmach. Skończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania personelem. Jest właścicielką firmy SELF, zajmującej się coachingiem kariery.

Często słowo „kariera” wzbudza w nas negatywne skojarzenia. Wyścig szczurów, bezwzględna walka o swoje- oto, co pierwsze przychodzi nam na myśl. W swojej książce Beata Rzepka proponuje nam zupełnie odmienne podejście do tej kwestii i karierę traktuje przede wszystkim jako ścieżkę rozwoju zawodowego. Pokazuje w jaki sposób pracując w dużej firmie, można własną drogą iść do sukcesu. Czego należy przy tym unikać, a o czym pamiętać. Doradza w jaki sposób zachować równowagę pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym. Mówi, o czym warto pomyśleć, jeśli zdecydujemy się zrezygnować z pracy na etacie i założyć własną firmę.

Jak autorka słusznie zauważyła, podejście kobiet i mężczyzn do robienia kariery często bywa bardzo różne. Zdarza się, że my, kobiety unikamy podjęcia ryzyka, nie jesteśmy gotowe do rywalizacji. W osiągnięciu sukcesu zawodowego przeszkadza nam często strach przed byciem ocenianą. Uzależniamy własną samoocenę od opinii innych i boimy się podejmować wyzwań. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że musimy być bardziej odważne, ukierunkowane na sukces. Niezwykle ważne jest także poczucie własnej wartości oraz nastawienie do życia. Musimy też sobie uświadomić, że nasze szczęście, zależy od nas samych, a inwestowanie we własną wiedzę i umiejętności pozwoli nam osiągnąć to wszystko, co sobie zaplanujemy.

Kariera na wysokich obcasach to pozycja skierowana przede wszystkim do kobiet. Znajdziemy tu przydatne porady, zalecenia oraz inspiracje. Poznamy historie kobiet, które musiały podjąć pewne decyzje, które w ostateczności wpłynęły na ich zawodową przyszłość i zastanowimy się, co my zrobiłybyśmy na ich miejscu. Cały poradnik podzielony jest na 10 rozdziałów. Napisany jest przyswajalnym językiem, jasno i przejrzyście, przez co czyta się go naprawdę szybko. Ponadto myślę, że wskazówki autorki są jak najbardziej trafne i warto zastosować je we własnym życiu. Może nie są wcale jakoś bardzo odkrywcze, ale czasami musimy sobie coś uświadomić, usłyszeć o tym trzy razy, zanim zdecydujemy się na jakieś zmiany. Ja na pewno postaram się wykorzystać te wskazówki.
mojaksiazkolandia.blogspot.com Magda, 2012-03-21

Tysiąc szklanek herbaty. Spotkania na Jedwabnym Szlaku

Jedwabny Szlak - otoczony nimbem tajemniczości, budzący baśniowe skojarzenia, przecinający miasta, których nazwy przywołują w pamięci historie z Księgi tysiąca i jednej nocy.

Szlak kupców, podróżników i poszukiwaczy przygód, lecz również miejsce spotkań i wymiany myśli filozofów, mistyków, świętych mężów. Droga, którą na zachód podążały jedwab, żelazo i papier, w przeciwnym kierunku - złoto, perfumy i żywność, a w obydwie strony - idee, opowieści i legendy. „Tysiąc szklanek herbaty. Spotkania na jedwabnym szlaku" to książka wydana przez Wydawnictwo Bezdroża, autorstwa Roberta Robba Maciąga - dziennikarza, fotografa i podróżnika (laureata konkursu Podróżnik Roku miesięcznika „Podróże"). Wbrew pozorom nie jest to książka o Jedwabnym Szlaku, lecz przede wszystkim o ludziach, którzy nim podążają i o tych, którzy mieszkają na jego trasie. O ludziach i o spotkaniach z nimi przy tytułowej herbacie.
Goniec Górnośląski 2012-03-22

Kariera na wysokich obcasach. Jak z wdziękiem i klasą osiągnąć sukces zawodowy

Ten spór trwa od czasów Ewy i Adama. I choć rządzący starają się załagodzić go poprzez powoływanie „pełnomocników do spraw równego traktowania” i uchwalanie „ustaw parytetowych”,to końca raczej nie widać. Podobno w tym sporze zawsze wygrywają mężczyźni, a kobiety, jak same mówią „mają gorzej”. Książka Beaty Rzepki „Kariera na wysokich obcasach” to kolejna próba zmiany rozkładu sił. Oczywiście na korzyść kobiet.

Trzeba przyznać, że tę niezbyt grubą (125 stron) książkę czyta się szybko. W trakcie lektury Beata Rzepka prowokuje do rozmowy z samą sobą –stawia sporo pytań typu – „Kiedy ostatnio…?”, „Czy zdarzyło Ci się…?” etc. Do czytelniczki zwraca się na „ty”, by dać namiastkę realnej rozmowy.

W tytułach podrozdziałów znalazły się użyteczne rady. Większość z nich wydaje się dość oczywista –„Zadbaj o siebie”, „Deleguj zadania”, „Dobrze wykonuj swoje obowiązki”. Są też takie jak np. „Nie plotkuj”, „Zrozum szefa”.

Oczywiście z „Kariery na wysokich obcasach” dowiecie się też jak wykorzystać atuty kobiecości wśród mężczyzn i na co powinniście uważać. Dzięki strategiom, które zaproponuje Wam autorka możecie w niedługim czasie stwierdzić tak jak ona na pierwszej stronie swojej książki : „Nie taka korporacja straszna, nie taki awans odległy!”. Jeśli chcecie wspiąć się na kolejny szczebel kariery, może warto sięgnąć po „Karierę na wysokich obcasach”? A później przystąpić do dzieła!
wiadomosci.radiozet.pl 2012-03-26

Mistrz sprzedaży. Wydanie II rozszerzone

Dobry sprzedawca sprzeda wszystko. Nawet kolumnę Zygmunta. Zresztą upłynnił już ją ponoć pewien warszawski restaurator bawiącemu w naszej przyjaznej stolicy amerykańskiemu turyście. Miało to mieć miejsce w 1927 r. Dziś również nie brakuje mistrzów sprzedaży. Wystarczy chociażby zajrzeć na aukcje internetowe. Mnóstwo tam niezwykłych przedmiotów. Jak np. słoik z duchem w środku, który według słów sprzedającego został złapany na cmentarzu. Niestety aukcja jest już dawno zamknięta. Szczęśliwy nabywca wylicytował go za 51 tys. dol.!

Czy tego typu przykłady rzeczywiście świadczą o geniuszu sprzedających Z książki Arkadiusza Bednarskiego „MISTRZ SPRZEDAŻY" (wydanie II rozszerzone) dowiemy się, dlaczego tak nie jest i jak przeobrazić się z cwanego akwizytora w życzliwego doradcę, by zjednać sobie klienta. Ale bez obaw! Nie jest to kolejny poradnik z zakresu sztuki uwodzenia metodą NLR Być może pierwsze rozdziały mogą bardziej wtajemniczonym wydać się nieco wtórne i budzić skojarzenia ze skryptem akademickim zawierającym streszczenie zasad Cialdiniego. Kolejne już jednak obfitują w praktyczne porady poparte przykładami. I to jest najmocniejsza strona tej książki. Warto też odnotować, że II wydanie zostało poszerzone o rozdział poświęcony network marketingowi. Do książki dołączona jest płyta CD z zapisem wywiadów, które autor przeprowadził z kilkoma czołowymi handlowcami w Polsce. Okazuje się, że nawet w naszym kraju można odnosić sukcesy dzięki własnej inwencji, motywacji, pracowitości i zwykłej życzliwości. Wokół sprzedaży narosło wiele mitów. O jednym z nich już wspomnieliśmy. Inne z kolei mówią, że sprzedawcą trzeba się urodzić. Albo że sprzedawca powinien być przede wszystkim złotoustym oratorem, a obniżenie ceny jest najlepszym sposobem na podniesienie obrotów.
Magazyn Sukces Krzysztof Jędrzejczak, 2012-04-01

Ujęcia ze smakiem. Kulisy fotografii kulinarnej i stylizacji dań

„Plate to pixel” autorstwa Helene Dujardin to pierwsza książka traktująca stricte o fotografii kulinarnej, która wpadła w moje ręce. Miało to miejsce już jakiś czas temu, ale gdy tylko dowiedziałam się, że zostanie wydana również w Polsce, postanowiłam napisać swoją recenzję tej książki.

Dla porządku dodam jeszcze tylko, że w recenzji bazuję na angielskiej wersji elektronicznej, kupionej przez amazon.com. Sądzę jednak że trudno mi się będzie oprzeć wersji polskiej, głównie ze względu na na prawdę śliczne zdjęcia. Jeśli się na nią zdecyduję na pewno dodam jeszcze swoje trzy grosze na temat oprawy i wydania.

Kiedy zaczęłam się interesować fotografią kulinarną, sporo czasu spędziłam poszukując wartościowych materiałów, książek, kursów i blogów z których mogłabym czerpać informację. Pozycji książkowych (również po polsku) jest na prawdę dużo,
O autorce

Helene Dujardin jest z wykształcenia cukiernikiem, a swoje doświadczenie zdobywała pracując w restauracjach. Wtedy też zdobywała swoje pierwsze doświadczenia z fotografią kulinarną, które zaowocowały założeniem własnego bloga - Tartelette w 2006 r. Okazało się bowiem, że robienie zdjęć sprawia jej równą (jeśli nie większą) frajdę, co przygotowywanie deserów. Od tamtej pory Helene przebyła drogę od fotografa amatora do profesjonalisty, współpracując z różnymi magazynami.
O książce

Treść jest podzielona tematycznie na osiem rozdziałów, ułożonych w logiczny ciąg. Autorka prowadzi czytelnika po kolei, od podstawowych informacji o fotografii i ustawieniach aparatu, poprzez aspekty oświetlenia naturalnego i sztucznego (łącznie z omówieniem sprzętu, od chałupniczych rozwiązań po profesjonalny sprzęt), kompozycji i stylizacji aż po postprodukcję w programie graficznym. Spis treści książki można znaleźć tutaj.

Mimo, że pierwsze rozdziały są poświęcone technicznym aspektom fotografii, nie znajdziesz tu specjalistycznego żargonu, za to wszystkie zagadnienia wyjaśnione są w bardzo przystępny sposób, i co najważniejsze pokazane na konkretnych przykładach, z komentarzem autorki. Większość porad i wskazówek udzielana jest z punktu widzenia osoby, która samodzielnie gotuje a następnie fotografuje dania we własnym domu, są więc dostosowane do realiów z jakimi fotografowie amatorzy i blogerzy kulinarni spotykają się na co dzień.

Autorka ma też interesujące podejście do tematu. Przedstawia różnorodne techniki (oświetlenia, kompozycji itd.), nie mówi natomiast definitywnie że coś jest właściwe lub nie, ale raczej zachęca do eksperymentowania i szukania własnego stylu.
Co mnie ujęło w tej książce?

Na rynku dostępnych jest sporo książek o fotografii oraz o jej konkretnych aspektach, ale bardzo niewiele omawiających te zagadnienia z punktu widzenia fotografii kulinarnej. Dodatkowym atutem książki jest jej prosty język, pozbawiony technicznego żargonu, zrozumiały również dla foto amatora. Tłumacząc różne zagadnienia Helene powołuje się często na własne doświadczenia

Istotne jest też to, że porady których udziela autorka są jak najbardziej możliwe do zastosowania w warunkach domowych, bez konieczności posiadania drogiego sprzętu czy studia. Helene ujęła mnie we wstępie pisząc, że zaczynała swoją przygodę z fotografią kulinarną od kompaktu, a swoją pierwszą lustrzankę kupiła, gdy możliwości poprzedniego aparatu stały się dla niej ograniczeniem.

Każdy temat jest bardzo dokładnie opisany a każde zagadnienie ilustrowane przykładowymi fotografiami. Z kolei każda fotografia zawiera informacje o parametrach ekspozycji, co również stanowi ważną wskazówkę dla początkującego fotografa.
Minusy?

Wydaje mi się, że książka mogłaby być nieco lepiej zorganizowana. Autorka przekazuje całą masę pożytecznych informacji, ale brakowało mi wypunktowań lub podsumowujących tabelek. Ostatecznie czytając, robiłam swoje notatki, wypisując najważniejsze informacje.

Wydaje mi się również, że rozdział o postprodukcji potraktowany został dość powierzchownie. Nie należy się nastawiać na dokładne informacje o obróbce zdjęć w programie graficznym. Autorka wspomina jedynie o kilku programach do obróbki zdjęć i wymienia podstawowe metody retuszu. Poza tym w rozdziale tym znajdują się jeszcze informacje o czytnikach kart pamięci, archiwizowaniu zdjęć oraz ich udostępnianiu, moim zdaniem również dość pobieżne. Zatem osoby szukające przede wszystkim informacji na te tematy, powinny się rozejrzeć za dodatkową lekturą.
Uwagi na temat wersji elektronicznej

Tak jak wspominałam na początku, swoją recenzję opieram na wersji elektronicznej książki. Mam ona pewną wadę, a mianowicie pomyloną kolejność zdjęć. Nie jest to wielki problem, ale dla mnie było to trochę denerwujące, kiedy zamiast zdjęcia o którym autorka wspomina w tekście znajdowałam w całkiem innym miejscu. Myślę jednak, że te problemy dotyczyły jedynie wersji elektronicznej.
Czy warto kupić tą książkę?

Uważam, że ta książka prawdziwy skarb dla zupełnych nowicjuszy w temacie, ale nie tylko. Myślę, że również wśród osób zainteresowanych szeroko pojętą fotografią kulinarną, jest to pozycja obowiązkowa. Osobiście żałuję, że tej książki nie było na rynku kiedy byłam zupełnie „zielona” w tym temacie, i sama musiałam się mozolnie przedzierać przez gąszcz ten informacji.
http://wobiektywie.fotografiaodkuchni.com/ 2012-01-11
« < 1340 1341 1342 1343 1344 ... 1841 > »