Recenzje
MIEJ MNIEJ. Jak żyć prosto i szczęśliwie?
Hej 🏵🌼 Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją książki, oczywiście w temacie wiodącym na moim profilu czyli minimalizmie. Tym razem propozycja autorki: Natalia Kraus - Kowalczyk @wydawnictwo_sensus @wydawnictwo_onepress. Wychowywana byłam w kulturze chomikowania wszystkiego co popadnie. Kolekcjonowanie znaczków, kapsli, karteczek, figurek.. które dziecko lat 90 przez to nie przechodziło? Delfinek z wakacji nad Bałtykiem w każdym mieszkaniu musiał być! Za pewne wynikało to z aktualnej sytuacji w kraju gdzie na sklepowych półkach nie było niczego, a nagle mieliśmy dostęp i wybór. Weszliśmy w czasy „mieć czy być”, w których mieć więcej oznaczało lepiej. Ale te czasy już odchodzą! Czas na docenienie życia w prostocie i bez zbędnych przedmiotów, które wyłącznie zbierają kurz na półkach. Posiadanie mniej to więcej wolności, przestrzeni i spokoju. Warto „być”! To krótki, ale pełen dobrej treści poradnik na jesienny wieczór. W książce znajdziemy konkrety jak zacząć szczęśliwe życie, odchodząc od wszechobecnego kapitalizmu. Po przeczytaniu rzeczywiście możemy poczuć że mniej znaczy więcej. Ksiażka bardzo mi się spodobała i zmotywowała do minimalizowania rzeczy wokół siebie. Zachęcam do zajrzenia do autorki @slowlife_w_miescie gdzie znajdziecie wiele porad jak prowadzić życie w stylu slow. 🌲🌳 ❓Kolekcjonowałaś coś w dzieciństwie? Dzisiaj też masz swoje chomiczkowe nawyki czy uważasz że mniej znaczy więcej❓
Strach ma wielkie oczy, może Ci naskoczyć. O trudnej sztuce poszukiwania w sobie odwagi
📚STRACH MA WIELKIE OCZY, MOŻE CI NASKOCZYĆ 🖋 @kasiaczyz.pl @wydawnictwo_onepress @wydawnictwo_sensus 🔹🔸🔹🔸🔹🔸 …o trudnej sztuce poszukiwania w sobie odwagi… Tytuł książki sam w sobie jest przyciągający i obiecujący, a opis książki sugeruje, że to praktyczny poradnik o odwadze i poszukiwaniu autentyczności w społeczeństwie pełnym oczekiwań i presji. Autorka dr. Katarzyna Czyż wydaje się łączyć wiedzę psychologiczną z osobistymi doświadczeniami w sposób przystępny dla czytelnika. Czy masz odwagę, by być sobą? Jeśli tak to ta książka jest dla Ciebie! Książka jest podzielona na dwie główne części. Pierwsza z nich wprowadza nas w temat odwagi i analizuje różne nurtu psychologiczne, co pozwala lepiej zrozumieć, jak strach i presja społeczna wpływają na nasze życie. W drugiej części, autorka dostarcza konkretnych technik i narzędzi, które pomagają nam odnaleźć odwagę do bycia sobą, podejmowania wyzwań i pokonywania własnych ograniczeń. Książka zachwyca swoim przystępnym stylem pisania, który łączy w sobie humor, bezpośredniość i wiedzę psychologiczną. Czytelnik może odkryć, że wśród sarkazmu i żartów kryje się głębszy przekaz o znalezieniu odwagi i autentyczności w życiu. Podsumowując, "Strach ma wielkie oczy może Ci naskoczyć" to pozycja, która z łatwością może przyciągnąć czytelników zainteresowanych rozwojem osobistym, psychologią oraz poszukiwaniem swojej prawdziwej tożsamości. Autorka dr. Katarzyna Czyż w humorystyczny i prosty sposób przekazuje istotne treści, które pozwalają zrozumieć, jak pokonać własne lęki i zacząć żyć autentycznie. To zdecydowanie książka, która warto mieć na swojej półce i do której można wracać, by odnajdywać odwagę w sobie.
Miej wyje**ne, będzie Ci dane. 102 praktyczne zadania z odpuszczania
Lubicie psychologiczne zadania i pytania? Ja uwielbiam. Dzięki temu mogę poznać siebie lepiej. Dostrzegam obszary, na których powinnam się skupić w dążeniu do porzucenia krzywdzących schematów myślowych z dzieciństwa. To głównie perfekcjonizm, overthinking, katastrofizacja- mówiąc prościej: przejmowanie się wszystkim, co popadnie. Uporałam się ze wszystkimi ćwiczeniami i to była świetna zabawa! Czułam się, jakbym wypełniała ,,Zniszcz ten dziennik”, popularną książkę z mojego dzieciństwa. Książka nadaje się absolutnie dla każdego, kto choć odrobinę bardziej chce poznać samego siebie. Zadania dzielą się na rozdziały: emocje: odkryjecie znaczenie uczuć i sposób, w jaki je odczuwacie, dowiecie się, czym są emocje wieloznaczne (ja nie wiedziałam) i spróbujecie arteterapii oddech: nauczycie się świadomego oddychania i poszerzycie wiedzę o technikach mindfulness w praktyce (stosuję od 2 miesięcy i faktycznie pomaga, dzięki relaksacji jestem spokojniejsza i udaje mi się okiełznać nadmiar myśli) autocoaching: pod tym pojęciem kryje się wiele dróg, między innymi praca nad asertywnością, wyobraźnią i towarzyszącymi Ci przekonaniami cztery umowy: w tym rozdziale poznacie wpływ wulgaryzmów, komunikatu ,,ja” w rozmowach z innymi, a także wskazówki jak ,,aktywnie słuchać” relaks: czym właściwie jest czas dla siebie i dlaczego tak bardzo się go boimy? zarządzanie energiami: brzmi magicznie, ale to wcale nie nadprzyrodzona energia, a taka, która drzemie w Tobie- fizyczna, intelektualna, emocjonalna. Jak możesz wykorzystać swoje wewnętrzne zasoby? humor: pomyśl nad radosnymi chwilami, wspomnieniami. Wiesz, jak dużo pozytywnych emocji przynoszą drobne akty dobroci lub terapia kolorami? Spróbuj wykonać kreatywne zadania od Kasi i uśmiechnij się do siebie! Nie wszystkie zadania były proste. Niektóre dostarczą Ci trudności, ale to dzięki nim wkroczysz na ścieżkę autorefleksji. Odpowiadając na pytania i wykonując zadania, to ty piszesz tę książkę, tak samo, jak i całą historię swojego życia. Fajnie jest siebie poznać!
Miej wyje**ne, będzie Ci dane. 102 praktyczne zadania z odpuszczania
Pamiętacie książkę "Miej wyjene, będzie Ci dane. O trudnej sztuce odpuszczania" autorstwa dr Katarzyny Czyż? Jeśli tak to świetne się składa, gdyż chcę Wam zaprezentować najnowszą książkę Autorki, a mianowicie: "Miej wyjene, będzie Ci dane. 102 praktyczne zadania z odpuszczania". Rozwój osobisty to nie tylko teoria, ale także praktyka. A co może być lepszego dla praktyki niż ćwiczenia? Książka podzielona jest na 7 kroków. Znajdziemy w niej m.in. ćwiczenia dotyczące emocji, oddechu i uważności, autocoachingu, zarządzania energiami oraz wiele innych. Książka ma niecałe 200 stron ale zdecydowanie trochę czasu trzeba będzie jej poświęcić aby przerobić sobie na spokojnie wszystkie zadania. Co więcej mogę powiedzieć? Jeśli lubicie książki dotyczące rozwoju osobistego to koniecznie sięgnijcie po ten tytuł 👍 Polecam 👍
Everything is F*cked. Gdy pozostaje tylko nadzieja
Czytacie książki psychologiczne, o rozwoju osobistym? Kilka lat temu zaczęła mnie tematyka takich książek interesować!! Przeczytałam ich parę, w tym dwie tego samego autora, o których jest dzisiaj ten post🩵 Obie napisane są dosyć specyficznie i bardzo oryginalnie. Autor porusza problemy współczesnego świata w bardzo celny, czasem wręcz ironiczny sposób ale to sprawia, że są ciekawsze w odbiorze (sposób jego wypowiedzi przyciągał mnie i zachęcał do dalszego czytania). Najnowsza książka „ Gdy pozostaje tylko nadzieja” porusza temat m.in samokontroli, emocji i poczucia własnej wartości. Uważam, że jest naprawdę godna polecania. Pomimo, że niektóre rozdziały były dla mnie mniej przydatne to większość z nich czytałam z przyjemnością!!!🩵 Jeśli macie jakieś książki samorozwojowe, psychologiczne do polecenia to czekam na Wasze komentarze🫱🏻🫲🏼