ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Grzeczne dziewczynki nie awansują. 101 błędów popełnianych przez kobiety, które nieświadomie niszczą własną karierę

Książka "Grzeczne dziewczynki nie awansują. 101 błędów popełnianych przez kobiety, które nieświadomie niszczą własną karierę" przedstawia wyjątkowy zestaw101 zachowań, których kobiety uczą się w dzieciństwie, a które później przeszkadzają im w osiągnięciu sukcesu zawodowego. Dzięki temu poradnikowi będziesz mogła wyeliminować błędy, z których istnienia może nawet nie zdajesz sobie sprawy. Znajdziesz tu bezcenne wskazówki, które będziesz mogła wykorzystać w życiu prywatnym i zawodowym.
Twoja Zdrowa Medycyna 4/2005

SZTUKA PERSWAZJI, czyli język wpływu i manipulacji

Ci, którzy znają sekrety języka podświadomości, są w stanie przekonać innych niemal do wszystkiego, sprzedać każdy towar i skutecznie wynegocjować warunki każdego kontraktu, Powszechne twierdzenie mówiące o tym, że umiejętność skutecznego przekonywania innych jest darem, z którym trzeba się urodzić, jest nieprawdziwe. Skuteczna komunikacja i perswazja jest nauką i sztuką, którą może opanować każdy. Andrzej Batko -- jeden z najlepszych polskich psychologów, doradców i trenerów NLP -- jest współautorem "tajnego" podręcznika dla polityków na temat perswazji.
Twoja Zdrowa Medycyna 4/2005

Zarządzanie projektami. Studium przypadków

Harold Kerzner opisuje amerykańską rzeczywistość gospodarczą. Wiele historii tu zawartych można łatwo przenieść na nasz grunt.
Prom kosmiczny Challenger eksplodował 28 stycznia 1982r o godzinie 11.38, w 74. sekundzie lotu. Czy musiało dojść do katastrofy? Jaki splot zdarzeń Do niej doprowadził? I czy rzeczywiście nie dało się ich przewidzieć? Wraz z Haroldem Kerznerem śledzimy punkt po punkcie przygotowania do niebezpiecznej misji, ważymy kolejne przesłanki...

A co to ma do zarządzania projektami? -- ktoś zapyta. Historia promu Challenger, opisana z podziwu godną dokładnością, posłużyła autorowi do zarysowania problemu zarządzania ryzykiem projektów. To jedno z szesnastu zagadnień poruszanych w książce. Kerzner zaczyna od metodologii zarządzania projektami, a kończy na zarządzaniu czasem. Pomiędzy tymi rozdziałami znajduje się niemal wszystko, co potrzebne menedżerowi (o samej realizacji projektu, jego harmonogramach, planowaniu i kontrolowaniu, a także o stylu działania firm i panujących w nich konfliktach oraz etyce i moralności).

Równie istotna jest formuła książki. Nie bez przyczyny rzecz nosi podtytuł "Studium przypadków". Jest ich w sumie 60. Na bazującym na faktach opisie praktycznych działań opiera się zarówno przydatność, jak i atrakcyjność tej publikacji. Pomaga w tym także język wywodu Kerznera. Historie projektów opowiada niczym scenariusze filmowe. Poznajemy bohaterów, a potem krok po kroku śledzimy ich poczynania. I wyłapujemy błędy...

Manager Magazin Krzysztof Wojnicz; 4/2005

Hardball czyli twarda gra rynkowa. Grasz po to by grać, czy po to by wygrać?

"W baseballu twardy rzut polega na tym, że zawodnik rzuca w kierunku miotacza piłkę, która leci z prędkością 158 km/godz. Jednak intencją rzucającego nie jest ugodzenie miotacza" - piszą George Stalk i Rob Lachenauer w książce pt. "Hardball, czyli twarda gra rynkowa". Podobnie jest w biznesie: twardzi gracze postępują surowo i poświęcają całą swoją energię na zwyciężanie, nie ma to jednak nic wspólnego z przekraczaniem granic prawa, skąpstwem czy chciwością. Stalk i Lachenauer na przykładach opisują siedem strategii najistotniejszych dla firmy i radzą, jak przygotować i skutecznie przeprowadzić atak. W grze chodzi bowiem o to, by wygrać. Oni już wygrali czytelników.
Wprost maz; 13/2005

Jak wykorzystać internet w poszukiwaniu pracy?

Jeśli nie masz pracy, a masz Internet, to tak jakbyś znów miał zatrudnienie - zapewnia Anna Owczarz, autorka książki „Jak wykorzystać Internet w poszukiwaniu pracy?".
Sieć internetowa dla poszukujących ofert stała się bardziej przydatna niż siatka urzędów pracy. Coraz więcej firm decyduje się na umieszczenie ogłoszeń na stronach WWW, powstają banki ofert i strony, na których bezrobotni (lub chcący zmienić miejsce pracy) zamieszczają informacje o swoich kwalifikacjach. W sieci znajdujemy ogromne ilości propozycji. Gdzie i jak ich szukać? - za przewodnika służyć może omawiana książka. Podstawowe źródło to serwisy internetowe - począwszy od dużych i znanych portali (Onet, Interia czy Wirtualna Polska) po serwisy branżowe i prasowe. W poszukiwaniu pracy dobrze też jest korzystać z forów dyskusyjnych. Przeszukując Internet, szybko zorientujemy się, że nie jesteśmy sami - łatwo znajdziemy osoby, mające podobne problemy. Dobrze będzie podpatrzeć ich doświadczenia. Przydatne będą również wskazówki tych, którzy pracowali za granicą lub rozpoczynają własną działalność gospodarczą.
Odrębne rozdziały książki poświęcone są specyficznym grupom - osobom niepełnosprawnym czy absolwentom szkół, biorącym udział w programie „Pierwsza praca". W książce znajdujemy także odsyłacze do stron www, poświęconym umowom o pracę, płacom, problemom prawnym, kursom, szkoleniom, a także innym, niż internetowe, sposobom poszukiwania pracy.
Dziennik Łódzki n; 17 marca 2005