Księgarnia Onepress - literatura biznesowa, książki klasy business

ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Trudni ludzie. Przetrwanie i rozwój bez zamordowania własnego szefa

"Większość czytelników tej książki to aktywni ludzie, którzy są sfrustrowani, ponieważ ich szefowie utrudniają rozwój i hamują jakiekolwiek działanie" - przekonuje John Hoover, autor "Trudnych ludzi", były dyrektor działu rozrywki Disneylandu oraz konsultant wielu firm, m.in. IBM i Xerox.

Hoover sugestywnie opisuje historie z własnego życia, wcielając się zarówno w rolę szefa, jak i podwładnego. Zaleca optymizm, cierpliwość i wyrozumiałość dla szefów idiotów. Książkę czyta się przyjemnie dzięki ironii i autoironii w każdym niemal zdaniu. Nie sposób się nie uśmiechać, choć opisane sytuacje nie są często ani trochę komiczne. Wytrzymać z szefem idiotą to przecież nie lada osiągnięcie.

Wprost hp; nr 12/02/2006

Cisza w sieci

To książka o bezpieczeństwie sieci ujmująca temat niekonwencjonalnie. Wskazuje miejsca, gdzie mogą pojawić się zagrożenia, pozostawiając czytelnikowi wybór środków zapobiegania im. Śledząc przepływ informacji od operacji na klawiaturze do miejsca docelowego, jakim jest komputer lokalny, a dalej - poprzez sieć - zdalny, wyróżnia te komponenty sprzętowe i programowe, które są podatne na ataki. Poza tym jasno wyjaśnia podstawy współczesnych technologii informatycznych. Zachęcam do przeczytania tej świetnie napisanej książki zarówno doświadczonych, jak i stawiających pierwsze kroki w informatyce. Tych pierwszych zainspiruje do spojrzenia na poruszane zagadnienia z innej perspektywy, drudzy nabędą podstawową wiedzę niezbędną do zrozumienia problemów bezpieczeństwa.
NetWorld Piotr Kociatkiewicz; 02/2006

Sztuka zwycięstwa. Istota strategii i przywództwa według generała Douglasa MacArthura

"MacArthur nie popędza ludzi, on przewodzi. Ludzie sami się popędzają, by spełnić jego życzenia" - tak jeden z amerykańskich dowódców lotnictwa z okresów II wojny światowej wyjaśniał kiedyś przyczyny fenomenalnej kariery swego zwierzchnika generała Douglasa MacArthura.

Theodore i Donna Kinni, autorzy książki "Sztuka zwycięstwa: istota strategii i przywództwa według generała Douglasa MacArthura", sięgnęli do barwnej biografii tego najzdolniejszego sztabowca i dowódcy polowego w historii US Army, by stworzyć poradnik dla menedżerów, polityków, dyplomatów - każdego, kto chce być charyzmatycznym przywódcą, doskonałym strategiem i zarządcą. Obowiązkowa lektura dla wszystkich "generałów biznesu".

Wprost KT; 05/02/06

Sztuka zwycięstwa. Istota strategii i przywództwa według generała Douglasa MacArthura

Stawiam złotówki (bo przecież nie słabe dolary!) przeciwko orzechom, że gros księgarzy, wbrew założeniom autorów książki, umieści "Sztukę zwycięstwa" w dziale: Wojskowość zamiast w: Biznes, marketing, zarządzanie. Paradoksalnie, w Polsce ta pomyłka zapewne zwiększy sprzedaż tomu i spowoduje zainteresowanie literaturą biznesową u osób, które inaczej tego typu książki nigdy by do ręki nie wzięły.

"Sztuka zwycięstwa" czyli "Istota strategii i przywództwa według generała Douglasa MacArthura" to dwie książki w jednej. Wielu czytelników poprzestanie zapewne na odczytaniu tej wierzchniej warstwy, biograficznej. Jest to o tyle zrozumiałe, że osoba generała, wielkiego dowódcy amerykańskiego, bohatera II wojny światowej i wojny koreańskiej, nie była w Polsce doceniana. Więcej, ze względów politycznych, w okresie "zimnej wojny" postać generała była przedmiotem szyderstw, drwin i nieskrywanej pogardy. "Sztuka zwycięstwa" przywraca właściwe miejsce Douglasowi MacArthurowi w historii wojskowości, mówi o jego odwadze, talencie strategicznym i przywódczym.

Drugi, ważniejszy w przypadku tej książki aspekt to przesłanie skierowane do czytelników pragnących rozwijać w sobie predyspozycje przywódcze. Donna i Theodore Kinni biografię generała potraktowali jako materiał do lekcji o strategii i dowodzeniu. Rozdziały książki mogą służyć za modelowy wykład dla studentów zarządzania i menedżerów. Zaskakująco aktualne wydaje się być "Delegowanie zadań na niższe szczeble". Choć wśród decyzji podjętych przez generała były i takie, którzy dzisiejsi przedsiębiorcy amerykańscy być może zmieniliby na inne. Rozdział "Efektywna struktura" to przypomnienie zasług MacArthura dla normalizacji życia i błyskawicznego rozwoju powojennej Japonii.

Historia przemieszana z zarządzaniem, ciekawe przykłady, praktyczne lekcje dla osób ambitnych i kreatywnych - wszystko to zawdzięczamy Douglasowi MacArthurowi i jego pasjonującej biografii. Czy my przypadkiem w naszej historii nie mamy postaci równie barwnej i inspirującej dla szeroko rozumianego biznesu?

Manager Magazin 02/06

Sztuka wojny

Traktaty chińskie "Sztuka wojny" i "Metody wojskowe" z komentarzem to książka, do której chętnie powracam. Szukając inspiracji otwieram ją kilka razy w przypadkowym miejscu lub przeglądam spis treści budując 3 - 5 - 7 składnikowe zestawy.

PRÓŻNIA I MATERIA rozdział z "Sztuki wojny" to dla mnie zapis poniższych tez lub haseł:

  • kto pierwszy / ten lepszy!
  • wroga zachęcaj lub odstręczaj!
  • wypoczętego zmęcz, najedzonego przegłódź, stojącego pogoń...!
Skuteczny wódz (człowiek) jest mistrzem zdolnym do stosowania "nieograniczonych ilości" alternatyw, których druga strona nie zdoła skopiować BO ZAWSZE MOGĄ BYĆ INNE! Zdaniem Sun Tzu - zdezorientowany i niepewny zawsze zostanie pokonany.

Dla współczesnego czytelnika zapis myśli autorów oraz komentarze są ważne jako alternatywy jego przemyśleń.

Personel i Zarządzanie Andrzej Budzyk; 12/05