Księgarnia Onepress - literatura biznesowa, książki klasy business

ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Wygląda znajomo? Ponadczasowe historie o tym, co niezmienne

Autor:
Morgan Housel
Wygląda znajomo? Ponadczasowe historie o tym, co niezmienne Morgan Housel - okladka książki

Wygląda znajomo? Ponadczasowe historie o tym, co niezmienne Morgan Housel - okladka książki

Serie wydawnicze:
Power
Wydawnictwo:
Onepress
Ocena:
Stron:
206
Druk:
oprawa twarda

Planując przyszłość, zastanawiamy się nad rozwojem różnych sytuacji, na przykład gospodarczej w kolejnych latach, i próbujemy określić, jak będą one wyglądać. Najczęściej nie jesteśmy w stanie trafnie tego przewidzieć — w końcu ważne wydarzenia kształtujące przyszłość są z natury nieprzewidywalne. Istnieje jednak lepszy sposób, by przygotować się na to, co przyniesie los. Powinniśmy się zastanowić, co będzie takie samo za dziesięć lat, a co pozostanie niezmienne w dalszej perspektywie. Właśnie wiedza o tym, co niezmienne, jest bardziej przydatna niż niepewne prognozy dotyczące nieprzewidywalnej przyszłości. 

Ta książka znalazła się wśród dziesięciu najlepszych pozycji w rankingu Financial Times Business Book of the Year w 2023 roku. Jest to zbiór dwudziestu trzech krótkich historii, zawierających ponadczasowe lekcje na temat tego, co pozostaje niezmienne w naszym życiu, w tym w zachowaniach i w biznesie. Dzięki lekturze tej inspirującej, świetnie napisanej książki przekonasz się, że zamiast się martwić o ciągłe zmiany, warto pamiętać o tym, co pozostaje bez zmian, gdyż właśnie to daje ogromne możliwości. Paradoksalnie to wiedza o niezmienności owocuje bezcennymi umiejętnościami postępowania z ryzykiem, okazjami i niepewną przyszłością. Ludzka chciwość, strach, kierowanie się zazdrością i krótkowzroczność bowiem pozostają takie same — niezmienne.

Wybrane bestsellery

O autorze książki

Morgan Housel - znany autor, dziennikarz i ekspert finansowy

Morgan Housel przez wiele lat pracował w renomowanych instytucjach finansowych, zdobywając bogate doświadczenie w dziedzinie inwestycji i zarządzania portfelem. Jego wiedza i umiejętności zostały docenione przez liczne instytucje i media, a on sam jest cenionym ekspertem w dziedzinie psychologii pieniądza i zachowań finansowych.

Housel znany jest ze swojego wyjątkowego podejścia do tematu finansów osobistych. Skupia się na psychologicznych aspektach związanych z pieniędzmi, jak wpływają one na nasze wybory i decyzje inwestycyjne. Jego prace skupiają się na rozumieniu emocjonalnych pułapek, które wpływają na podejmowanie decyzji finansowych, oraz na budowaniu długoterminowej perspektywy inwestycyjnej.

Housel jest autorem bestsellerowej książki "Psychologia pieniędzy. Ponadczasowe lekcje o bogactwie, chciwości i szczęściu", która zdobyła uznanie czytelników zainteresowanych zarządzaniem finansami osobistymi. Książka została przetłumaczona na 56 języków i sprzedała się w ponad 4 mln egzemplarzy! Książka jest dostępna również w formacie audiobooka, co umożliwia słuchaczom wgłębienie się w świat psychologii pieniądza w dowolnym miejscu i czasie.

Dzięki swojemu wszechstronnemu doświadczeniu i praktycznym spojrzeniu na temat finansów osobistych, Morgan Housel jest docenianym autorem i ekspertem, który przekazuje czytelnikom i słuchaczom cenne wskazówki dotyczące zarządzania pieniędzmi oraz psychologicznych aspektów związanych z inwestycjami i osiąganiem finansowej niezależności.

Morgan Housel - nagrody, wyróżnienia i osiągnięcia

Morgan Housel jest wspólnikiem Collaborative Fund. Wcześniej prowadził kolumnę w Wall Street Journal i pisał dla The Motley Fool. Dwukrotnie otrzymał Best in Business Award od Stowarzyszenia Amerykańskich Redaktorów i Autorów Biznesowych, a także New York Times Sidney Award. Dwukrotnie był finalistą Nagrody Geralda Loeba w kategorii wybitnych tekstów biznesowych. W 2022 roku MarketWatch uznał go za jednego z 50 najbardziej wpływowych ludzi na rynkach. Aktualnie zasiada w radzie dyrektorów w Markel Group. 

Zobacz pozostałe książki z serii Power

Zamknij

Przenieś na półkę
Dodano produkt na półkę
Usunięto produkt z półki
Przeniesiono produkt do archiwum
Przeniesiono produkt do biblioteki

Zamknij

Wybierz metodę płatności