ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Dlaczego Twój sąsiad zarabia więcej od Ciebie i jak temu zaradzić. Czyli o sztuce autoprezentacji

"Dlaczego Twój sąsiad zarabia więcej od Ciebie i jak temu zaradzić. Czyli o sztuce autoprezentacji" autor: Maciej Pawlik Muszę przyznać, że prezentowana książka bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła 👍 Tematyką autoprezentacji interesuje się od wielu lat, więc być może książka ta nie była dla mnie odkrywcza, ale zdecydowanie pomogła mi przypomnieć zdobytą wiedzę. Jakie kwestie zostaną poruszone w prezentowanym dziś tytule? Będą to m.in. wizualne aspekty postrzeganych kompetencji, mowa ciała, komunikacja z innymi oraz kilka innych kwestii. Książka napisana jest prostym i zrozumiałym językiem oraz zawiera wiele ciekawostek. Można spokojnie potraktować ją nie jako zwykły poradnik, ale ciekawą lekturę na wieczór 👍 Polecam zarówno tym, których interesuje tematyka autoprezentacji jak i również tym, którzy po prostu szukają interesującej książki 👍
czytam_najlepsze Wójcik Karolina

Familoki. Śląskie mikrokosmosy. Opowieści o mieszkańcach ceglanych domów

Region Górnego Śląska jest mi szczególnie bliski. Z tego rejonu pochodzi mój partner. Dla niego oraz jego rodziny miejsca opisane w książce powodują powrót wielu wspomnień. Cieszę się, że mogłam przeczytać ten reportaż. Był on tematem wielu rodzinnych rozmów. A więc pierwsze pytanie czym są tytułowe Familoki? To już nie tylko miejsce zamieszkania dla pracowników Górnego Śląska. Familoki urosły do miana legendy, kultowego miejsca, który kojarzy się tylko z tym regionem Polski. Reportaż jest bardzo wciągający. Porusza wiele ciekawych tematów. Opowiada o początkach pracowniczego Górnego Śląska, ale także o aktualnych blaskach i cieniach. Książka pełna jest fotografii, które dodatkowo urozmaicają lekturę oraz pozwalają przenieść się do opisywanych wydarzeń.

ksiazki.dotki Bednarska Dorota

Naucz się nauczania. Praktyczne wykorzystanie osiągnięć neurobiologii

Dziś kilka słów o książce, która została napisana z myślą o wszystkich osobach, które nauczają dzieci. Bycie nauczycielem to niewątpliwie swoiste powołanie, jednak samo przeczucie o swoich umiejętnościach przekazywania wiedzy może nie wystarczyć. Szczególnie, że obecnie uczniów z trudnościami w nauce jest wielu i z pewnością łatwiej będzie pracować z uczniem, jeśli wiemy jak dopasować formę pracy i pomagać uczniom w trwałym zapamiętywaniu treści edukacyjnych. W tej książce znajdziemy nowe strategie edukacyjne, które mają na celu wzmocnienie tego, co już robimy. W oparciu o badania z zakresu neurobiologii i psychologii poznawczej autorzy przestawiają wiele ważnych informacji dotyczących działania mózgu podczas nauki. Książka zawiera 10 rozdziałów, dzięki którym możemy dowiedzieć się między innymi jak skutecznie utrzymać motywację uczniów, co robić, aby klasa była dobrze funkcjonującą grupą, jak budować dobre nawyki wśród uczniów i czym się różni przyswajanie wiedzy deklaratywnej i proceduralnej. Książka jest napisana w sposób bardzo przystępny, w każdym rozdziale znajduje się wiele przykładów sytuacji, w których można wykorzystać opisywane zagadnienie oraz zawartych jest wiele tabeli, rysunków, które pozwalają uporządkować treści. Jest to przydatna książka dla nauczycieli, jednak nie ukrywam, że będę do nie wracać, ponieważ treści jest sporo. Jeden z rozdziałów poświęcony jest nauczaniu online, mam nadzieję, że to już nas więcej nie spotka, jednak wskazówki do pracy z uczniami przez internet są warte wykorzystania.

https://www.instagram.com/czasami_mam_czas/ Magdalena Wójcik

Siła samodyscypliny. O panowaniu nad sobą w każdej sytuacji

Książka jest poradnikiem, który ma za zadanie pokazać ludziom jak mają pracować i funkcjonować, aby zdobyć samodyscyplinę. Ta książka jest bardzo wartościowa. Poznałam wiele informacji, faktów, które będę wykorzystywać w codziennym życiu. Autor przedstawia kilka osób, które posiadają dyscyplinę i widzimy jak dzięki niej funkcjonują. Wielu osobom może być łatwiej zmienić swoją motywację do osiągania samodyscypliny, widząc przykład na osobie sławnej lub popularnej. Zrozumiałam, że aby być szczęśliwym i spełnionym człowiekiem należy stać się swoim przyjacielem. Gdy przyjdzie moment, w którym nasza najbliższa osoba nie będzie mogła przy nas być, możemy liczyć na siebie. Jest to ogromna siła, którą każdy człowiek jest w stanie posiadać, gdy tylko sobie na to pozwoli. Czytając tą książkę zapisałam sobie wiele cytatów, które przydadzą mi się w codziennym życiu. Będę wracać do tej książki, gdyż naprawdę jest bardzo wartościowa. Cytaty dają dużo do zrozumienia i można zobaczyć przedstawione sytuacje w inaczej. Nie myślałam, że książka stoicyzmu, może zawierać w sobie tyle wartych poznania informacji. Dzięki książce, dowiedziałam się jak ludzie panują nad sobą i jak mogę to zrobić ja, jeśli będę do tego dążyć. Jest to jeden z tych poradników, które wnoszą do życia czytelnika porady, które może wykorzystać i zmienić pewne rzeczy.

Książka z zakładką Ciecierska Natalia

W poszukiwaniu spokoju. Dziennik uważności dla dzieci

W książce znajdziemy dużo ćwiczeń tj: rysowanie , pisanie, ćwiczenia oddechowe, i ruchowe które pełnią zadanie w odnalezieniu spokoju. Dziecko dzięki tym ćwiczeniom zwraca uwagę na swoje emocje i potrzeby. Książka jest podzielona na 5 części : zakorzenienie, spokój, opanowanie, skupienie, życzliwość i połączenie. W każdej z tych części są pytania na które dzieci odpowiadają i miejsce na wypowiedzi, są też zadania kreatywne aby coś narysować, wymyślać i stworzyć. Z tą książką poznamy też sposoby radzenia sobie z emocjami i metody dzięki którym można się uspokoić, Jest to bardzo fajna propozycja dla dzieci które umieją już czytać i pisać aby mogły same wypełnić dziennik w zaciszu swojego pokoju, będę mogły w tedy zrozumieć swoje zachowanie i nauczą się radzić z różnymi sytuacjami. Książką jest napisana w bardzo prosty i zrozumiały sposób dla dzieci. Ćwiczenia które są zawarte w książce pomogą dzieciom : ćwiczyć oddech, regulować emocje, stać się uważnym, uczą zachowania spokoju w stresujących sytuacjach, ćwiczyą cierpliwość i rozwiją zmysły.

ksiazeczki_kubusia_i_lenki Makewska Aleksandra