ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Siła pozytywnego wpływu. Ludzie, którzy ukształtowali filozofię Napoleona Hilla

Tytuł, który widzicie na zdjęciu zawiera nieopublikowane wcześniej transkrypcje sześciu wykładów wygłoszonych przez Napoleona Hilla w Los Angeles w roku 1947. Każdy wykład dotyczy jednej z sześciu fundamentalnych lekcji sukcesu. Zapewne wiecie iż Napoleon Hill spędził dwadzieścia lat rozmawiając z ludźmi odnoszącymi największe sukcesy w Ameryce. Na podstawie wniosków skonstruował ,,zasady sukcesu". Należą do nich: 🍃Określenie celu,  🍃Moc super umysłu,  🍃Ponadprzeciętny wysiłek, 🍃Posiadanie wiary,  🍃Samodyscyplina,  🍃Prawo kosmicznej siły nawyku Każą z tych zasad opisał w niezwykle treściwych przemówieniach, które zostały przedstawione w niezwykle przystępny i łatwy sposób. Myślę, że lektura ta potrafi wskrzesić ogromny potencjał w każdym czytelniku. Myślę też, że jest kluczem do sukcesu. Nie każdy ma świadomość tego, że nie brakuje mu absolutnie niczego do osiągnięcia sukcesu i samozadowolenia. Nie każdy ma też świadomość, że umysł przyciąga wszystko to, na czym się koncentruje. O tym, o potędze podświadomości i o dziesiątkach innych fascynujących spraw dowiecie się właśnie z ,,Siły pozytywnego wpływu ". Zaskakujące, ile tu mądrości!  Jak każda książka z tej serii jest wyjątkowa i miła dla oka i dłoni. Posiada twardą oprawę oraz świetnej jakości papier.  Czy znacie nauki Napoleona Hilla? Polecam je tym, którzy lubią rozwój. Również amatorzy umiłowania mądrosci będą zachwyceni! 

Cosdopoczytania Lempach Anna

Radość z niedoskonałości. 18 prostych kroków do pokonania perfekcjonizmu

Perfekcjonizm często odbiera nam chęci do działania, kiedy wiemy, że nie jesteśmy w stanie wykonać czegoś idealnie, często poddajemy się już na starcie, a przecież nie ważne jest bycie zawsze najlepszym, ponieważ porażki również czegoś nas uczą. Radość z niedoskonałości to książka odpowiednia dla wszystkich perfekcjonistów, którym bycie idealnym odbiera radość z bycia sobą. Autor na kartkach książki pokazuje nam, że bycie niedoskonałym też może być piękne, że nie zawsze musimy być pierwsi lub wykonywać wszystko perfekcyjnie. Piękny przykład mamy już na samym początku gdzie to sam Damon pokazuje, jak bycie ambitnym odebrało mu radość z pasji pływania oraz gry na gitarze, a to pchnęło go do bycia najlepszym na ścieżce zawodowej, gdzie pomimo robienia nadgodzin zaczął popełniać błędy i porzucił dobrze płatną pracę. W książce znajdziemy bardzo wiele ciekawych informacji, ale coś, co bardzo mi się spodobało to wstęp, jak osiągnąć maksymalne korzyści z tej lektury, ponieważ niektórym wydaje się, że samo przeczytanie wystarczy, a to nieprawda, trzeba to zrobić ze zrozumieniem, wracać do danych fragmentów oraz dużo ćwiczyć. W środku znajdziemy: - jak perfekcjonizm niszczy nasze życie, - oznaki, że perfekcjonizm wymknął się spod kontroli, - kompleksowy plan pokonywania perfekcjonizmu, - bonus w postaci poradnika, jak podkręcić swoją produktywność. Perfekcjonizm jest dobry, ale nie do przesady, są osoby, które potrafią zrobić wszystko, żeby ich dom wyglądał idealnie, dzieci miały dobre oceny, a oni sami nienaganny wygląd, niestety takie działania doprowadzają do katastrofy. W pewnym momencie wpadamy w błędne koło, z którego nie potrafimy wyjść, nawet gdybyśmy chcieli coś zmienić. Chyba każda osoba ma w sobie nutkę perfekcjonizmu w jakiejś dziedzinie i nie potrafi sobie odpuścić na tym polu, więc warto się z tą książką zapoznać i dowiedzieć się, czy warto gonić za czymś, co nie wznosi w nasze życie dużej wartości.

zaczytane.strony Radlak Karolina

Szkoła retoryki. Jak przekonująco przemawiać, dyskutować i pisać

🙋Pozycja obowiązkowa dla każdej osoby, dla której niezwykle ważna jest autoprezentacja (handlowiec czy szkoleniowiec). 🙋Pozycja obowiązkowa dla tych, którzy chcą napisać własną książkę lub tworzyć jakościowe treści w przystępnej formie. Przemysław Kutnyj jest certyfikowanym trenerem biznesu, autorem krążek „Sztuka autoprezentacji i wystąpień publicznych na żywo i online”, oraz kultowej „Jak być zabawnym a nie śmiesznym”. W swojej Szkole Retoryki, opowiada o takich aspektach, jak: ▪️Tworzenie swojego wystąpienia krok po kroku ▪️Rola głosu, ciała, oddechu oraz intonacji w autoprezentacji ▪️Praca ze stresem spowodowanym ekspozycją ▪️Filary wartościowej rozmowy, czyli co mówić i jak słuchać ▪️Jak pisać prosto i jasno, z zachowaniem odpowiedniej interpunkcji, szyku, leksyki. Kompendium - tak bym to nazwała. Wiedzy jest baaardzo dużo. Jest to zdecydowanie książka, którą czytać należy powoli i dokładnie. Ślę szczere ochy i achy w kierunku dzieła autora!☺️🥰 Kawał dobrej roboty!

psyche_et_soma Iza Maliszewska

Różnorodne. O prawdziwym wizerunku kobiet nie tylko w marketingu

Usłyszeliście kiedyś stwierdzenie, że dana praca jest męska lub damska? Albo, że mężczyzna jest od zarabiania i utrzymania domu i rodziny, a kobieta powinna dbać o dom, męża i dzieci? Myślę, że większość osób to chociaż raz w życiu usłyszało i powiem Wam, że jest to przykre, jak są traktowane kobiety, mimo, że mamy XXI wiek. Nie sądziłam, że aż tak bardzo mężczyźni mają łatwiej. Teraz po przeczytaniu tej książki zaczynam zauważać mnóstwo sytuacji, gdzie kobieta jest tą ‘’słabszą płcią”. Widać to m.in. w pracy, gdzie kobieta idąc na urlop macierzyński musi zająć się noworodkiem, gdzie nie pracuje przez dwanaście miesięcy, a często się zdarza, że i dłużej, gdyż nie ma kto się zająć dzieckiem. Mężczyzna w tym czasie pracuje, żeby zarobić na godne życie rodziny, lecz to nie oto chodzi. Kobieta też chce się rozwijać, chce pracować, zarabiać, a nie siedzieć w domu i być na utrzymaniu męża. Oczywiście są różne sytuacje, gdzie małżeństwa nie mają innego wyjścia i muszą tak działać, lecz nie zawsze są wtedy szczęśliwi. Nie do pomyślenia jest to, że w niektórych krajach wschodnich kobieta cały czas jest własnością męża, który może robić z nią co chce. W książce jest pełno stwierdzeń, które są wartościowe, natomiast pełno jest też przerażających fragmentów, które opisują nasz świat. W trakcie czytania z wieloma rzeczami się zgadzałam. Ta książka opisuje przykrą prawdę. Według mnie każdy powinien być traktowany jednakowo. Nie ważne czy jest to kobieta czy mężczyzna, każdy jest człowiekiem. Jest to książka zdecydowanie dla obu płci, dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Książka z zakładką Ciecierska Natalia

Radość z niedoskonałości. 18 prostych kroków do pokonania perfekcjonizmu

„Radość z niedoskonałości. 18 prostych kroków do pokonania perfekcjonizmu” Damon Zahariades Czy perfekcjonizm może być niebezpieczny? Czy może utrudniać życie ? Na te i inne pytania odpowiada w swojej książce autor. Na samym początku autor udziela rad, jak wyciągnąć maksimum korzyści z lektury. Następnie, na kolejnych stronach znajdziemy wskazówki dotyczące tego, jak radzić sobie z perfekcjonizmem. Książkę wzbogacają liczne ćwiczenia. Autor zamieścił w swojej książce listę nawyków, która pozwala kazdemu z nas wycisnąć z życia jeszcze więcej. Polecam te książkę. To doskonały poradnik i przewodnik po świecie perfekcjonizmu

niezbędnik_pedagoga Patalong Marta