Recenzje
MIEJ MNIEJ. Jak żyć prosto i szczęśliwie?
MIEJ MNIEJ. Jak żyć prosto i szczęśliwie?
MIEJ MNIEJ. Jak żyć prosto i szczęśliwie?
Przed Wami książka, która idealnie do mnie trafiła. Czytając ją czułam jakby była pisana z myślą o mnie, stanowi bardzo fajne ukoronowanie moich kilkumiesięcznych lektur 'o sobie'. Jest jednak jeszcze jeden mały malutenki mini obszar mojego życia, w którym nie potrafię wprowadzić zmian - książki i ich kolekcjonowanie. Tutaj lektura książki ,,Miej mniej. Jak żyć prosto i szczęśliwie?" Od @wydawnictwo_sensus @wydawnictwo_onepress mi za bardzo nie pomogła ale... :) Minimalizm tej książki rozpoczyna się już od okładki - piękna i subtelna. Idąc dalej, jej obojętość - same najistotniejsze rzeczy zawarte na blisko 150 stronach. Powyższy poradnik o tym jest właśnie - o minimalizmie i odnalezieniu swojego własnego, szczęśliwego życia wśród turbokapitalizmu, który z każdej strony zarzuca nas wszystkim co tylko możliwe. Jestem z pokolenia, które w dzieciństwie kolekcjonowało wiele rzeczy - karteczki, żetony, figurki ... dziś mając 32 lata uczę się kolekcjonować wspomnienia, chociaż odpuszczenie materialnych rzeczy nie jest łatwe. O tym również kilka słów przeczytacie w tym poradniku. Miej mniej to fantastyczny poradnik autorstwa @slowlife_w_miescie - ekspertki w zakresie slow life. Ta kobieta w piękny i przejrzysty sposób pokazuje jak można osiągnąć prawdziwe szczęście dzięki odpuszczeniu. Im mniej chce, im mniej oczekuje i mniej wymagam tym bardziej potrafię być szczęśliwa i więcej doceniać. Zbiór mądrych porad i praktycznych sugestii, niektóre nawet z zachęcającymi fotografiami jak to było w przypadku pokoju dziewczynek autorki :) wiele miejsca na ćwiczenia i własne przemyślenia. Książka dla mnie sztos 🌼
SEO dla blogerów, influencerów i marek osobistych
Ucz się jak Einstein. Jak zapamiętywać więcej, czytać szybciej i z łatwością zdobywać nowe umiejętności
Mówią, że praktyka czyni mistrza. I że czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał. Zgadzacie się z tym? Ja nie bardzo. Szczególnie z tym drugim powiedzeniem. Potwierdza moją teorię, pokazując, że ucząc się w odpowiedni sposób, możemy nauczyć się wszystkiego i w każdym wieku. Najważniej natomiast jest podejście! Autor pokazuje nam na prostych przykładach jakie możemy obrać drogi uczenia się, które techniki wykorzystać w jaki sposób i jak dopasować je do naszych preferencji. Wskazuje, że osoba, będąca wzrokowcem wyniesie o wiele mniej z wykładu niż z robionych recznie notatek. Pokazuje plusy uczenia się w grupie i te, płynące z nauki w samotności. Daje proste rady dotyczące szybkiego czytania, tworzenia notatek czy nauki w sposob interwałowy. Ta krótka, ale treściwa książka pomoże wam zorganizować naukę tak, by dawała nie tylko wiedzę, ale i przyjemność. Pomoże wam właściwie określić cele i znaleźć motywację. Ja zrozumiałam kilka błędów, które popełniam podczas uczenia się i wdrażam plan naprawczy. Jeśli i wy chcecie się czegoś nauczyć szybko i efektywnie - warto zapoznać się z tym poradnikiem.