ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

AI w biznesie. Jak zarabiać więcej dzięki sztucznej inteligencji

Odkąd usłyszałam o ChacieGPT zaczęłam się nim interesować. Okazało się, że jest on prosty w obsłudze. Ściągnęłam aplikację na telefon i od tej pory pomaga mi w codziennych czynnościach. W kilka sekund wymyśla hasła reklamowe, opowiastki czy nawet układa życzenia urodzinowe. Oczywiście trzeba je troszkę przerabiać, ale uważam, że jest to ogromna rewolucja. Z tego powodu, gdy tylko na rynku pojawiła się książka AI w biznesie, od razu po nią sięgnęłam. „Nie musisz rozumieć, jak działa prąd, jeżeli potrafisz zagotować wodę na herbatę” Na początku Mirosław Skwarek wyjaśnia czym jest ChatGPT. To potężne narzędzie. Nazywa go „wytrenowanym modelem językowym”. Chat zna wszystkie teksty, które znalazły się w Internecie do wiosny 2021 roku. Autor pokazuje jak używać ChataGPT, by dostać precyzyjne i oryginalne odpowiedzi. Ciekawostką jest, że sztuczna inteligencja nie odpowie na pytania, które mogą sugerować złe zamiary. Na przykład jak wyprodukować bombę czy jak zrobić truciznę. Treść AI w biznesie zrozumie każdy, jest ona bardzo praktyczna. Jak zaznacza autor: „nie musisz rozumieć, jak działa prąd, jeżeli potrafisz zagotować wodę na herbatę”. Jak zarabiać więcej dzięki sztucznej inteligencji Mirosław Skwarek bardzo konkretnie wymienia jak dzięki sztucznej inteligencji można rozwinąć biznes. Pokazuje jak zdobyć więcej czasu dla siebie, a mimo to mieć bardziej kreatywny marketing. Czytając AI w biznesie kręciłam głową z niedowierzaniem, sztuczna inteligencja to ogromne narzędzie! Warto poznać jednak też jej słabości. ChatGPT jest rozwijany i ma niedociągnięcia. Trzeba je poznać, by uniknąć rozczarowań. Na przykład, gdy Chat nie zna odpowiedzi to potrafi wymyślić coś bardzo przekonującego, a po weryfikacji okazuje się, że np. cytowany przez Chat naukowiec w ogóle nie istniał. Sztuczna inteligencja ciągle się rozwija. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z wygenerowanej przez nią odpowiedzi, możemy napisać „napisz to jeszcze raz, ale lepiej. Wiem, że stać cię na więcej”. I Chat napiszę lepszą odpowiedź. Czy już mówiłam, że jestem pod ogromnym wrażeniem AI? Możliwości ChataGPT Wydaje się, że sztuczna inteligencja ma nieograniczone możliwości. Może doradzić nam na jakie pójść studia, jak się przebranżowić, jaką założyć firmę. Jest w stanie nawet wcielić się w psychologa i nas pocieszyć. Może napisać pracę na język polski czy przetłumaczyć teksty z języka angielskiego. Używanie jej z głową pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu. Przydaje się zarówno w pracy jak i w życiu prywatnym. Podsumowanie Książka AI w biznesie jest niesłychanie ciekawa. Przy czytaniu jej miałam ciarki jak przy dobrym kryminale. Mirosław Skwarek pokazuje plusy i minusy obecnego ChataGPT. Ponadto uczy nas z niego korzystać. Przez całą książkę zachęca do zadawania Chatowi konkretnych pytań. To najlepszy poradnik jaki czytałam w ostatnim czasie. Sztuczna inteligencja jest potężna. Warto nauczyć się z niej korzystać. Na początku może budzić lęk i obawy, ale jeśli poznamy ją już teraz, nie zostaniemy w tyle.

Dobre chwile Sarna Katarzyna

Zasada 80/20 rządzi światem. Osiągaj więcej mniejszym wysiłkiem

"Zasada 80/20 rządzi światem" - jest to książka, która pomoże zrozumieć, jak można robiąc mniej — osiągać więcej. Zasada Pareto jest znana mi jeszcze z czasów studiów wyższych. Zastosowanie tej zasady oznacza, że około 20% klientów generuje 80% przychodów, a 20% produktów odpowiada za 80% sprzedaży. W książce jednak pokazana jest ta zasada z różnych stron i co najważniejsze są konkretne przykłady, w jaki sposób można wprowadzić zasadę w życiu codziennym lub hobby. Ten tytuł jest napisany bardzo fajnym i dostępnym dla każdego czytelnika językiem. Książka jest bardzo krótka, ma tylko 140 stron z których parę kartek pustych i jeszcze z 10 stron podsumowań rozdziałów. Treść książki bardzo mi się spodobała, natomiast cena okładkowa 39,90 przy 120 stronach tekstu jak dla mnie trochę za drogo. Na szczęście jest też e-book. Tak że polecam ten tytuł do przeczytania. Moja ocena 8/10!

pani_booktokowa Muntian Irena

Bohater niedoskonały. Tajemnice Heart's Edge #1

Haley ma zamiar w Chicago rozpocząć nowy rozdział. Bez zdradzieckiego narzeczonego, zakłamanej przyjaciółki i porażek na gruncie zawodowym. Jednak problemy z samochodem zmuszają ją do zatrzymania się w niewielkiej miejscowości Heart s Edge. Nie chcąc narażać swojej małej towarzyszki podróży na dyskomfort postanawia chwilę tam zabawić. Tylko że chwila zmienia się w coraz dłuższy pobyt, a nieustraszona i wygadana Haley coraz mniej pragnie podbić swoją osobą metropolię. Warren to były żołnierz, który swoim usposobieniem może odstraszyć nawet najmilszą osobę. Heart s Edge to jego rodzinne miasto, jednak wcale nie wrócił tam z powodu nostalgii, a zemsty. Pomimo upływu lat nie jest w stanie pogodzić się ze śmiercią siostry, która zabrała mu część jego serca i sprawiła, że stał się emocjonalnym wrakiem. A jednak Haley wraz ze swoją siostrzenicą z każdym dniem coraz mniej go irytują. Czy uda im się przebić przez jego mury i pokazać, że zemsta nie jest najważniejsza w życiu? „Bohater niedoskonały” to wciągająca powieść romantyczna z wątkiem kryminalnym. Choć sama zagadka wpleciona w fabułę nie jest skomplikowana i łatwo można ją rozgryźć poznając kolejne postaci, to z pewnością stanowi duży atut powieści i nadaje jej innego wymiaru. I nawet jeśli zakończenie powieści jest z góry znane, to nie umniejsza to świetnej przygodzie, na jaką zabierają nas bohaterowie. Autorka stawia przede wszystkim na emocje i umiejętnie przekazuje czytelnikom wszelkie rozterki Haley i Warrena, co pozytywnie wpływa na odbiór ich postaci, ale też zrozumienie wszelkich pobudek, które nimi kierowały. W książce poruszona jest także kwestia trudnego dzieciństwa i jego wpływu na dorosłość oraz nawiązywanie relacji z innymi ludźmi, nieokiełznanej mocy prawdziwej przyjaźni i rodzinnych więzi oraz tego, jak strata może przysłonić komuś całe życie, a nieprzepracowana żałoba skutecznie wpłynąć na losy tych żyjących. Ponadto książka zabiera nas w niezwykle barwne i urocze miejsce, które koi i czaruje tak, jak tylko potrafią małe miasteczka. To jedna z tych lektur, które zapewniają mile spędzony czas, dają nutę refleksji, ale i pokazują moc miłości - nie tylko tej romantycznej. Ze swojej strony jak najbardziej polecam miłośnikom gatunku!

bookaholic.in.me Leszczak Joanna

RozGROMić kryzys. Jak żyć w świecie doświadczonym przez pandemię, kryzys i wojnę

Niestety nad kryzysem da się zapanować, można wyciągnąć z niego konstruktywne wnioski i ― kto wie ― może nawet "wygrać" go dla siebie. Powiem wam, że to naprawdę ciekawa, intrygująca książka. Daje do myślenia, a takie książki lubię najbardziej!
Zimnarecenzuje Zimna Katarzyna

Bohater niedoskonały. Tajemnice Heart's Edge #1

Drogi Czytelniku... Na wstępie chcę zaznaczyć, iż jest to powieść skierowana raczej do pełnoletnich miłośników literatury, ponieważ zawiera miedzy innymi sceny erotyczne oraz wulgarne słownictwo. Groźby? Niestety... Zdrada? Będzie... Strata? Cóż... Zmiany? Są. Awarie? Oczywiście. Nieporozumienia? Znajdą się. Problemy? Obecne. Wrabianie? Pewnie. Fałsz? Jest. Trudne wybory? Jasne. Chęć odkrycia prawdy? Tak. Przypadkowe spotkanie? A jakże. Pewna krucjata? Cóż... Sekrety? I to kilka. Walka? Nieustanna. Między innymi właśnie to znajdziemy w najnowszej książce Nicole Snow pod tytułem „Bohater niedoskonały”. Jaki osiągnęła efekt? By poznać odpowiedź na to pytanie, niezmiennie odsyłam do lektury, książki oczywiście. Jest to tom pierwszy cyklu Miasteczko Heart's Edge. Wspaniale było przenieść się do świata Haley, Warrena, Tary, Julie, Flynna, Stewarta, Dennisa, Wilmy, Marie, Johna, Eddy'ego, Doca, Cody'ego, Jenny, kociaka Mozarta i innych. Na pewno zastanawiacie się jakie są moje odczucia po lekturze. Już odpowiadam. Po pierwsze, bohaterowie. Są dobrze wykreowani, zróżnicowani i bardzo interesujący. Muszę przyznać, że już na początku polubiłam Haley i jej siostrzenicę. Podobał mi się ich charakter i sposób bycia. Niestety nie mogę tego powiedzieć chociażby o Warrenie (chociaż pod koniec troszkę zyskał w moich oczach, ale oczywiście szczegółów nie zdradzę). Nie napiszę nic więcej, nie chcę ujawniać za wiele. Po drugie, fabuła. Nie chcę nikomu zdradzać tu szczegółów, jednak powiem, że to nie do końca jest prawdziwy rollercoaster, przynajmniej dla mnie, lecz niewiele brakuje. Akcja rozkręca się swoim tempem, naturalnie, mimo to ciągle coś się działo. Autorka serwuje nam emocje sporymi porcjami. Nie brakowało tu zaskakujących zwrotów akcji, wywoływania w nas skrajnych uczuć i problemów, którymi obarczone są na każdym kroku nasze persony, zwłaszcza Haley. Po trzecie, emocje. Znajdziemy ich tu sporo, od gniewu, poprzez strach aż po radość (chociaż tej chwilami mogłoby być zdecydowanie więcej). Leci za to oczywiście plusik. Po czwarte, styl. Książka napisana jest lekko i przyjemnie dla oka, dzięki czemu czyta się ją dość szybko i łatwo. Daję za to kolejnego plusika. Po piąte, układ. Historię poznajemy z dwóch perspektyw - Haley oraz Warrena. Nie wyobrażam sobie by tu narracja była inna. Ta tu pasowała. Muszę jednak przyznać, że (z początku) trochę denerwowały mnie te rozdziały, które 'opowiadał' nam Warren. Jakoś nie było mi z nim po drodze... Leci za to zarówno plusik, jak i minusik. Po szóste, zakończenie. W pewnym momencie miałam obawy, że będzie inne niż faktycznie było... Ale ostatecznie jestem z niego dość zadowolona i wdzięczna za takie pokierowanie losami bohaterów, nie ukrywam troszkę się do nich przywiązałam. Leci za nie plus. Powieść nie do końca jest lekką lekturą do poduszki. Opowieść pokazuje, że strata wszystkiego, niemiłe wypadki mogą być zapowiedzią czegoś dobrego, lecz nie ma nic za darmo... oraz to, że trzeba się napracować, lecz z czegoś złego może wyjść coś dobrego (niestety odwrotnie również może być). Książka praktycznie czyta się sama. Historia nawet wciąga, sprawia, że chce się być częścią życia naszych bohaterów (no może nie w pewnych momentach, które mimo wszystko były tu potrzebne) i nie opuszczać go aż do końca, przynajmniej w tym tomie. Autorce bardzo dziękuję za tę przygodę, była dość ciekawa. :) Chętnie sięgnę po kolejny tom tego cyklu. :) Ogólna ocena - 5/6. :) POLECAM, POLECAM. Warto po nią sięgnąć.

Recenzjeemocjamipisane Raszka Izabela