ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Ty w social mediach. Podręcznik budowania marki osobistej dla każdego. Wydanie III poszerzone

Marcin Żukowski Ty w social mediach. Podręcznik budowania marki osobistej dla każdego. Wydanie III poszerzone opis wydawcy: Bądź w social mediach dokładnie taką osobą, jaką chcesz Marka osobista. To niejako alternatywne, może nowocześniejsze, a na pewno marketingowe określenie na coś, co kiedyś nazywaliśmy reputacją. A reputacja to wiadomo - słyszymy czyjeś nazwisko, widzimy czyjąś twarz i wiemy: to taki a taki lub taka a taka, zajmuje się tym i tym, zachowuje się tak i tak, spodziewać się po nim lub po niej można tego a tego. Reputacja, marka osobista to konkret. To zestaw przymiotników, które człowieka definiują. Człowieka, czyli mnie, Ciebie, ją i jego. Kiedyś taką markę osobistą mieliśmy wśród rodziny i znajomych, tych, których znaliśmy... właśnie - osobiście. Dziś to grono zdecydowanie się poszerzyło. Jesteśmy obecni w social mediach. Publikujemy wpisy na Facebooku, filmy na YouTubie, zdjęcia na Instagramie, krótkie formy na X (dawniej Twitterze) i TikToku. Nasze produkcje docierają tam do szerokiego grona ludzi i coś w nich wywołują. Wrażenia. Emocje. Jedno po drugim, działania, jakie podejmujemy w mediach społecznościowych, budują naszą reputację - markę osobistą. Jak zadbać o to, by była ona taka, jakiej sobie życzymy? Właśnie tego dowiesz się z książki Marcina Żukowskiego. _________________ Pozycja dla każdej osoby działającej w sieci. Poruszany jest każdy aspekt czy to Social Media, YT czy blog. Na pewno każdy z twórców znajdzie tutaj wartości do zakodowania dla siebie. Czytało się bardzo przyjemnie, tym bardziej że temat mnie dotyczy. Osobiście polecam, by zapoznać się z tą pozycją. NApisana bardzo przystępnie i zrozumiale.

ataga_el Lizut Agata

Blockchain. Przewodnik po technologii łańcucha bloków. Kryptowaluty, inteligentne kontrakty i aplikacje rozproszone

Jestem osobą pracującą w branży IT, więc zagadnienie kryptowalut nie jest dla mnie czymś nowym, natomiast była to moja pierwsza książka o tematyce blockchain, dała mi kolejną dawkę wiedzy w tej tematyce. Książka w przystępny sposób opisuje technologię blockchain, rozwiewając przy tym mit twierdzący, że blockchain związany jest głównie z przestępczością. Autor książki przedstawia pełen wachlarz możliwości jaki otwiera nam technologia blockchain. Przedstawione zostało wiele zastosowań, z których bez wątpienia najbardziej znanym są kryptowaluty. Książka nie skupia się tylko na opisie działania kryptowalut, ale również kwestie tworzenia inteligentnych kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji. Podsumowując, książka “Blockchain: Przewodnik dla Nowoczesnego Świata" to niezwykle wartościowy przewodnik dla każdego, kto pragnie zrozumieć, czym tak naprawdę jest blockchain, jakie ma zastosowania i jakie niesie ze sobą możliwości dla przyszłości technologii. Jest to lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z najnowszymi trendami w dziedzinie technologicznej innowacji.

Linkedin Mendla Szymon

Radość z niedoskonałości. 18 prostych kroków do pokonania perfekcjonizmu

📖 „Radość z niedoskonałości - 18 prostych kroków do pokonania perfekcjonizmu” autorstwa Damona Zahariadesa, to książka, która skutecznie zachęciła mnie do podjęcia walki z moim perfekcjonizmem. 📖 Perfekcjonizm to prosty przepis na wieczne nieszczęście. Mimo to, wiele osób od nas wymaga bycia perfekcyjnym, a niedoskonałość uważa się za skazę. 📖 Bycie perfekcjonistą wpływa na nasze życie destruktywnie - może prowadzić nawet do depresji. 📖 W tej książce dowiesz się jak zmienić swoje nastawienie i podejście oraz jak walczyć z unieszczęśliwiającym życie „wewnętrznym perfekcjonistą”. 📖 Poza rzetelną wiedzą, znajdziesz w tej książce kompleksowy plan działania i ćwiczenia, które pomogą Ci wyeliminować nawyk dążenia do ideału. 📖 Bardzo potrzebowałam tej książki - pomogła mi w procesie zmiany myślenia i walki o swoje szczęście. Jeśli jesteś perfekcjonistą i czujesz, że Cię to wykańcza, to naprawdę musisz ją przeczytać.

oczamiczytelniczki Mikołajec Marta

Pewność siebie. Przepis na sukces według Napoleona Hilla

Napoleon Hill (1883 - 1970) pochodził z ubogiej rodziny, nie miał perspektyw na przyszłość. Jednak udało mu się osiągnąć światowy sukces, a jego książki stały się bestsellerami. "Pewność siebie. Przepis na sukces według Napoleona Hilla", to kompendium wiedzy pochodzącej z różnego rodzaju publikacji Hilla na temat rozwijania w sobie umiejętności jaką jest pewność siebie. Tytuł ten ma dziś swoją premierę i zawiera: ✅️ informację czym jest pewność siebie i jak ją rozwijać ✅️ przykłady z życiorysów osób, które osiągnęły sukces ✅️ inspirujące cytaty na początku każdego rozdziału ✅️ informacje o tym jak wielki wpływ na życie ma pewność siebie oraz w jaki sposób jej brak może determinować zachowanie człowieka ✅️ wiedzę jak pielęgnować pewność siebie u młodszego pokolenia ✅️ podsumowanie kluczowych punktów po każdym rozdziale. Uważam, że "Pewność siebie. Przepis na sukces według Napoleona Hilla" to pozycja, którą warto przeczytać, ponieważ otwiera oczy, uczy i składnia do refleksji. Chociaż książka nie ma dużego rozmiaru, to wiedza w niej zawarta, może mieć bardzo duży wpływ na życie każdego z jej czytelników. Polecam!

Wzrastaj obcując ze Sztuką Gotkiewicz Patrycja

Porywający mówca. Jak brzmieć pewnie i przekonująco

Chociaż na rynku jest mnóstwo poradników dotyczących wystąpień publicznych, rzadko który autor zajmuje się w nich dykcją czy emisją głosu, ćwiczeniami pozwalającymi na wydobywanie z siebie czystych dźwięków i samą melodią przekazu. Zwykle wszyscy koncentrują się na postawie, sylwetce, na konstruowaniu wypowiedzi… Ewa Kozicka tymczasem odnosi się do absolutnie podstawowych kwestii, bez których w ogóle trudno sobie wyobrazić mówienie do innych. „Porywający mówca. Jak brzmieć pewnie i przekonująco” to pozycja, po którą sięgnąć powinien absolutnie każdy, kto ma występować przed publicznością - wszystko jedno, czy na scenie teatralnej, w sali konferencyjnej, w szkolnej klasie czy w muzeum. Skorzystają z tego tomu i aktorzy, i przewodnicy muzealni, i nauczyciele, ale też marketingowcy i wszyscy, którzy w swoich firmach przedstawiają przed współpracownikami istotne dla swojej pracy informacje. Ewa Kozicka na zawody nie dzieli, wszystkich zapoznaje z zasadami, które rzeczywiście ułatwią życie niedzielnych mówców i tych, którzy mówić muszą. Autorka posługuje się zwłaszcza na początku ciekawymi metaforami, często odnosi się do wrażeń zmysłowych, zachęca do wyobrażania sobie przyjemnych zapachów i otwierania w ten sposób dróg oddechowych. Uczy, jak oddychać i jak odzyskać spokój w stresującym momencie. Z czasem warstwa narracyjna coraz bardziej ustępuje ćwiczeniom do wykonywania - aż w końcu ostatni rozdział to podsumowanie w formie ćwiczeń. Sięga Ewa Kozicka po rozmaite teksty - często wykorzystuje mistrzów słowa, cytuje na przykład Wojciecha Młynarskiego - ale czerpie też od autorów łamańców językowych dla najmłodszych (pojawiają się choćby utwory Małgorzaty Strzałkowskiej). Są tu charakterystyczne lingwistyczne wygibasy znane wszystkim - i zupełnie nowe propozycje. Na początku Ewa Kozicka stara się przekonać odbiorców do wytężonej pracy, tłumaczy, jak przygotować się do mówienia i - dlaczego ważna jest rozgrzewka aparatu mowy. Później koncentruje się na kolejnych szczegółach. Nie pomija spraw niby oczywistych, a jednak sprawiających trudności - tak jest w przypadku oddychania. Uczy, jak akcentować konkretne słowa i jak skupiać się na znaczeniach, które chce się przekazać odbiorcom. Sugeruje, jak pracować nad emocjami i nad intonacją, jak budzić zainteresowanie słuchaczy i jak grać pauzą, jak zmieniać tempo wypowiedzi (i po co to robić), a także jak modulować głos. Wspomina o barwie głosu i o jego mocy (ludzie, którzy nie są przyzwyczajeni do głośniejszego mówienia, często nieumiejętnie do tego podchodzą i w efekcie zdzierają sobie gardła, a nie zyskują uznania słuchaczy). Zwraca autorka uwagę na czytelne wymawianie końcówek - co ciekawe, podkreśla też, że hiperpoprawność jest równie nieznośną manierą co niedbalstwo w wymowie. Wymienia te wszystkie elementy, które ceni się u dobrych mówców czy lektorów, po kolei przytacza wiadomości na temat pracy nad dykcją i emisją głosu - a każda z tych wiadomości zostaje ozdobiona zestawem konkretnych (i wymagających) ćwiczeń. Nie zabiorą one zbyt dużo czasu, ale pozwolą wyczulić się na własne błędy lub niedokładności w wymowie - a to dobry ruch w stronę poprawiania czytelności. Do ćwiczeń dodawane są wskazówki: nie wystarczy poprawnie przeczytać podane wyrazy, trzeba jeszcze zastanowić się nad intencjami do przekazania i spróbować głosem zdradzać konkretne emocje (zasugerowane przez autorkę lub wymyślane przez siebie). Można się tu zabawić w komentatora sportowego albo w pogodynkę, w lektora z audiobooka czy w detektywa. Można rysować kontekst pojedynczymi wyrazami, sterować uwagą odbiorców i nadawać znaczenia brzmieniem. Nad tymi wszystkimi aspektami często nie myślą ludzie, którzy nie zajmują się zawodowo mówieniem - dzięki prostym podpowiedziom będą w stanie poprawić komunikatywność i imponować innym. Nie jest to książka, która zamieni się w porywającą lekturę: ale genialny poradnik, którego nie sposób pominąć, jeśli chce się pracować głosem. Tutaj prosta lektura nie wystarczy - trzeba podjąć wysiłek i wykonywać ćwiczenia podawane przez autorkę tak długo, aż staną się odruchem czy nawykiem - ale każdy, kto potrzebuje rzeczowych wskazówek, znajdzie je bez trudu i będzie mógł od razu wypróbować. 

http://tu-czytam.blogspot.com/ Izabela Mikrut