ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Ludzkie żądze: seks, władza i pieniądze. O trudnej sztuce budowania udanego związku

Popremierowa recenzja poradnika „Ludzkie żądze: Seks, władza i pieniądze” to kolejny poradnik autorki bestsellera „Miej wyjene, będzie Ci dane”. Jest napisany konkretnie, otwarcie i prostym, zrozumiałym językiem. Poradnik składa się z rozdziałów wypełnionych sporą dawką ciekawej wiedzy. Oprócz tego w każdym podrozdziale autorka przygotowała zadania by lepiej zrozumieć poruszane zagadnienia. Autorka w 7 krokach udziela wskazówek o trudnej sztuce budowania udanego związku. Na początek razem z autorką odkrywamy swoją seksualność i wiedzę o seksie, następnie rozważamy o tym kto ma władzę i co się kryje pod tym pojęciem by na koniec pomyśleć o dojrzałości finansowej i wiedzy z zakresu inteligencji finansowej. Wisienką na torcie tego poradnika jest zagadnienie relacji i podsumowanie jak zdobytą wiedzę wykorzystać właśnie w relacjach. To tak pokrótce, ale jeśli czujecie niedosyt i ciekawość to koniecznie sięgnijcie po ten zielony poradnik. 😉 Jest to moja pierwsza książka tej autorki, nie czytałam poprzednich i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Czytając tę książkę miałam wrażenie jakbym siedziała obok autorki i z nią rozmawiała. Jak tylko zaczęłam czytać od razu się wciągnęłam i z ciekawością czytałam każdą kolejną stronę. Przyznam się, że już po czytaniu wstępu stwierdziłam, że jeśli spodoba mi się sposób przekazu treści to uzupełnię swoją biblioteczkę o wcześniej wydane poradniki by w wolnej chwili móc je nadrobić. Niestety czeka mnie szykowanie miejsca, bo bardzo spodobał mi się styl w jakim autorka pisze i już wiem, że nie jest to ostatni poradnik, który czytam. 🙈 A teraz na poważnie bardzo wartościowy poradnik, który warto przeczytać. Wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Chłonęłam każdą stronę z zainteresowaniem. Jak już zaczęłam czytać to ciężko było się oderwać a warto pamiętać, że mowa tu o poradniku. Podsumowując: Ten poradnik jest czytelny i jasny w odbiorze. Bardzo wartościowa książka, z którą nie będziecie się nudzić. Dużo treści, konkretnej wiedzy, wskazówek i zadań do wykonania. Czytanie tego poradnika to dobrze wykorzystany czas. Zdecydowanie jest to książka, którą warto przeczytać niezależnie czy ktoś interesuje się psychologią czy nie. Myślę, że jest to książka z takich do których chętnie bym wróciła. Po prostu sprawdźcie sami i podzielcie się swoją opinią! W mojej ocenie: 10/10 Polecam! Poradnik warty uwagi. Zdecydowanie must read . Chętnie poznam inne książki tej autorki.

Zaczytanaa_sara Kownacka Sara

Marzenia tworzą zmiany. Jak daleko może zaprowadzić nas siła naszych pragnień

Moja ostatnia lektura to przedpremierowa książka Mariusza Kędzierskiego „Marzenia tworzą zmiany. Jak daleko może zaprowadzić nas siła naszych pragnień.” Autor, artysta i mówca motywacyjny, dzieli się w niej swoją niezwykłą historią - przeczytałam ją jednym tchem. Kilka dobrych lat temu, jeszcze podczas studiów z oligofrenopedagogiki, czytałam książkę Nicka Vujicica, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Lektura książki Kędzierskiego wywołała we mnie podobne emocje. Autor opowiada o trudnych chwilach i o tym, jak radził sobie z przeciwnościami losu. Już na początku wyznaje: „Na świat przyszedłem bez rąk, czego przez wiele lat nie potrafiłem zaakceptować”. Dalej prowadzi nas przez swoją historię, pełną nieoczekiwanych wyzwań i momentów przełomowych… To opowieść o docenianiu codziennych chwil i o wyzwaniach, które kształtują w nas siłę i wytrwałość. Warto sięgnąć po tę książkę i zatrzymać się na chwilę nad inspirującą historią Kędzierskiego. Z niecierpliwością czekam na kolejne książki tego autora! 

pani.komunikacyjna Pawlik-Pyda Dominika

Siła uczenia się. Jak zgłębiać wiedzę, poprawić swoją pamięć i rozwijać się przez całe życie

Bardzo dobra popularnonaukowa pozycja, dla każdego komu zależy na tym aby do procesu nauki podejść świadomie i odpowiednio przygotowanym w celu zmaksymalizowania skuteczności przyswajanej wiedzy i zdobywanych umiejętności. Czego dowiesz się z tego tytułu? - Jak skutecznie wyznaczać cele nauki? - Jak znaleźć równowagę między konsekwencją, a intensywnością podczas nauki? - Czym jest syndrom lśniącego obiektu? - Jakie są kluczowe elementy, które warto zaplanować przed rozpoczęciem nauki? - Czy warto przejść na dietę informacyjną? Dobrze ustrukturyzowana pozycja, która nie przytłacza ilością przekazywanych informacji i porad. Autor przedstawia proces nauki jako metaforę drzewa oraz pielęgnowania tego elementu natury. To sprawiło, że przedstawiona treść skutecznie zapadała w mojej pamięci w trakcie lektury. Bardzo podoba mi się to iż ostatni rozdział traktuje o nauce języków, biorąc pod uwagę specyfikę tego procesu. Autor jak w każdym tytule także tutaj ostatnie strony każdego rozdziału poświęca na przekazanie kilku praktycznych ćwiczeń. Przez wykonywanie ich bezpośrednio podczas lektury danego fragmentu czytelnik nie tylko przyswaja nowe treści dotyczące nauki, ale także ma możliwość dokonania analizy zdobywanych aktualnie przez siebie umiejętności i obszarów wiedzy. To czyni tę książkę interaktywnym i praktycznym poradnikiem. Dowiedziałam się z niej kilku nowych informacji na temat procesu nauki, rozwiała ona wątpliwości i mity z tym związane, a także pozwoliła na utrwalenie tego co było mi już znane. Niezależnie od tego czy stoisz przed wyzwaniem nauki nowego języka, umiejętności czy zdobycia więcej informacji danym obszarze, a może jesteś już w trakcie tego procesu i najzwyczajniej interesuje Cię to jak uczynić go skuteczniejszym i jak go zmodyfikować -ten tytuł jest dla Ciebie. Bardzo dobrej jakości tytuł popularnonaukowy, który nie przytłacza, nie narzuca konkretnego sposobu myślenia, a raczej pokazuje dostępne sposoby zgłębiania wiedzy w zdrowy i praktyczny sposób. Tytuł, do którego warto wracać :)

girlinthebooks Skórowska Natalia

Siła uczenia się. Jak zgłębiać wiedzę, poprawić swoją pamięć i rozwijać się przez całe życie

Autor porównuje proces uczenia się do drzewa, które musi mieć solidne korzenie, aby właściwie wzrastać. Tak samo jest z uczeniem się, potrzebujemy najpierw podstawowej wiedzy z danej dziedziny, dopiero później możemy uczyć się bardziej skomplikowanych rzeczy. Motyw drzewa przewija się przez całą książkę, uważam to porównanie za bardzo trafne. Gdy drzewo ma za dużo liści, jest obciążone i jego gałęzie są podatne na złamania. Jeśli chodzi o uczenie się, to ma się to tak samo w sytuacji, gdy uczymy się zbyt wielu rzeczy w tej samej chwili. Wskutek tego nasz umysł jest przeciążony nadmiarem informacji i nie przyswaja wiedzy szybciej i skuteczniej. W takim momencie większość z tego, co zostało przyswojone, jest szybko zapominane, a przecież nie o to nam chodzi. „Przeciążenie nadmiarem informacji jest jednym z największych problemów, z jakimi możesz się spotkać podczas nauki. Gdyby pochłanianie większej ilości informacji niż to konieczne było receptą na osiągnięcie jakiegokolwiek celu, wówczas wszyscy odnosilibyśmy dużo większe sukcesy niż w rzeczywistości". W książce znajdziecie wiele ciekawych i inspirujących cytatów, a także historii znanych osób. Kilka podanych tutaj przykładów dotyczy sportowców i ich drogi na szczyt. Dowiadujemy się, w jaki sposób oni trenowali, aby być jeszcze lepszymi w swojej dyscyplinie. Thibaut Meurisse zwraca uwagę na bardzo istotną kwestię, a mianowicie na postrzeganie błędów i porażek. Nauczanie w szkole sprawiło, że boimy się popełniać błędów, wtedy wiązało się to ze słabą oceną, w dorosłym życiu boimy się oceny innych ludzi. Lęk przed popełnieniem błędów jest jak hamulec, który zatrzymuje nasze działania. Boimy się, że zrobimy coś źle i niejednokrotnie nawet nie zaczynamy danej rzeczy, jednak doświadczając porażki, możemy się czegoś nauczyć. „Tak zwane błędy i porażki są nieodłącznym elementem procesu uczenia się i nie da się ich uniknąć". "Za każdym razem gdy boisz się podjąć ryzyko, spowalniasz swoje postępy, co jest częstą przyczyną tego, że ludzie zwykle robią niewielkie postępy. Mają nadzieję, że ciężką pracę uda się im zastąpić czytaniem książek czy oglądaniem filmów. Próbują zintelektualizować swoją drogę do sukcesu. Ale prawda jest taka, że aby przenieść umiejętność do podświadomości, musisz ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Im więcej te ćwiczenia mają wspólnego z rzeczywistymi sytuacjami życiowymi tym lepiej". Na końcu książki znajdziecie ćwiczenia do każdego rozdziału, są to między innymi plan nauki na 90 dni, a także określanie celów uczenia się. Podsumowując, „Siła uczenia się...” to książka warta uwagi, znalazłam w niej wiele ciekawych informacji. Czytając ją, poczułam motywację do zgłębiania wiedzy z pewnej dziedziny, której postanowiłam się nauczyć i kolejny raz uświadomiłam sobie, jak ważne są małe kroki i systematyczność.

Instagram Frelas Sylwia

Uwięzieni we własnej głowie. Jak zrozumieć przeszłość i mieć szczęśliwsze życie

Od dłuższego czasu śledzę profil Pani dr Agnieszki Kozak na facebooku, więc bardzo mnie ucieszyła możliwość zapoznania się z jej najnowszą książką. Pani Agnieszka jest psychologiem i psychoterapeutka, a także trenerką empatycznej komunikacji. Książka jest podzielona na rozdziały a każdy z nich poświęcony został dwóm tematom. Jest zatem rozdział o krzyku i granicach, ojcu i dłoniach, lęku i prawdzie i wiele innych. Na początku każdego rozdziału pojawia się wiersz. Nie jest to typowy poradnik, a raczej zbiór refleksji poprzetykany poezją i dużą dawką doświadczeń psychoterapeutycznych. Tę książkę się raczej smakuje niż czyta. Pojawiają się różne obrazy i doświadczenia. A wszystko po to by "zrozumieć przeszłość i mieć szczęśliwsze życie." Do mnie ta forma bardzo przemawia. Myślę że będzie to trafiona pozycja dla kogoś, kto się zastanawiać czy warto skorzystać z psychoterapii. Polecam tę pozycję! 

Motywatorka Ziarkiewicz Agnieszka