ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Familoki. Śląskie mikrokosmosy. Opowieści o mieszkańcach ceglanych domów

Ta pozycja to kolejny dowód na to, że Górny Śląsk jest wreszcie odczarowywany. Bycie Ślązakiem było przez lata wstydliwe, a teraz jest wręcz modne... Książka ta jest próbą wytłumaczenia czym tak naprawdę były i tylko w niektórych miejscach jeszcze są kolonie robotnicze. Jak dla mnie jest to opis praktycznie kompletny: jest historia, rys socjologiczny, próba opisania życia codziennego i zwyczajów mieszkańców tytułowych familoków. Dla niektórych będzie to znakomita podróż sentymentalna, dla innych wycieczka w całkowicie inny, nieistniejący i często zapomniany już świat. Bardzo dobrze, że takie pozycje się ukazują, a jeszcze lepiej jak są tak dobrze napisane. PS. Znajomość ślonskij godki wskazana, choć nie wymagana bo na końcu książki są tłumaczenia tekstów pisanych gwarą.
Lubimy Czytać Grzesiek

Familoki. Śląskie mikrokosmosy. Opowieści o mieszkańcach ceglanych domów

Śląsk od zawsze kojarzy się z kopalniami i bardzo charakterystyczną gwarą. Stanowi także swego rodzaju enklawę, mini region, który rządzi się swoimi prawami. A skoro są tak oryginalni. to i oryginalne musza być osiedla, w których pracownicy mieszkają. Familoki to bardzo charakterystyczne domy, symbol Górnego Śląska i to zarówno z wyglądu ( czerwone okna) jak i tego w jaki sposób przebiegało tam życie na co dzień. W tej książce możemy podpatrzeć śląska rodzinę, jej zwykły zabiegany dzień, ale także celebrowanie świąt. Niby takie samo jak w pozostałej części kraju, a jednak tak różniące się od niej. No i oczywiście nie może zabrakąć gwary ślaskiej, czasem całkiem zrozumiałej, a czasem zupełnie rożnej. i co zaskakujące nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego, jak wiele z niej przeniknęło i przenika do naszego codziennego słownika.
Lubimy Czytać Agnieszka Garncarczyk

Familoki. Śląskie mikrokosmosy. Opowieści o mieszkańcach ceglanych domów

Bardzo dobry wielotematyczny reportaż o życiu w śląskich familokach, który w interesujący sposób przemysłowy region Polski pod kątem historycznym, społecznym i kulturalnym.
Lubimy Czytać MateuszUD

Kreatywność na 33 sposoby. Odkryj swój twórczy potencjał

W ręku masz pędzel i farby🎨. Najpierw malujesz raj, a potem do niego wchodzisz🏜. - Nikos Kazantzakis Kreatywność na 33 sposoby to książka, która pozwala rozwinąć tę umiejętność🚀. Znajdziesz w niej informacje o barierach twórczości, ograniczeniach, rzeczach które mają wpływ na nowe możliwości umysłu oraz zdjęcia z dużą ilością przykładów🤗. Poradnik pokazuje jak można wyjść poza utarte schematy. Zawiera praktyczne ćwiczenia i porady, które są podsumowaniem każdego rozdziału⏳️. Książka napisana jest bardzo przystępnym i zrozumiałym językiem. Do tego liczne przykłady i jasny podział rozdziałów. Czyta się z przyjemnością. Zatem kto chce wyruszyć w podróż i rozwinąć swoją kreatywność?✨️

Majaa.em Grzechnik Maja

Porywający mówca. Jak brzmieć pewnie i przekonująco

Hejka:) Dziś przychodzę do Was z ciekawą propozycją książki .Porywający mówca - Jak brzmieć pewnie i przekonująco. Autorstwa pani Ewa Kozicka, trener głosu i logopeda medialny.  W książce znajdziemy nie tylko cenne rady, ale również masę ciekawostek dotyczących świata retoryki oraz aż 85 ćwiczeń, dzięki którym będziecie mogli wzmocnić swój głos oraz poprawić swoją dykcję. To naprawdę bardzo interesująca, pouczająca lektura , która nadaje się dla młodzieży i dorosłych. Pokazuje bowiem, że przy odpowiednim wysiłku każdy może poprawić własne umiejętności przemawiania. Bardzo cieszę się, że ta pozycja wpadła w moje ręce i polecam ją wszystkim bo warto ją przeczytać.

@kosmetycznie_u_ani Bąk Anna