ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »
« < 1519 1520 1521 1522 1523 ... 1838 > »

Maroko. W labiryncie orientalnych medyn. Wydanie 1

Coraz lepiej sprzedające się wycieczki do Maroka, łączące wypoczynek nad Atlantykiem z kilkudniową trasą poznawczą w głąb lądu sprawiły, że pojawiło się na rynku kilka interesujących publikacji krajoznawczych, pisanych także przez polskich autorów. To cenna sprawa, gdyż poruszamy się wtedy w tym samym systemie znaczeń i intelektualnych odniesień.


Autor, zapalony globtroter świetnie znający Maroko, proponuje pięć tras, obejmujących jak największą ilość wrażeń. W zależności od tego, czym dysponuje ten, kto chce się oprzeć na jego radach, autor proponuje trasę jednotygodniową, dwutygodniową i miesięczną. Nadto dwie trasy magiczne: Maroko błękitne oraz Kasby i piaski. Naturalnie, jak w każdej poważnej publikacji i tu znajdziemy masę informacji praktycznych, a także encyklopedycznych, co sprawia, że do bagażu zabrać możemy tylko tę jedną pozycję.


Marrakesz jest popularnym celem turystycznym w Maroku. W pełni zresztą uzasadnionym, pełnym zabytków, miejsc o niezwykłym uroku i niezłej infrastrukturze. Jest też dobrym miejscem, skąd można zacząć penetrację Atlasu Wysokiego, majestatycznie górującego nad równinami południowego Maroka. Pasmo jest najwyższą częścią masywu górskiego Afryki Północnej (z najwyższym w tym regionie szczytem Jebel Toubkal) i przyciąga wielu amatorów górskich wędrówek, gdyż mimo alpejskich wysokości ma zupełnie odmienny niż Alpy charakter. To raczej ogromne usypiska kamieni, pozbawione większej roślinności ze względu na brak wody, z gęsto zaludnionymi dolinami. Wyprawa w Atlas Wysoki nie wymaga umiejętności alpinistycznych, choć te nie zaszkodzą. Okolice najwyższego szczytu to Park Narodowy, gdzie, owszem, zaskoczyć nas może widok stada hien, ale przede wszystkim to raj dla ptaków, które podglądać można w naturalnym środowisku. Maroko jest jednym z nielicznych państw Maghrebu (poza Tunezją), gdzie można bezpiecznie wędrować. Nowy przewodnik Bezdroża" wędrówkę tę uprzyjemnia i wyposaża w podstawową wiedzę, czyli mapy, plany miast, adresy, zdjęcia i nieodzowne ciekawostki.
Tygodnik Angora AZIK Ł., 2010-06-27

Rozmowa kwalifikacyjna. O czym nie wiedzą kandydaci do pracy, czyli sekrety rekrutujących

Jak przygotować się do rozmowy o pracę, jak się wyróżnić spośród kandydatów, żeby otrzymać upatrzoną posadę Rozmowa rekrutacyjna to nie egzamin, na którym da się zagadać profesora, ani casting do klepania wykutych tekstów, ani konkurs popularności. To swoista transakcja, gdzie na jedną szalę kładziesz swoje umiejętności, doświadczenie, kompetencje, a na drugą firma kładzie upragniony etat - mówi autorka książki Angelika Śniegocka, dyrektor personalny od lat zajmująca się rekrutowaniem pracowników. Poradnik zawiera 40 zasad, od których zależy sukces rozmowy. Przytacza konkretne pytania do kandydata, ujawnia, w jakim celu je zadano, a także pokazuje najlepsze odpowiedzi.
Rzeczpospolita ANTONI KOWALIK, 2010-06-21

Sztuka wojny biurowej

Współczesny system zatrudnienia to w zasadzie dożywocie, które funduje się nam w postaci kariery zawodowej - choćby dla tego zdania warto przeczytać (lub przynajmniej przejrzeć) tę książkę. Autor co prawda bawi się nieco z czytelnikiem w kotka i myszkę. Niby to próbuje pokazać, jak poradzić sobie w niesprzyjającym środowisku, jakim jest praca i biuro. Ale tak naprawdę próbuje pomóc czytelnikowi rozbudować jego kompetencje osobiste. Trochę go kokietuje opowieściami o tym, że praca i stosunki w niej są jak dżungla sprzed 100 tysięcy lat, a my, pracownicy, jesteśmy nie jak małe mrówki, tylko jak wojownicy, którzy polują, zdobywają i odpoczywają.


Jak zachęca do lektury Simon Drakę, nasze życie od zawsze koncentrowało się i koncentruje na nieustannej walce o byt - tyle tylko, że dziś Twoja mała wojna toczy się każdego dnia w przestrzeni biurowej. Aby przetrwać i nie pozwolić się pożreć, musisz stale zdobywać i rozwijać nowe, cenne umiejętności. Tych najskuteczniejszych nie uczą w szkołach, na kursach ani w poradnikach. Może dlatego, że są one nieco barbarzyńskie, czasem bezkompromisowe... Ale skoro działają, czy nie warto ich poznać ".< br/>

Ale jak już je poznamy, to być może będziemy odczuwali radość zdobywcy, a nasi przełożeni będą wiedzieli - to świetny profesjonalista i szczęśliwy człowiek.
Rzeczpospolita Aleksandra Fandrejewska, 2010-06-21

Dotacje na e-biznes. Pozyskiwanie środków z UE w ramach PO IG 8.1

Książka jest poradnikiem, który ma przybliżyć potencjalnemu wnioskodawcy, a później beneficjentowi najważniejsze zasady i wytyczne związane z ubieganiem się o środki unijne w ramach działania 8.1 programu operacyjnego Innowacyjna gospodarka" - na prowadzenie własnego e-biznesu. Pokazuje metodologię przygotowania projektu związanego z realizacją e-usług, który ma być dofinansowany. Przedstawione zostały wymagania formalne i merytoryczne, a także praktyczne wskazówki dotyczące złożenia wniosku o dofinansowanie, których nie można znaleźć w dokumentacji konkursowej. Czytelnik znajdzie w książce nawet adresy i telefony regionalnych instytucji przyjmujących takie wnioski.
Rzeczpospolita .A.K, 2010-06-21

Genialny umysł. Jak myśleć i działać kreatywnie

Kreatywność, niestety, nie jest wrodzoną cechą. Ale - jak przekonuje Tim Hurson - twórczego myślenia można się nauczyć. Jak uczymy się pisania i czytania. Więc czemu nie spróbować, zwłaszcza, że wokół słyszymy, że to taka pożądana cecha - w pracy i w życiu prywatnym. Ponadto myślenie kreatywne pozwala pójść krok dalej w indywidualnym rozwoju mózgu. Jest więc o co walczyć. Od czego zacząć -może od uświadomienia sobie, że ta książka może nam pomóc wystartować w nieograniczone obszary osobistego rozwoju.
POLSKA - DZIENNIK ŁÓDZKI .N, 2010-06-18
« < 1519 1520 1521 1522 1523 ... 1838 > »