Recenzje:
Wykorzystanie platform takich, jak YouTube, Facebookczy Instagram daje nieskończone możliwości nie tylko w kontekście realizowania kampanii reklamowych, ale przede wszystkim budowania świadomości marki. Musisz tylko wiedzieć, jak to robić, czyli jak za pomocą krótkiego materiału opowiedzieć historię marki w sposób, który porwie odbiorcę i sprawi, że będzie on chciał podzielić się nią ze znajomymi. O tym właśnie jest ta książka.

Trade Marketer


Choć internet jest już codziennością i biznesową oczywistością, to w pewnym sensie wciąż niesie ze sobą ekscytującą obietnicę. Jest nią wideomarketing. A zwłaszcza możliwość dotarcia ze swoim produktem do klienta za pomocą YouTube'a. Niesamowity wręcz fenomen serialu satyrycznego "Ucho Prezesa", który można oglądać na YT, to tylko najnowszy przykład, że tego trendu nie należy również lekceważyć. Podobnego zdania jest Magdalena Daniłoś. Jej przewodnik po marketingu wideo może stanowić dobry punkt zaczepienia dla każdego, kto chciałby się lepiej sprzedać w sieci A trochę nie bardzo wie, od czego właściwie powinien zacząć.

Dziennik Gazeta Prawna RAFAŁ WOŚ; 2017-05-12


Autorka – szefowa agencji OFFON, prelegentka, wykładowczyni – dostarcza w swojej debiutanckiej książce wiedzy na temat wideo w internecie. Książka to doskonały poradnik dla tych marketingowców, którzy szukają niebanalnych rozwiązań i chcą zacząć swoją przygodę z YouTube’m, Snapchatem czy innymi aplikacjami wideo. Książka szybko stała się bestsellerem i najbardziej poszukiwaną pozycją wydawniczą wśród fanów marketingu.

publicrelations.pl Justyna Dąbrowska; 2016-12-29


Kiedy prowadzi się bloga kulinarnego idealnie byłoby nagrywać filmy z przepisami na video. Czuję jednak blokadę, bo nie wiem jak to się robi i nie czułabym się komfortowo występując w takim filmiku. Jednocześnie bardzo mnie ciągnie w tym kierunku, bo sama wolę czasem obejrzeć, jak coś się robi, niż czytać opis, który może być wieloznaczny i nie na temat. Przekaz słowny i zdjęcia są powoli wypierane przez video, bo odbiorcy są zmęczeni i leniwi.
Dodatkowo film umożliwia nam przekazanie emocji i opowiadanie historii. Daje też nadzieję, że rozbijemy kiedyś bank i nasz film zyska potencjał wirusowy, tak że ludzie będą sami polecać go swoim znajomym.
 
Jakie formaty video proponuje blogerom Magdalena Daniłoś? Możemy założyć vloga na YouTubie, czyli regularnie ukazujący się pamiętnik  z naszymi przemyśleniami, który pokazuje nasze życie. Kolejną opcją jest testimonial – opowiedzenie swojej historii. Możemy pokazywać tutoriale np. z przepisami czy DIY, recenzje lub unboxingi nowych produktów. Możemy uczyć nowych umiejętnościach poprzez transmisję webinaru czy prezentacji z konferencji. W końcu możemy przeprowadzać wywiady z ciekawymi gośćmi, a nawet mieć swój własny show internetowy. Do dzieła!

Ugotowanepozamiatane.pl


Na pewno strona YouTube jest każdemu z nas znana.Można na niej oglądać różne filmy długometrażowe, filmiki i oczywiście youtuberów, którzy w znany nam sposób promują marki znanych producentów. Począwszy od vlogów, a skończywszy na unboxingach.

Statystycznie rzecz biorąc, to zagranicznych youtuberów jest znacznie więcej niż polskich. To od nich właśnie uczymy się konstruować formaty video. Np. mało znanym w Polsce przekazem masowym jest testymonial. Jest to coś na kształt programu rozrywkowego w trakcie, których bohater stara się przybliżyć dany temat opowiadając historię z życia osobistego.

Osobiście uwielbiam w wolnym czasie oglądać unboxingi, ponieważ z takich krótkich filmików można się dużo dowiedzieć. Coś na wzór recenzji przybliża oglądającemu markę, plusy i minusy używania danej rzeczy. Ale również czasami może to być unboxing książkowy. W książce znajdziemy również praktyczne porady, jak dobrze wybić się na youtube, żeby mieć z tego korzyści. Oczywiście najcięższe są początki, pierwsze rzesze wiernych fanów, którzy wiernie trwając na twoim kanale codziennie sprawdzają czy nie dodano czasami czegoś nowego. Potem już jak pisze autor książki, idzie z górki.

Na samym początku możemy dowiedzieć się o filmach, serialach i zmorach wszystkich widzów - reklamach. Prawdziwe rekiny wśród rybek. To właśnie ci producenci zarabiają najwięcej rozszerzając swój zasięg do wirusowych reklam. Facebook, Snapchat, Twitter, Periscope czy Instagram, to według mnie "łapacze czasu". Po przeczytaniu wszystkich tych informacji zawartych w tym krótkim tekście stwierdziłam, że te aplikacje marnują nasz cenny czas. Co skutkuje także niszczeniem zdrowia, brakiem szarych komórek i ślepotą. A co jest najśmieszniejsze?

To wszystko jest stworzone z myślą o młodzieży, ponieważ taki potencjalny rodzic nastolatka nie potrafi obsłużyć Facebooka, a co dopiero Snapchata. Nie twierdzę jednak, że jest to czyste zło.

Książka, która jest drogowskazem dla ludzi zakładających firmy, ale i także dla youtuberów. Autorka wspomina także o poprawnym prowadzaniu video marketingu co jest równie ciekawe.

Przydatne rady, wskazówki i informacje, żeby wybić się na YouTube, który działa na skalę światową trzeba mieć przede wszystkim dobry pomysł i plan. Dlatego przyszli młodzi youtuberzy - liczę na Was i trzymam kciuki żebyście nie tracili nadziei i trwali przy swoim.

Ocena:9/10

DobreRecenzje.pl Patrycja; 2016-08-20


Tworzenie treści wideo jeszcze nigdy nie było takie proste! Dziś każdy może przecież nakręcić film zwykłym smartfonem, a znaczenie przekazu wideo w budowaniu świadomości marki jest nieprzecenione. To olbrzymie pole do popisu dla kreatywnego marketera. Video marketing określa długofalowe działania, często też wielokanałowe, w których do budowania świadomości marki i produktu wykorzystywany jest format wideo. Ważnym elementem tych działań jest brak nachalności przekazu uzyskany dzięki prowadzonym stałym działaniom. Wykorzystanie platform takich jak YouTube, Facebook czy Instagram daje nieskończone możliwości nie tylko w kontekście realizowania kampanii reklamowych, ale przede wszystkim budowania świadomości marki. Należy tylko wiedzieć, jak to robić, czyli jak za pomocą krótkiego materiału opowiedzieć historię marki w sposób, który porwie odbiorcę i sprawi, że będzie on chciał podzielić się nią ze znajomymi. Obraz wart jest bowiem więcej niż tysiąc słów.

Personel Plus


Corocznie trafia w moje ręce kilkadziesiąt książek poświęconych szeroko rozumianemu marketingowi, ale ta, właśnie wydana, bardzo oryginalna publikacja Magdaleny Daniłoś wyjątkowo cieszy moje oczy. Magda jest szefową agencji OFFON, jednej z posiadających najdłuższe (bo ponad 20-letnie) doświadczenie w tworzeniu treści wideo, sięgające czasów, gdy nie istniały jeszcze YouTube i wideo w sieci. Sam prowadząc szkolenia, często wskazuję na film "Największa gra planszowa na żywo w Polsce" - jako na przykład działania, gdy nie trzeba dużego budżetu, by wygenerować ponad 60 tys. wyświetleń spotu ze znakomitą ekspozycją marki. Kogo powinna publikacja Magdy Daniłoś zainteresować? Bardzo wiele osób - od początkujących i średnio zaawansowanych vlogerów, poprzez marketerów praktyków zlecających agencjom realizację treści wideo, aż po badaczy i strategów oraz szefów firm pragnących wzbogacić realizowane działania o elementy wideomarketingu. Książka ma nietypowy, albumowy format i zawiera kilkadziesiąt całostronicowych screenów (z kodami QR, ale i tradycyjnymi odnośnikami do stron na YouTube). Niebanalne ilustracje zwracają uwagę. "Video marketing nie tylko na YouTube" wygląda jak świetna prezentacja z precyzyjnymi i spójnymi stronami notatek. Kto wie, czy to nie klucz do sukcesu na drodze do serc i umysłów osób zarówno z pokolenia X, jak i Y oraz Z. Michał Dziekoński

Marketing w Praktyce MICHAŁ DZIEKOŃSKI; 2016-07-01


Video marketing to temat dwóch pozycji, które ostatnio przeczytałam. Najpierw “Video marketing” Magdy Daniłoś, potem “Webshows” Krzysztofa Gonciarza. Moim zdaniem dobrze się one uzupełniają.
Ostatni czas był dla mnie bardzo intensywny. Szkolenia, wykłady na uczelniach, prezentacje konferencyjne i warsztaty. Sporo jeżdżenia po różnych miejscowościach. Ostatnio był Poznań.  A w pociągu, jak to w pociągu, można poczytać.
Video marketing to coraz bardziej popularne narzędzie, tak jak coraz bardziej popularne staje się sieciowe wideo. YouTube jest w Polsce jednym z najczęściej odwiedzanych serwisów (18 mln użytkowników miesięcznie według badania Gemius/PBI za maj 2016). To jednak nie jedyny serwis, gdzie można publikować filmy. Jest jeszcze Vimeo, wideo wdrożyły też Facebook, Instagram i Twitter. Są w końcu serwisy tzw. mikrowideo – Snapchat, Periscope, Vine. Sama nie mam na razie planów eksperymentowania z tym formatem – jest dość mocno czasochłonny i przede wszystkim wymaga dobrego pomysłu i ciekawych treści. Ale za to chętnie dowiem się więcej od tych, którzy na wideo dobrze się znają. Ot, choćby po to, aby wiedzieć jakie lektury polecać uczestnikom moich szkoleń.
Zaczęłam od świeżynki: “Video marketing nie tylko na YouTube” Magdy Daniłoś. Magda z mężem prowadzi agencję OFFON Agency, wyspecjalizowaną w video marketingu. Dlatego zapewnenapisała książkę z perspektywy osoby, która zna wszelkie atuty sieciowego wideo i chce do niego przekonać przedstawicieli polskich firm. Magda pisze o tym, kiedy wideo marketing w strategii komunikacji firmy ma sens. Próbuje rozprawić się z najczęstszymi obawami względem sieciowego wideo. Radzi, jak tworzyć wartościowe treści wideo i z jakich formatów korzystać. Pokazuje, czym różni się tworzenie własnego kanału od współpracy z internetowym twórcą. Analizuje różne serwisy, w których można prowadzić wideo marketing: od YouTube, przez Facebooka, Twittera i Instagrama po Periscope, Vine i Snapchata. Wspomina również o mierzeniu efektów (choć tutaj, jako pomiarowiec, mam tradycyjnie niedosyt) i o tym, co zawiera wycena produkcji wideo. Wskazuje na najczęściej popełniane błędy. Książka zawiera dwa interaktywne rozszerzenia: QR kody, które przenoszą do omawianych filmów oraz playlistę z utworami z omawianych filmów dostępną dla Spotify.

annamiotk.pl Anna Miotk; 2016-06-28