ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Portfel inwestycyjny klasyczny i alternatywny

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Elżbieta Ostrowska
Wydawnictwo:
C. H. Beck
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
318
     PDF

Autorka prezentuje podstawową wiedzę dotyczącą głównie:

o etapów konstrukcji i zarządzania portfelem,

o jego dywersyfikacji,

o determinant makro, mezo i mikro,

o strategii i stylów w zarządzaniu portfelem,

o metod oceny nowoczesnego zarządzania portfelem stosowanych w zarządzaniu aktywami inwestora indywidualnego, różnych funduszy, banków i przedsiębiorstw.

Istotną częścią publikacji jest kompendium wiedzy na temat portfeli inwestycyjnych w teorii rynków kapitałowych (rodzaje portfeli, rozwój klasycznej teorii portfela, syntetyczne miary oceny efektywności portfela oparte na modelach rynku kapitałowego). W dalszej części Autorka prezentuje rodzaje dóbr luksusowych i waluty stanowiące atrakcyjne, dodatkowe aktywa w alternatywnym portfelu inwestycyjnym, zwłaszcza w okresach turbulencji na rynkach finansowych, następnie przedstawia weryfikację portfeli różnych inwestorów instytucjonalnych (funduszy inwestycyjnych, emerytalnych i ubezpieczeniowych, banków, portfeli-benchmarków).

W opracowaniu zawarto liczne przykłady, które zwiększają komunikatywność i użyteczność prezentowanych metod oceny. Są to zarówno przykłady hipotetyczne, jak i studia przypadków z praktyki rynków finansowych.

Książka adresowana jest do studentów uczelni ekonomicznych, uniwersytetów, politechnik (wydziały zarządzania i ekonomii) - treść podręcznika odpowiada obecnym wymogom wykładów "Portfel inwestycyjny", mających charakter obligatoryjny na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. Będzie także przydatna dla słuchaczy studiów podyplomowych specjalizujących się w finansach i bankowości, a także dla analityków i inwestorów aktywnych na rynkach kapitałowych i pieniężnych.

Wybrane bestsellery

Elżbieta Ostrowska

C. H. Beck - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności