ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Odkryj tajniki DEI. Twój przewodnik po tym, czym jest różnorodność w miejscu pracy

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Wydawnictwo:
Onepress
Wydawnictwo:
Onepress
Ocena:
Stron:
312
Druk:
oprawa miękka
Czytaj fragment

Akronim DEI pochodzi od diversity, equity, and inclusion, co można tłumaczyć jako różnorodność, równość i inkluzywność. Uważa się, że DEI jako element kultury organizacji przekłada się na lepszą produktywność firmy i jej długofalowy sukces. Jednak wdrażanie DEI wymaga uważności: nieprzemyślane inicjatywy i niedopracowane strategie często przynoszą więcej szkody niż pożytku. W konsekwencji coraz więcej osób całkowicie neguje słuszność nowej polityki działań.

Dzięki tej książce zrozumiesz, dlaczego zalecane dziś rozwiązania i tak zwane dobre praktyki skutkują pogłębieniem frustracji marginalizowanych osób i sprawiają, że intencje liderów są odbierane jako nieszczere. Dowiesz się również, jak przygotować konkretny plan działania, który uwzględni postulaty DEI i będzie skuteczny również w trudnych realiach funkcjonującego przedsiębiorstwa. Przewodnik prezentuje pragmatyczne podejście do DEI, oparte na wynikach badań nad przeprowadzaniem zmian w organizacji, a także na wnikliwych spostrzeżeniach płynących z doświadczeń w pracy oddolnej i odgórnej. Poprzez kompleksowe omówienie sprawdzonych technik wytyczy rozsądną drogę postępowania dla każdego, kto chce się stać skutecznym praktykiem, rzecznikiem i liderem DEI. Niczego więcej nie trzeba, aby przemienić jednostkowe i oderwane od siebie inicjatywy w prawdziwą, systemową zmianę!

Różnorodność cieszy!

Titus Maccius Plautus, pisarz rzymski

Wybrane bestsellery

O autorze książki

Lily Zheng

Lily Zheng - zajmuje się strategią i doradza w obszarze DEI; pomaga liderom w organizacjach we wdrażaniu najlepszych praktyk w tej dziedzinie. Wyraża swoje opinie na łamach między innymi Harvard Business Review i New York Timesa, a także w NPR. Mieszka z żoną w rejonie Zatoki San Francisco. Lubi dobrą chińską kuchnię.

Onepress - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności