Księgarnia Onepress - literatura biznesowa, książki klasy business

ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Zacznij biegać i poznaj Metodę Gallowaya!

TOP tytuł w super cenie » 50% taniej


Obserwujesz biegaczy mijających Cię na ulicy i myślisz, że może też warto zacząć przygodę ze zdrowym stylem życia? Chcesz popracować nad swoją formą na wiosnę? Zobacz od czego zacząć!Poznaj metodę Jeffa Gallowaya! Dzięki niej zamiast kilometra, przebiegniesz dwa!


Wiesz, że dzięki metodzie Gallowaya każda osoba, nawet całkiem początkująca, bez kondycji lub z nadwagą, może dzięki regularnym treningom i marszobiegom przebiec swój pierwszy maraton już po 6 miesiącach?


Na czym polega bieganie metodą Gallowaya?


Bieganie metodą Gallowaya polega na marszobiegu czyli włączeniu w biegi przerw na marsz. Nasze ciała nie są skonstruowane do ciągłego biegu na dalekie dystanse, a już szczególnie tak dalekie jak maraton. Jeśli rozpoczniesz powoli, stopniowo zwiększając wysiłek poprzez serię drobnych kroków, a ponadto zadbasz o odpowiedni wypoczynek, możesz miarowo poprawić swoją kondycję, redukując jednocześnie ryzyko zakwasów albo kontuzji niemal do zera.
Regularnie trenując 30 – 40 minut kilka razy w tygodniu przez mniej więcej 6 miesięcy, biegacze odkrywają u siebie swego rodzaju uzależnienie od tego odprężającego uczucia, które spływa na nich w trakcie biegu, a szczególnie u jego końca.


Kto może stosować metodę Gallowaya i jakie są jej największe zalety?


Wznieś się ponad ograniczenia z Jeffem Gallowayem! Dzięki determinacji, cierpliwości i wytrwałości możesz stać się znakomitym biegaczem. Niezależnie od tego, jakie są Twoje umiejętności i jak wysoko mierzysz, powinieneś biegać inteligentnie, dbać o zdrowie i siłę, pilnować wagi, biegać w należytej kondycji, unikać kontuzji i czerpać z tego przyjemność.


Na czym polega przewaga biegania nad maszerowaniem?


Bieganie pozwala spalić dwa razy tyle kalorii na kilometr co chodzenie (62 kalorie na kilometr wobec 31 kalorii na kilometr), możesz produktywniej wykorzystać czas przeznaczony na ćwiczenia biegając. Najważniejszą korzyścią jest jednak jeszcze lepsze samopoczucie i trwalsze odprężenie, jakie zapewnia bieganie. Wiele badań dowodzi, że podejście do życia, jakie cechuje biegaczy, wykazuje większą liczbę pozytywnych cech, a bardzo nieliczne negatywne. Bieganie zmienia nas na lepsze!


Dzięki przerwom na marsz…


  • Ci, którzy potrafią przebiec tylko 3 km, zdołają pokonać 5 albo 6 km, zachowując przy tym dobre samopoczucie.

  • Początkujący oraz zaawansowani biegacze zdołają zwiększyć swoją wytrzymałość, tak by przebiec 5 i 10 km albo nawet maraton!

  • Biegacze na każdym poziomie zaawansowania rozwiną swoją wytrwałość, by móc pokonać „ścianę”.
  • Biegacze w każdym wieku mogą poprawić swój czas, ponieważ ich nogi zachowują siłę na finiszu.
  • Ryzyko kontuzji i przetrenowania maleje prawie do zera.

Więcej o Metodzie Jeffa Gallowaya przeczytasz na blogu dobiegu.pl i w książkach Jeffa Gallowaya