Księgarnia Onepress - literatura biznesowa, książki klasy business

ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Przewodnik po programie partnerskim - Parametry

TOP tytuł w super cenie » 50% taniej


  1. Katalog książek
  2. Linki
  3. Pluginy
  4. XML
  5. Parametry
  6. Brandowanie plików PDF
  7. Serwer FTP
  8. Grupa dyskusyjna
  9. FAQ

Parametry

Każdy z linków i pluginów, które udostępniamy w ramach programu partnerskiego posiada przynajmniej jeden z kilku parametrów, które identyfikują konkretnego partnera oraz pomagają skutecznie prezentować ofertę naszych publikacji. Poniżej możesz zapoznać się z wszystkimi parametrami:

Parametr (*$id*)

To Twoje ID w programie Partnerskim (np. 17806). Parametr ten jest unikatowy i indywidualnie przypisany każdemu partnerowi. Jest uwzględniony w każdym linku i skrypcie umożliwiając naliczenie potencjalnej prowizji.
Np. dla partnera o (*$id*)=17806 link do strony głównej będzie wyglądał następująco:

https://onepress.pl/view/(*$id*) >> https://onepress.pl/view/17806
Parametr ident
Oznacza identyfikator książki. Jest dokładnie taki sam, jak nazwa strony z książką. Tak więc jeśli książka mieści się na stronie https://onepress.pl/ksiazki/perswa.htm; jej identyfikator to perswa.
Parametr size
Jest nieobowiązkowy. Domyślny rozmiar okładki to 90x119 pixeli, jeśli parametr ten zostanie pominięty to w takim właśnie rozmiarze będzie wyświetlana okładka. Dzięki parametrowi size można zmienić rozmiar wyświetlanej okładki wpisując odpowiedni parametr;

Parametr Rozmiar okładki
326326x466
181181x236
125125x163
120120x156
9090x119 (parametr domyślny)
8888x115
7272x95
6565x85
Parametr cyfra
Jest to dodatkowy parametr, dzięki którego możesz zbadać skuteczność kampanii. Jeśli prowadzisz dwie strony, na jednej możesz ustawić cyfrę 1 a na drugiej cyfrę 2 -- gdy ktoś dokona zakupu, wówczas otrzymasz maila w którym oprócz informacji o zakupach zostanie przekazana ta cyfra i będziesz wiedział, z jakiej strony został dokonany zakup.
Parametr ocena
Jest to dodatkowy opcjonalny parametr, który ma zastosowanie w pluginie wyświetlającym opis książki i służy do graficznej prezentacji oceny książki. Ocena książki jest wyświetlana, o ile jest równa lub przekracza wartość parametru ocena. Jeśli chcemy aby ocena (o ile jest) wyświetlała się niezależnie od jej wartość przyjmujemy parametr równy 1.
Parametr ID KATEGORII
Możesz użyć tego parametru, aby uwzględnić książki jedynie z danej kategorii tematycznej bądź serii wydawniczej. Kategoria może być brana jako jedna z linków na stronie
https://onepress.pl/katalog.htm;
np. https://onepress.pl/page/(*$id*)/money.htm to link do książek o Finansach,
a https://onepress.pl/page/(*$id*)/smbui.htm to link do serii Small Business.

Poniżej znajdziesz wykorzystywane ID KATEGORII:

Nazwa kategorii
serie tematyczne
ID KATEGORII
Biuro i pracabiupra
Finansemoney
Marketing i zarządzaniemarza
NLPnlp
Sprzedażsales
Zasoby ludzkiezaslu
Nowościnowosci
W przygotowaniuwprzygot
Nazwa kategorii
serie wydawnicze
ID KATEGORII
Exclusiveexcl
Harvard Business Reviewharvard
LEXlex
Powerpower
Small Businesssmbui
QUICKquick
VIPvip

Parametr ID KATEGORII2
Możesz użyć tego parametru, aby uwzględnić książki jedynie z danej kategorii tematycznej, np. Sprzedaż czy Public Relations. Wartość parametru ID KATEGORII2 znajdziesz na stronie https://onepress.pl/plugins/naskroty.cgi. Pierwsza kolumna w tabeli określa nazwę kategorii tematycznej, natomiast druga wartość parametru IDKATEGORII2. Tabela jest na bieżąco aktualizowana.