Księgarnia Onepress - literatura biznesowa, książki klasy business

ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Przewodnik po programie partnerskim - Grupa dyskusyjna

TOP tytuł w super cenie » 50% taniej


 1. Katalog książek
 2. Linki
 3. Pluginy
 4. XML
 5. Parametry
 6. Brandowanie plików PDF
 7. Serwer FTP
 8. Grupa dyskusyjna
 9. FAQ

Konfiguracja serwera grup dyskusyjnych

Grupa dyskusyjna to miejsce, gdzie partnerzy mogą wymieniać swoje uwagi na temat programu partnerskiego, zaproponować jakiś nowy plugin lub zadać pytanie. Dzięki regularnemu zaglądaniu na grupę dyskusyjną można bardzo szybko dowiedzieć się o nowościach w programie partnerskim.

Poniżej prezentujemy sposób konfiguracji programu Outlook Express jako klienta grup dyskusyjnych:

Po uruchomieniu programu z menu Narzędzia należy wybrać opcję Konta. Pojawi się okno dialogowe Konta internetowe.


Kliknij w przycisk Dodaj, rozwinie się menu z którego należy wybrać opcję Grupy dyskusyjne. Pojawi się okno kreatora -- będziesz musiał podać kilka informacji:
 • Pierwszy krok to podanie swojego imienia i nazwiska (lub pseudonimu).
 • Następny krok to podanie swojego adresu email. Ponieważ grupa dyskusyjna jest zamknięta (tylko partnerzy PP mają do niej dostęp) nie należy dodawać do maili antyspamowych słów (np. jasio[no spam]@poczta.onet.pl)
 • Dalej musisz podać serwer grup dyskusyjnych. Należy wpisać news.helion.pl i zaznaczyć opcję Serwer grup dyskusyjnych wymaga logowania.
 • Następny krok wymaga wpisania swojego loginu (z programu partnerskiego) i hasła.
 • Konfiguracja serwera grup dyskusyjnych dobiegła końca. Kliknij w przycisk Zakończ aby zamknąć kreatora. Zamknij również okno Konta internetowe.
Pojawi się pytanie, czy chcesz pobrać nazwy grup dyskusyjnych z nowo dodanego konta grup dyskusyjnych. Kliknij w przycisk Tak. Outlook Express pobierze grupy dyskusyjne z serwera, powinno to potrwać nie dłużej niż kilkanaście sekund. Ostatni etap to wybranie grup dyskusyjnych, które masz zamiar czytać. Proponujemy zaznaczyć obie grupy (pl.helion.program-partnerski i pl.helion.test). Należy dwukrotnie kliknąć w grupę dyskusyjną aby została zasubskrybowana. Po zasubskrybowaniu wszystkich interesujących Ciebie grup dyskusyjnych należy kliknąć w przycisk OK.


W Outlooku pod folderami z wiadomościami pocztowymi pojawi się nowy folder o nazwie news.onepress.pl. Aby móc przeczytać jakieś wiadomości z grupy dyskusyjnej pl.helion.programpartnerski należy kliknąć na folder pl.helion.program-partnerski i poczekać, aż zostaną zassane nagłówki wiadomości (tytuły i informacje o autorze, gdy jakaś wiadomość Ciebie zainteresuje należy w nią kliknąć i z serwera zostanie pobrana treść wiadomości).


Aby napisać własną wiadomość, należy kliknąć na nazwę grupy dyskusyjnej, na jakiej ma być opublikowana wiadomość i z menu Plik wybrać opcję Nowy -> Wiadomość do grup dyskusyjnych.
Zanim zadasz jakieś pytanie, upewnij się czy ktoś wcześniej nie zadał podobnego pytania (przeczytaj dyskusje z kilku ostatnich dni). Jeśli chcesz wysłać wiadomość testową, aby sprawdzić czy poprawnie skonfigurowałeś Outlook Expressa nie wysyłaj jej na grupę pl.helion.program-partnerski do tego celu przeznaczona jest grupa pl.helion.test.