ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Sztuka wojny. Wydanie IV (premium)

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Sztuka wojny. Wydanie IV (premium) Sun Tzu, Sun Pin,  Ralph D. Sawyer (Translator) - okładka książki

Sztuka wojny. Wydanie IV (premium) Sun Tzu, Sun Pin,  Ralph D. Sawyer (Translator) - okładka książki

Sztuka wojny. Wydanie IV (premium) Sun Tzu, Sun Pin,  Ralph D. Sawyer (Translator) - okładka audiobooka MP3

Sztuka wojny. Wydanie IV (premium) Sun Tzu, Sun Pin,  Ralph D. Sawyer (Translator) - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Onepress
Ocena:
Druk:
oprawa miękka

O autorze książki

Sun Tzu, Sun Pin, Ralph D. Sawyer (Translator)

Sun Tzu żył w Chinach w królestwie Wu ok. V w. p.n.e. Był wybitnym generałem, a także jednym z największych myślicieli Dalekiego Wschodu. Przede wszystkim znany jest jako autor dzieła Sztuka wojny. Jest to obszerny zbiór zasad taktyki i strategii wojennych -- Sztuka wojny to chińska doktryna wojskowa.

Pierwsze informacje o Sztuce wojny dotarły do Europy krótko przed wybuchem Rewolucji Francuskiej, w postaci streszczenia przetłumaczonego przez francuskiego jezuitę, ojca J. J. M. Amiot. W późniejszych czasach, aż po dziś dzień Sztuka wojny doczekała się wielu przekładów, w tym również w odniesieniu do nowoczesnych praktyk konkurencyjnych, ekonomii, zarządzania... W różnych tłumaczeniach Sun Tzu pojawia się jako Sun Wu oraz Sun Tzi.

W Stanach Zjednoczonych Sztuka wojny była już szeroko znana w latach 1970, dziś również wykłada się jej zasady na amerykańskich uczelniach wojskowych. Doczekała się odniesienia w stosunku do biznesu, sportu, dyplomacji i życia osobistego. Sun Tzu jest dziś chyba najczęściej cytowaną chińską osobistością na świecie.

Onepress - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności