Księgarnia Onepress - literatura biznesowa, książki klasy business

ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Dobrostan w pracy

Dobrostan w pracy Alicja Kotłowska - okladka książki

Dobrostan w pracy Alicja Kotłowska - okladka książki

Wydawnictwo:
Onepress
Ocena:
Druk:
oprawa miękka

Praca, którą wykonujesz, może się stać pracą marzeń i źródłem zawodowego spełnienia. Musisz tylko zadbać o swój dobrostan
Jedna trzecia Polaków deklaruje gotowość do zmiany aktualnego pracodawcy. Dlaczego myślą o tak drastycznej zmianie w życiu zawodowym? Przyczyny są oczywiście rozmaite, od finansowych po środowiskowe, ale koniec końców zwykle wiążą się z brakiem dobrostanu. Czyli poczuciem, że zadowolenie z życia, satysfakcja, a także zdrowie psychiczne i fizyczne są na niedostatecznym poziomie.

Dbanie o dobrostan pracownika jest w interesie pracodawcy. Ludzie, którzy czują się otoczeni odpowiednią opieką, funkcjonują lepiej, są skuteczniejsi, wydajniejsi, mają ciekawsze pomysły itd. Inwestowanie w wellbeing przynosi wymierne korzyści, takie jak mniejsza absencja, niższe wskaźniki rotacji kadry, wyższe wyniki finansowe. Niestety, wiele osób pracuje w firmach, w których przełożeni nie myślą w ten sposób. Jeśli jesteś pracownikiem takiego szefa i z różnych powodów nie chcesz lub nie możesz zmienić pracy ― ta książka jest dla Ciebie.

Dowiesz się z niej między innymi:

  • Czym się różni zwykłe zmęczenie od wypalenia zawodowego i jak mu przeciwdziałać
  • Gdzie przebiega granica między docinkami i złośliwostkami a mobbingiem
  • Jak sobie radzić z energetycznymi wampirami i innymi toksycznymi współpracownikami
  • Dlaczego poczucie sensu pracy jest ważne
  • W jaki sposób dbać o swój wellbeing i work-life balance

O autorze książki

Alicja Kotłowska — absolwentka Uniwersytetu Oksfordzkiego (Master of Science in Research Methodology). Uzyskała też tytuł Master of Business Administration w Business School, Oxford Brookes University. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej (międzynarodowe stosunki gospodarcze i polityczne). W trakcie studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim ukończyła kurs prawa angielskiego i europejskiego (Cambridge Certificate in English and European Union Law), a dyplom magisterski z prawa międzynarodowego otrzymała na Oxford Brookes University (LLM in International Law). Wykładowczyni Uniwersytetu SWPS, doktorat poświęciła kwestiom związanym z dobrostanem pracowników, aktualnie kontynuuje badania w tym obszarze.

Zamknij

Przenieś na półkę
Dodano produkt na półkę
Usunięto produkt z półki
Przeniesiono produkt do archiwum
Przeniesiono produkt do biblioteki

Zamknij

Wybierz metodę płatności