ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Czechy. Gospoda pełna humoru. Wydanie 2

(ebook) (audiobook) (audiobook)
Autor:
Izabela Krausowa-Żur
Czechy. Gospoda pełna humoru. Wydanie 2 Izabela Krausowa-Żur - okładka książki

Czechy. Gospoda pełna humoru. Wydanie 2 Izabela Krausowa-Żur - okładka książki

Czechy. Gospoda pełna humoru. Wydanie 2 Izabela Krausowa-Żur - okładka audiobooka MP3

Czechy. Gospoda pełna humoru. Wydanie 2 Izabela Krausowa-Żur - okładka audiobooks CD

Wydawnictwo:
Bezdroża
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
461
Druk:
oprawa miękka

Czechy to nie tylko piwo, knedliki, Karel Gott i dobry wojak Szwejk. Latem i zimą są oblężone przez polskich turystów i nic dziwnego – państwo to jest jedną z najbliższych nam krain, o niezwykłych walorach zabytkowych i przyrodniczych. Wystarczy mieć wolny weekend, aby móc planować wypad za południową granicę.

Czechy to nie tylko piwo, knedliki, Karel Gott i dobry wojak Szwejk. Państwo to jest jedną z najbliższych nam krain o niezwykłych walorach zabytkowych i przyrodniczych. To kraj z bogatą historią, ciekawą przyrodą; kraj rozbrzmiewający śpiewem i muzyką, ujmujący gościnnością i humorem mieszkańców. Doskonała literatura, film i muzyka to również czeskie specjalności, wszak Czechy są ojczyzną Hrabala,Formana i Smetany. Dwanaście miejsc wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, na czele z Praga, Ceskim Krumlovem i Kutna Hora, stanowi najlepsza wizytówkę kulturowa i architektoniczna kraju. Ale prawdziwym zaskoczeniem są zakątki położone poza utartymi szlakami: górskie wioski, kolorowe miasteczka, winnice Moraw Południowych lub skalne miasta Broumovska.

Przewodnik Czechy. Gospoda pełna humoru przybliża historie i kulturę Czech oraz oprowadza po najciekawszych regionach tego fascynującego kraju. Opisy miejscowości wzbogacono o praktyczne rady: jak dojechać do interesujących nas miejsc, gdzie znaleźć nocleg, strawę i rozrywkę. Na końcu zamieszczono propozycje tras dla osób zmotoryzowanych i rowerzystów oraz minirozmówki polsko - czeskie z najbardziej przydatnymi słowami i zwrotami.

Wybrane bestsellery

Izabela Krausowa-Żur

Bezdroża - inne książki

Zamknij

Wybierz metodę płatności