Księgarnia Onepress - literatura biznesowa, książki klasy business

ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Spotkanie z Robertem Zawadą

TOP tytuł w super cenie » 50% taniej


30. września godzina 18:30

Księgarnia Traffic Club przy ul. Brackiej 25, Warszawa

Zapraszamy na spotkanie z Robertem Zawadą, autorem książki:Związane skrzydła. Dlaczego polskie samoloty spadają. Raport pilotaSpotkanie poprowadzi Tomasz Skłodowski, słowo wstępne wygłosi marszałek Ludwik Dorn.…polski lotnik to jest taki, że jak trzeba będzie, to nawet poleci na drzwiach od stodoły…


Zaczęło się od serii katastrof. Najpierw CASA, potem Bryza i wypadek Mi-24. Wszystkie te katastrofy spowodowane były błędami załóg wykonujących loty. To były błędy na pierwszy rzut oka niedopuszczalne: brawura, niedouczenie, lekceważenie przepisów. Gdyby to był jeden wypadek, można by powiedzieć, że akurat ci piloci byli słabo wyszkoleni.


Robert Zawada to kapitan rezerwy, pilot Wojska Polskiego, sejmowy ekspert lotniczy. Jako ekspert (konsultant) nadzwyczajnej podkomisji sejmowej do spraw zbadania procesu szkolenia lotniczego w Siłach Zbrojnych RP odwiedził wiele jednostek lotniczych, aby odpowiedzieć na pytanie: "Co jest nie tak ze szkoleniem polskich pilotów?".


Rozmawiając z pilotami służącymi w jednostkach na terenie całego kraju, usłyszał relacje, które brzmiały znajomo: pielęgnowanie postkomunistycznej mentalności, brak ochoty do wprowadzania zmian, kulejący, niedostosowany do współczesnych wymogów system szkolenia. Czynni lotnicy potwierdzili to, co autor pamiętał ze swojego szkolenia i służby w lotnictwie Marynarki Wojennej.


A potem był 10 kwietnia 2010.


Dlatego właśnie Robert Zawada postanowił zapoznać Czytelnika z prawdziwym stanem polskiego lotnictwa wojskowego. Bez koloryzowania. Bez odwołań do polityki. Wyłącznie w oparciu o własne doświadczenia…


Zajrzyj także na stronę: www.zwiazaneskrzydla.pl