Kto to jest bizneswoman? Ogólnie rzecz biorąc to kobieta, odnosząca sukcesy w biznesie. W naszych wyobrażeniach to osoba, która posiadając szeroką wiedzę, doświadczenie i umiejętności, które umożliwiają jej osiągnięcie celów i realizację planów. Jak zostać bizneswoman? Otóż wcale nie trzeba kończyć specjalistycznych studiów, uczęszczać na drogie kursy i mieć górę pieniędzy. Każda kobieta może nią być, a przepis jest bardzo prosty. Wystarczy solidna dawka wiary w siebie, szczypta samodyscypliny i dokładny plan działania. Jak wesprzeć kobietę w drodze do sukcesu zawodowego? Proponujemy książki z okazji Dnia Kobiet, z których ucieszy się każda wschodząca bizneswoman!

 

Dobra organizacja i umiejętność zarządzania

To nie tajemnica, że każda bizneswoman jest dobrze zorganizowana, potrafi zarządzać czasem i zasobami. Zawsze posiada plan B, a czasem nawet gdy wszystko się sypie, wyciąga asy z rękawa. Brzmi jak moc super bohatera? Otóż nie! Umiejętności zarządzania czasem, ludźmi i pieniędzmi można się nauczyć. W pierwszej kolejności ustalamy cele, dobieramy zespół i przydzielamy obowiązki. Śledzimy i analizujemy na bieżąco postępy naszej pracy, aby na końcu zamknąć projekt i cieszyć się efektami. Wszystkie te etapy z przykładami z życia wziętymi zostały opisane w książkach z  kategorii Zarządzanie oraz Zarządzanie projektami. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych pozycji z tej tematyki.

 

 

Wiara w siebie i pozytywne nastawienie

Książkowa bizneswoman to kobieta, akceptująca swoje wady i zalety, lecz przede wszytskim skupia się na swoich mocnych stronach.  Wierzy, że jej decyzje są trafne i doprowadzą firmę do osiągnięcia celu. Właśnie ta pewność siebie jest kluczowa w realizacji planów i radzeniu sobie z wyzwaniami. Odpowiednie podejście do zadania jest już połową sukcesu, więc jeśli wciąż powtarzamy „to się nie może udać”, to z jakiej racji ma być odwrotnie? Te pozycje, zmuszają do zmiany swojego myślenia i uświadamiają, że sukces zaczyna się w głowie.

 

 

 

Jak zostać bizneswoman? Zobacz jak zrobiły to one!

Każda z najbardziej popularnych kobiet na świecie, kiedyś stała na początku swojej drogi,  zastanawiając się jak zrealizować swoje marzenia. Postanowiły jednak zrobić pierwszy krok i zawalczyć o swój sukces, dlatego też dzisiaj wiemy, kim są  J.K. Rowling, Maye Musk, Oprah Winfrey czy Estée Lauder. Poniżej proponujemy książki, w których przeczytacie, jak światowej sławy bizneswoman stworzyły swoje imperia. Klaudia Pingot radzi, aby przestać myśleć szablonowo i spojrzeć na swoje cele z innej perspektywy. Przytacza historie znanych ludzi, które mogą w tym pomóc. Może kiedyś i Wasza stanie się inspiracją dla nowych pokoleń! Obierzcie własny kierunek i…. róbcie swoje!

 

 

 

Motywacja jako klucz do sukcesu

A co nas najbardziej motywuje do działania? Odpowiedzi jest wiele, może być to nagroda, czyli nasz cel, nasza pasja, a z drugiej strony konsekwencje i odpowiedzialność.  Najważniejsze, aby mieć motywacje, zaczepić ją z tyłu głowy i przy każdym potknięciu do niej wracać. A jeśli wciąż jej szukacie, mamy pozycje, które rozbudzą myślenie o tym dlaczego warto! Simon Sinek jako rewelacyjny mówca motywacyjny, optymistycznie wprowadza w myślenie o swojej przyszłości. Natomiast Brian Tracy pokazuje jak odrodzić się z popiołów i ruszyć dalej na przykładzie 12 cech ludzi sukcesu!

 

 

Podsumowując, bizneswoman to kobieta, która odnosi sukcesy w biznesie, dzięki swojemu zapałowi, dobrej organizacji i determinacji. Aby nią się stać, wystarczy odrobina chęci oraz wiary we własne pomysły i decyzje. Wszelkie cenne rady i wskazówki dla kobiet biznesu znajdziecie w książkach Onepress, które mogą być idealnym prezentem na Dzień Kobiet!