Czym jest myślenie wizualne? To myślenie obrazami i sprytne łączenie znaczeń, symboli i metafor. Sięgając po książkę Sketchnoting. Jak prezentować swoje myśli za pomocą prostych rysunków i grafik, sięgasz nie tylko po wiedzę, ale i po umiejętności. Połowa jej zawartości to treść pisana, drugą wypełniają rysunki i przestrzenie służące wdrożeniu i przećwiczeniu kreatywnych rozwiązań. Krok po kroku, wspólnie, wskakujemy na kolejne etapy. Poznaj najnowszą książkę od Jonanny Celusty!

 

Dla kogo jest ta książka?

Dla każdego, kto chce, aby prezentowane treści, sporządzane notatki czy podsumowania spotkań, lekcji lub wykładów były efektywne, czyli zapamiętywane. Jeśli bowiem tworzymy prosty rysunek do danej treści, oparty raczej na dobrym pomyśle niż artyzmie, jesteśmy w stanie zwrócić uwagę na najważniejsze zagadnienia. Możemy szybciej je wytłumaczyć i sprawić, że zostaną na dłużej w pamięci. Naszej i naszych odbiorców.

 

Dlaczego warto korzystać ze sketchnotingu?

Oprócz efektywności sketchnotingu, czyli zapisu rysunkowego, wielką zaletą jest rozwijanie własnej kreatywności, co przekłada się na wiele innych aspektów życia. Ćwicząc kreowanie metafor, dzięki którym możemy pokazać dane zagadnienie w formie rysunku, uruchamiamy całe pokłady fantazji i sieci skojarzeń i uczymy się logicznie łączyć kropki. Myślimy już nie tylko słowami, ale i obrazami. Dwie półkule mózgu świetnie się wówczas uzupełniają i mocniej angażują do działania.

 

Okładka Sketchnoting. Jak prezentować swoje myśli za pomocą prostych rysunków i grafik

(druk)

29,94 zł 49,90 zł(-40%)

(31.94 zł najniższa cena z 30 dni)

 

Co znajdziesz w książce?

Pokazuję, jak stawiać pierwsze kroki w sketchnotingu, w co najlepiej się zaangażować, a czym nie warto się przejmować. Zachęcam do wspólnego rysowania przedmiotów, ludzików i zgrabnych liter. Wplatam tu i ówdzie szybkie i proste efekty  „wow”. Opowiadam o psychologii kolorów. Podpowiadam, gdzie można znaleźć przydatne inspiracje. Dzielę się również wieloma własnymi sprawdzonymi sposobami na wykorzystanie tematu myślenia wizualnego w przestrzeni biznesowej, edukacyjnej i prywatnej. Każdy rozdział niesie ze sobą niespodzianki, z których możesz skorzystać, aby ubarwić swoją codzienność.

 

Sketchnoting. Jak prezentować swoje myśli za pomocą prostych rysunków i grafik

 

Co zrobić, aby się udało?

Wystarczy pierwszy krok. Pierwszy rysunek. I chęci. Reszta to już tylko kwestia Twoich wyborów, nie talentów.

 

A co, jeśli nie umiesz rysować?

To nawet lepiej. Bo rysunek w sketchnotingu jest tylko narzędziem do uzyskania sprytnego przekazu, a nie celem samym w sobie. Im mniej skupimy się na formie, tym pełniej zaangażujemy się w kreowanie pomysłów. Dobrym pomysłem zdziałamy znacznie więcej niż przepięknym obrazem w żaden sposób niepołączonym z treścią, którą chcemy zainteresować odbiorców. O tym, jak przepędzić z głowy swojego wewnętrznego krytyka, jest w książce całkiem sporo i ufam, że to wystarczy, aby poczuć dobrą zabawę i radość tworzenia! Bo o to przecież chodzi, prawda? By to, co robimy, było dla nas przyjemne i rozwijające. Z taką właśnie intencją powstała ta książka.

 

Sketchnoting to więc "wizualne notowanie" lub "graficzne notatki", które pomogą Ci w zapamiętywaniu informacji. Elementy rysunkowe z tekstem, pomogą Ci również lepiej zrozumieć dany temat. Bez względu na to, czy wykorzystasz sketchnoting do map myśli, diagramów czy hobbystycznego zapisywania myśli i pomysłów, przekształcisz pasywny proces notowania w aktywną, kreatywną praktykę, która zaangażuje obie półkule mózgowe! Miłej lektury!