Jak to się dzieje, że niektóre osoby zawsze są w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie, a dodatkowo jeszcze potrafią to wykorzystać? Albo wpadają na genialny pomysł, otwierają biznes i udaje im się zbić tysiące złotych… Pamiętaj, że i Ty możesz mnożyć swoje finanse! Tylko musisz mieć na to strategię. Jeśli nie wiesz, jak się do tego zabrać, od czego zacząć, gdzie szukać i na czym się skupić, przedstawiamy top książek, które Ci to ułatwią! Odkryj 4 szybkie kroki w drodze do bogactwa!

 

Nie wierz w kłamstwa na temat inwestowania i oszczędzania

Finansowa Podróż Michał Walendowicz Jak się okazuje, czasami blokadą dla naszych działań mogą okazać się błędne przekonania o finansach. Michał Walendowicz, wbrew popularnemu powiedzeniu jasno i wyraźnie mówi, że w dzisiejszych czasach pieniądze zdecydowanie dają szczęście. Autor w swojej książce pokazuje, że oszczędzanie i inwestowanie nie jest trudne, a żeby to w ogóle robić, wcale nie trzeba mieć dużo pieniędzy. Pamiętaj, nie musisz znać pojęcia niedźwiedzia, rynku byka, akcji, obligacji, podatku Belki, IKE, IKZE, PPK, PPE, żeby zacząć. Sięgnij po tę książkę i przekonaj się, że oszczędzanie nie musi wiązać się z negatywnymi emocjami, a budowanie majątku może naprawdę sprawiać przyjemność.

 

 

 

Ucz się na błędnach innych 

 Po lekturze książki Psychologia pieniędzy. Ponadczasowe lekcje o bogactwie, chciwości i szczęściu zrozumiesz, że nie zawsze za sukcesem stoi chłodna analiza i arkusz kalkulacyjny. Czasami kluczowe decyzje finansowe padają podczas zwykłego posiłku i są wynikiem osobistej historii, przekonań czy własnego spojrzenia na świat, ale czy są trafne? Poznaj 19 historii osób o różnym statusie finansowym i dowiedz się jak unikać błędnych decyzji. Morgan Housel opisuje jak zachowali się ludzie z pierwszych stron gazet w sytuacjach, które spotykają każdego z nas - i jak je wykorzystali, aby być tu gdzie są. Sprawdź jak Twoje przyzwyczajenia finansowe wpływają na oszczędzanie, inwestowanie i wydawanie pieniędzy. 

 

 

 

Przygotuj się na każdy scenariusz 

  Dowiedz się jak postepować w czasach kryzysu, pędzącej inflacji i wywnioskuj co może się wydarzyć na skutek działań rządzących. Jeden z Autorów przycztacza historie najbardziej wpływowych osób i ich decyzji, które oddziaływują na świat finansów. W ramamach książki Droga do ruiny. Tajny plan globalnego kryzysu finansowego  dowiesz się jak inni chronią się przed przewidywanym kryzysem gospodarczym i co Ty możesz zrobić, aby nie starcić swoich pieniędzy, a nawet je zyskać. Aby lepiej zrozumieć gospodarkę i nad nią nążyć, sięgnij po pozycję, która w jasny i przystępny sposób wytłumaczy Ci podstawy ekonomii - te na szczęście są zawsze takie same. Mowa o Ekonomii dla bystrzaków. W książce odnajdziesz odpowiedzi na takie pytania, jak walczyć z recesją czy ubóstem i co państwo może z tym zrobić.

 

 

Zmień swoje nawyki! One warte są tych pieniędzy!

 Nawyki wpływają na nasze myśli, na relacje z otoczeniem, ale przede wszystkim na działania. Są podstawą podejmowanych przez nas często bezrefleksyjnych decyzji, których wyuczyliśmy się w skutek powtarzania. Czy wszystkie są właściwe? Może gdyby zmienić lub wyeliminować kilka z nich nasz portfel byłby grubszy? Brian Tracy mówi o nawykach, które wpływają na efektywne zarządzanie finansami, tak aby osiągnąć cel. Dzięki książce dowiesz się, jak działają milionerzy i jakie są ich zwyczaje finansowe. Bez wątpienia po przeczytaniu lektury będziesz podejmować lepsze decyzje i zaczniesz działać skuteczniej.

 

 

 

 

I najważniejsze - uwierz w siebie!

   Dopóki Ty sam nie uwierzysz w to, że możesz mieć więcej, nie będziesz miał więcej. Doskonałym mówcą motywacyjnym, który pokaże Ci, co oznacza pełna MOC możliwości, jest Jacek Walkiewicz. Książki Autora mówią o tym, jak zaufanie do samego siebie, zaangażowanie i odwaga pomagają w osiągnięciu celu. Wykorzystaj swój potencjał, swoje zasoby i uwierz, że nic nie jest działem przypadku, a efektem Twojej pracy. Wiedz, że cokolwiek sobie zaplanujesz, jest w stanie się udać tylko dzięki Tobie. Jeśli jeszcze nie potrafisz odnaleźć tej siły w sobie, kolekcja książek znanego psychologa i charyzmatycznego mówcy z pewnością Ci pomoże.

 

Bez wątpienia powyższe pozycje przybliżą Cię do Twojego celu finansowego. Zostały w nich spisane najcenniejsze wskazówki od najlepszych w swoim fachu. Nie bez powodu wiele z tych książek stały się bestsellerami Onepress. Zajrzyj więc do nich i przekonaj się, jak łatwo można „zarobić, aby się nie narobić” 😊