Księgarnia Onepress - literatura biznesowa, książki klasy business

ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Naszą misją jest zaspokojenie głodu informacji, poważne traktowanie Czytelnika i wiedzy, którą mu przekazujemy. Czynimy tak na płaszczyźnie redakcyjnej, promocyjnej, jak i obsługi klienta. Nasze działania promocyjne dopasowujemy do jego potrzeb i oczekiwań, towarzysząc mu na wielu poziomach oraz w formie dogodnej dla tworzenia długotrwałych relacji:

 • Poprzez nasze księgarnie internetowe i serwisy jej towarzyszące, gdzie prezentujemy i odsłaniamy najwięcej. Tu, z codzienną aktywnością, pojawiają się oferty promocyjne. Każdego dnia prezentujemy nowe książki i oferty, udostępniają naszym czytelnikom możliwość ich lektury, oceny, recenzji, porównań. Materiały dodatkowe, wywiady, artykuły, bonusy, gratisowe książki… wszystko okraszone najwyższą jakością obsługi klienta, potwierdzoną recenzjami tysięcy naszych klientów oraz nagrodą w konkursie "Zaufane opinie". Ma to swoje odbicie również w efektach handlowych serwisów online. Własne księgarnie internetowe, to blisko 1/4 przychodów Grupy.
 • Poprzez media: portale, wortale, magazyny, dzienniki, radio..., które każdego roku ponad 1000krotnie informują o publikacjach i wydarzeniach GW Helion SA. Książki i ich autorzy są wsparciem dla dziennikarzy, podstawą dla artykułów i audycji. Fragmenty książek udostępniamy do przedruków i publikacji online. Dbamy o to, by każdy fragment był starannie przygotowany i wyselekcjonowany, stanowił gotową odpowiedź na realny problem. Media systematycznie patronują naszym publikacjom, poszerzając tym samym grono naszych Czytelników. Ostatnie prasowe doniesienia o książkach przeczytasz na stronie Recenzje książek.
 • Poprzez media społecznościowe. Obecność Helionu ma FB to przede wszystkim prowadzenie kliku profili marek dla naszych czołowych księgarń internetowych (helion.pl, onepress.pl, bezdroza.pl, sensus.pl). Profile działają na zasadzie dialogu z Czytelnikiem. Prezentujemy na nich nowości wydawnicze, informujemy o promocjach, wydarzeniach (spotkania autorskie, gry i konkursy, badania opinii), jednak przede wszystkim aktywizujemy Czytelników. Prosimy ich o podpowiedzi w zakresie tematyki publikacji, jakie chcieliby czytać, o oceny książek już wydanych. Oczywiście, staramy się bawić i błyskawicznie reagować na potrzeby naszej społeczności. Nagradzamy i promocyjne doceniamy.
  Sam zobacz:
 • Poprzez księgarnie, sieci handlowe, EMPiKi... skupiamy się na tym, by nasi klienci spotkali się z książkami Grupy w możliwie największej liczbie punktów handlowych, w liczebności i skali tytułów adekwatnej do typu, charakteru i możliwości sklepu. Nasi przedstawiciele osobiście docierają do punktów handlowych, dzięki czemu możemy w sposób pełny dbać o to, by oferta wydawnicza była najlepiej zaprezentowana Czytelnikowi, a na półkach księgarń najlepiej wyeksponowane zostały te książki, których Klienci potrzebują. Każdego roku w ramach promocji POS, dostarczamy setkom naszych partnerów handlowych kompleksowe kreacje wspierające ekspozycję i podnoszących atrakcyjność i wygodę zakupu książek (począwszy od gadżetów, plakatów i display’i reklamowych, a skończywszy na reklamach świetlnych i meblach ekspozycyjnych).
 • Poprzez program partnerski, dzieląc się zyskami, kontentem i uatrakcyjniając serwisy naszych partnerów. To jeden z największych i najlepiej ocenianych programów afiliacyjnych w Polsce. Ponad 4000 partnerów, wśród których znajdują się zarówno strony osób prywatnych, jak i gigantów polskiego Internetu. W dodatku zamieniamy strony partnerskie w działające bankomaty. Szczegóły na dedykowanej stronie programu.
 • Poprzez marketing baz danych. Suma czytelników naszych newsletterów stanowi grupę porównywalną z liczbą mieszkańców dużego polskiego miasta. Połowa z nich posiada konto użytkownika w naszych księgarniach internetowych. To osoby szczególnie aktywne zawodowo, dla których fachowa książka, stanowi niezbędne źródło rozwoju zawodowego i osobistego. To grupa na „specjalnych prawach”, do której trafiają dedykowane oferty. Czytelnicy newsletterów zwyczajowo w pierwszej kolejności informowani są o wydarzeniach i ofertach specjalnych.
 • Poprzez eventy, konferencje i spotkania autorskie. Ta forma budowania relacji z naszymi Klientami ma potrójny wymiar: na bieżąco śledzimy "gorące" i poruszające naszych Czytelników tematy (1), a spotkanym w ten sposób osobom z pasją, wiedzą i unikalnymi zdolnościami możemy proponować współpracę i napisanie książki (2). To także doskonała okazja, by prezentować w szczegółach zalety książki, również poprzez spotkania autorskie. Spotkania organizowane przez Helion mają najczęściej charakter edukacyjny, szkoleniowy (3) i cieszą się dużą frekwencją.

  Książki wspierają naszych Czytelników. Taka też ma być ich promocja. Staramy się być obecni wszędzie tam, gdzie książki Helionu mogą być im użyteczne. Jeśli uważasz, że powinniśmy pojawić się w innych sferach lub chciałbyś z nami współpracować, napisz do nas: marketing@helion.pl.

  Do zobaczenia przy wspólnym projekcie!