ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Ubezpieczenia gospodarcze i społeczne. Wybrane zagadnienia ekonomiczne (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Okładka książki/ebooka Ubezpieczenia gospodarcze i społeczne. Wybrane zagadnienia ekonomiczne

Okładka książki Ubezpieczenia gospodarcze i społeczne. Wybrane zagadnienia ekonomiczne

Okładka książki Ubezpieczenia gospodarcze i społeczne. Wybrane zagadnienia ekonomiczne

Okładka książki Ubezpieczenia gospodarcze i społeczne. Wybrane zagadnienia ekonomiczne

Wydawnictwo:
Wolters Kluwer
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
352
Druk:
oprawa twarda

Monografia jest poświęcona zagadnieniom intensywnego rozwoju rynków ubezpieczeń w Polsce i innych krajach regionu Europy Środkowej i Wschodniej w ostatniej dekadzie XX wieku i pierwszej XXI wieku, będącego konsekwencją transformacji całej gospodarki, a przede wszystkim nadrabiania kilkudziesięcioletnich opóźnień, które ujawniły się szczególnie po urynkowieniu i otwarciu sektora ubezpieczeń gospodarczych dla zagranicznych inwestorów.

Jej głównym celem jest ukazanie problematyki ubezpieczeniowej w szerszej perspektywie, uwzględniającej wszystkie obszary rynku, od ogólnego problemu zarządzania ryzykiem, poprzez szczegółowe zagadnienia dotyczące ubezpieczeń majątkowych, życiowych i chorobowych, a szczególnie zdrowotnych, do rosnącego znaczenia i zakresu ubezpieczeń emerytalnych.

Książka powstała jako efekt badań autorów z wielu środowisk naukowych, których celem była analiza i ocena procesów zmian w tej dziedzinie. Rezultaty ich prac, wnioski, prognozy i sugerowane kierunki dalszych badań zamieszczone w książce stały się przedmiotem dyskusji podczas I Krakowskiej Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Ubezpieczenia w państwach europejskich. Zagadnienia ekonomiczno-prawne" zorganizowanej w 2011 roku przez Katedrę Prawa i Katedrę Ubezpieczeń Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Zamknij

Wybierz metodę płatności