ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Socjotechnika. Metody manipulacji i ludzki aspekt bezpieczeństwa (ebook)(audiobook)(audiobook)

Wydawnictwo:
Onepress
Wydawnictwo:
Onepress
Ocena:
Stron:
248
Druk:
oprawa miękka

Człowiek jest istotą społeczną. To zrozumiałe, że każda część ciała informuje o emocjach danej osoby. Umiejętność świadomego korzystania z komunikacji niewerbalnej pomaga w zrozumieniu odczuć rozmówcy. Pomaga też w dostrzeżeniu dyskomfortu, a nawet zauważeniu ukrywanych emocji, takich jak gniew, radość, strach czy smutek. Zdolność do rozpoznawania tych oznak i ich prawidłowa interpretacja z pewnością poprawiają komfort komunikacji, jednak znaczenie tej umiejętności jest o wiele większe: socjotechnika jest nieodzownym elementem działania hakerów, przestępców czy służb specjalnych. Korzystanie z wiedzy socjotechnicznej i jej zdobyczy pozwala zachować kontrolę w każdej sytuacji, gdy mamy do czynienia z komunikowaniem się ludzi ze sobą.

Dzięki tej książce udoskonalisz swoje umiejętności komunikacyjne: nauczysz się odczytywać niewerbalne wskazówki i samemu prezentować niewerbalne wzmocnienia. Z jednej strony zaczniesz lepiej rozumieć przekaz innych ludzi, z drugiej - sprawisz, że rozmówcy zaczną cenić komunikowanie się z Tobą. Szybko zauważysz, jaka to cenna umiejętność: jako specjalista do spraw bezpieczeństwa będziesz skuteczniej edukować współpracowników i zwalczać cyberataki. Jako osoba działająca publicznie łatwiej przekonasz ludzi do swoich idei. Dowiesz się, jak naukowe zdobycze socjotechniki mogą być wykorzystywane do różnych celów: dobrych, złych czy po prostu brzydkich. Wiedza zdobyta dzięki tej lekturze oraz odrobina krytycznego myślenia staną się Twoim najlepszym zabezpieczeniem.

W tej książce między innymi:

  • prawdziwa wiedza o mowie ciała i ekspresji mimicznej człowieka
  • metody zdobywania zaufania wykorzystywane do nieetycznych celów
  • tajniki warsztatu "hakera umysłów"
  • czynnik ludzki jako zagrożenie bezpieczeństwa systemu informatycznego
  • jak neutralizować rosnące zagrożenie ze strony nieetycznych socjotechników

Socjotechnika: tam, gdzie ludzkie cechy najsłabszym ogniwem!

O autorach

Christopher Hadnagy (Author), Paul Ekman (Foreword)

Christopher Hadnagy - jest głównym twórcą www.social-engineer.org, pierwszego modelu socjotechniki. Dysponuje więcej niż czternastoletnim doświadczeniem w branży systemów zabezpieczeń oraz IT. Współpracował z zespołem www.backtrack-linux.org i brał udział w licznych projektach związanych z bezpieczeństwem. Pracuje również jako szkoleniowiec i główny socjotechnik w grupie penetracyjnej Offensive Security.

Dr Paul Ekman jest najsłynniejszym na świecie ekspertem w dziedzinie ekspresji mimicznych, a także emerytowanym profesorem psychologii w Szkole Medycznej Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco. Jego pionierska praca w dziedzinie komunikacji niewerbalnej i wizualnego wykrywania kłamstw była inspiracją do stworzenia popularnego programu telewizyjnego Magia kłamstwa, w którym występował jako konsultant naukowy. Dr Ekman był również doradcą w departamentach policji i grupach antyterrorystycznych pracujących dla rządu USA. Jest autorem 13 książek, w tym Kłamstwo i jego wykrywanie w biznesie, polityce i małżeństwie oraz Emocje ujawnione.

Zamknij

Wybierz metodę płatności