Recenzje:
Tylko realizując własne projekty można poznać zakamarki zarządzania projektami. Żadna książka nie zastąpi działania, ale… jeśli nie miałaś jeszcze okazji praktykować, albo dopiero zaczynasz swoją przygodę z project management, to serdecznie polecam ci tę pozycję. Jest skrojona na miarę dla osób, które chcą poznać podstawowe pojęcia z tej dziedziny, ale nie teoretycznie, a w kontekście konkretnych zastosowań. Od lat śledzę bloga Marcina Żmigrodzkiego (Octigo) i kompletuję materiały, które przekazywał swoim czytelnikom. Cieszę się więc, że postanowił wydać najlepsze kąski w postaci spójnej i kompletnej publikacji, która posłuży za przewodnik dla niejednej Project Managerki. Dla startujących – bo opowie o fundamentach, a dla zaawansowanych – bo przypomni na czym opiera się sukces każdego przedsięwzięcia.

Projectmanagerka.pl Żbikowska Katarzyna


Kierowanie zespołem to ciężki orzech do zgryzienia. Wbrew pozorom nie każdy potrafi zachowywać stoicki spokój w newralgicznych momentach, czy komunikować się z różnymi typami ludzi. Zarządzanie projektem to sztuka, taka sama jak wykuwanie żelaza przez kowala. Jak poznać tajniki i wyrobić w sobie odpowiednie na tym stanowisku umiejętności? Na te i pozostałe pytania stara się odpowiedzieć przedstawiana książka.

„Zarządzanie projektami dla początkujących” to poradnik ukazujący łatwe do zrozumienia dziesięć kroków zarządzania projektami. Każdy rozdział to oddzielny, wyczerpująco opisany krok z przykładami i historiami z prawdziwego życia. Często nie są one bezpośrednio związane z prowadzeniem projektu, ale adekwatnie ukazują prezentowane idee.

Czy faktycznie potrzebujemy wiedzy zawartej w tej książce? Osobiście uważam, że tak. Dzięki opisanym w niej elementom procesów dużo łatwiej, i ze zrozumieniem, przyswoimy na czym polega ta sztuka. Opisywane nie są na szczęście tylko przykłady. Podręcznik ten zawiera sporą ilość fachowego żargonu, oraz definicji wykorzystywanych podczas egzaminów na certyfikaty z tej dziedziny (np. Project Management Professional).

Autor – Marcin Żmigrodzki – to project manager z prawdziwego zdarzenia i sporym bagażem doświadczeń. Prowadzi firmę szkoleniową i jest kierownikiem merytorycznym studiów podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego, oraz w Wyższej Szkole Bankowej. Posiada on również doktorat z zarządzania.

Okładka „Zarządzanie projektami dla początkujących” ukazuje jedno dobrze opisujące tę książkę zdanie -Jak zmienić wyzwanie w proste
zadanie. Przedstawia ona również człowieka z peleryną, wyznaczającego drogę przez określone punkty, aż do celu. Taka ilustracja to idealne przedstawienie osoby, która zajmuje się zarządzaniem projektami.

Poradnik ten zawiera 215 stron, a zawarte w niej informacje sprawiają wrażenie kompletnych i treściwych. Oznacza to, że nie znajdziemy w nim przekazywania historii niezwiązanych z tematem. Ładne wydanie i cena to kolejne atuty. Książka idealnie nadaje się na prezent dla początkujących project managerów.

DobreRecenzje.pl Marek; 2016-05-14