Recenzje:
Liczy ponad 800 stron. Znalazło się w niej 210 wzorców, metod i strategii z dziedziny NLP. Same konkrety, żadnego wodolejstwa. Po prostu jedna z niewielu książek, którą z czystym sumieniem mogę nazwać biblią. Mowa o "Biblii NLP" Shlomo Vaknina. Zacznijmy od początku. Co to jest NLP? Mówiąc najprościej to wiedza i przejrzyste schematy, pomagające osiągnąć konkretny cel. Przykładowo strategia poprawnego pisania składa się z sześciu kroków. W wielkim skrócie wygląda to tak. Spoglądamy na wybrane słowo. Odprężamy się. Wyobrażamy sobie dane słowo. Ponownie relaksujemy się. Wyobrażamy sobie dane słowo, zapisujemy je i sprawdzamy poprawność. Na koniec wyobrażamy sobie słowo, zapisujemy je od końca i sprawdzamy poprawność. Prawda, że łatwe? Teraz wyobraźcie sobie, że do rąk dostajecie ponad 200 takich schematów. Wśród nich sposób na szybką naukę języków obcych, podniesienie samooceny, bycie asertywnym i doświadczenie krótkotrwałego transu. Ale i też brzmiące nieco nieznajomo : wchodzenie w stany zasobne, różnicowanie ram przekonań i strategia Walta Disney′a. Na domiar tego czekają na Was przejrzyste opisy, zupełnie niemające nic wspólnego z opisami z "Pana Tadeusza" Skoro już wiemy o czym mowa, skupmy się na schematach zawartych w książce. Na początku każdego z nich jest cytat. Autorzy są różni. Od Alberta Einsteina i Marka Antoniusza po Tinę Turner i Nelsona Mandelę. Później mamy krótki opis schematu, schemat w ogólnym zarysie i wreszcie szczegółowo opisany każdy krok. Czy warto kupić tę książkę? Jeśli interesujesz się NLP, zastanów się nad tym. Zdecydowanie lepiej wydać pieniądze na "Biblię NLP", aniżeli rozdrabniać się, kupując kilka książek, w których nie znajdziemy tylu atrakcyjnych schematów i pomysłów na ułatwienie sobie życia. Dla prawdziwych miłośników NLP zdecydowanie pozycja obowiązkowa, dla pozostałych książka warta uwagi.

radio ZET Krzysztof Pyzia


Nie ma się co za dużo się rozpisywać , książka zawiera szereg wzorców, porad które każdy z nas może wykorzystywać każdego dnia aby osiągać sukcesy w pracy oraz w życiu prywatnym. Shlomo Vaknin daje nam dokładnie to czego nam trzeba same konkrety bez waty słownej.

www.instagram.com/katherine_the_bookworm/ Maciej Ujas


Biblia NLP jest prawdziwą skarbnicą wiedzy na temat programowania neuroligwistycznego. Zawarto w niej 210 wzorców, metod i strategii pomocnych w rozwoju osobistym, sesjach coachingowych, jak i w takich dziedzinach jak zarządzanie czy skuteczna sprzedaż. Wiedza ta została bardzo starannie posegregowana. Czytelnik nie musi czytać wielu rozdziałów książki aby zrozumieć interesujące go zagadnienie, wszystkie praktyczne informacje odnajdzie w jednym miejscu. W Biblii NLP zawarto większość znanych technik NLP. Umieszczenie tak dużej ilości informacji w jednej publikacji jest bardzo praktycznym rozwiązaniem i pozwala na bardzo szybkie odnalezienie techniki, która jest najbardziej przydatna w danym momencie. Wszystkie metody przedstawione w książce zostały opisane w bardzo jasny i klarowny sposób. Każde ćwiczenie przeprowadza czytelnika krok po kroku po danej technice. Opisy są bardzo zwięzłe i nie zawierają zbędnych teoretycznych informacji. Biblia NLP jest idealną publikacją dla osób, które poznały już podstawy NLP. Sposób w jaki została napisana pozwoli każdej osobie zainteresowanej rozwojem osobistym na szybkie i precyzyjne poznawanie i stosowanie nowych technik z tej dziedziny. Jedna Biblia NLP może zastąpić kilkanaście innych książek z tej dziedziny.

sfbcc.org.pl Michał Trochimczyk