Recenzje:
Czy chciałbyś poznać porady, przemyślenia i zestaw zasad jednego z najbogatszych ludzi świata? Poznaj lepiej Donalda Trumpa, człowieka, który osiągnął już tak wiele, a cały czas pnie się jeszcze wyżej. Czy robi to dla pieniędzy? Nie, robi to, co kocha robić i wkłada w to całe swoje serce.
Poprzez krótkie i bardzo konkretne 33 rozdziały prowadzi nas w wśród swoich obserwacji, spostrzeżeń i doświadczeń w taki sposób, że czytając, można odnieść wrażenie, że obserwujemy Donalda z boku.
Ciekawym urozmaiceniem, jest, jakby wyrwany z kalendarza i rozbity po książce opis (trochę bardziej) wyjątkowego tygodnia. Tygodnia, w którym na świat przychodzi jego syn Barron William. Dodatkowo „stałe” działy książki takie jak Coach Trump - wprowadź to w życie, czyli porady do wykorzystania od zaraz, pytania uczestników Trump University Blog i ciekawe odpowiedzi, oraz sekcja zatytułowana „perfekcja jest niezbędna” tworzą spójną całość.
Przyznam, że książka przeleżała na mojej półce pół roku, prawie nietknięta, bo kupiłem ją razem ze stosem innych tytułów i została przeze mnie trochę zapomniana. Jednak, kiedy niedawno zacząłem ją czytać, tak bardzo mnie wciągnęła, że przeszedłem ją w ciągu trzech podejść. Rewelacja. Lubię znajdować takie niespodzianki na mojej półce.
Dlatego jeśli interesuje Cię, co może dać wytrwałość zarówno w życiu jak i w interesach, jaką rolę pełni przeczucie w biznesie, dlaczego zawsze mierzyć wysoko, z jakimi ludźmi najlepiej pracować, czym jest i kiedy następuje właściwy moment, czy warto płynąć pod prąd, jak skutecznie przemawiać publicznie, czy dlaczego większe jest lepsze, to spraw sobie prezent i wygospodaruj miejsce na Sukces mimo wszystko w Twojej osobistej biblioteczce.
„Być może najważniejsza jest droga do celu, a nie sam cel”
Donald J. Trump
Ciekawego czytania

neoma.pl Marek


"Sukces mimo wszystko. Śladami Donalda Trumpa" to polskie tłumaczenie jednej z książek anglojęzycznej serii "Trump 101...". Tytuł serii informuje czytelników, że Donald Trump ma dużo "sto i jeden pomysłów". W omawianej książce są to pomysły na SUKCES!

Czytelnika może dziwić, że zachęcam do czytania poradnika, który Święty Mikołaj powinien przynosić w worku z biznesowymi publikacjami dla każdego. Uważam, że czytanie "Biznesowych Harlekinów" nie jest ogłupiające. Gdy czytamy je świadomie jest nawet "lekkostrawne" i interesujące.

Oczywiście można się "zżymać", że książkę promuje się z przesadą znaną z telewizyjnych reklam proszków do prania:
[...] My, pracownicy Uniwersytetu Trumpa, jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować tę cudowną książkę. Jesteśmy także wyjątkowo wdzięczni panu Trumpowi za podzielenie się jego przemyśleniami. Życzymy mu długiej, radosnej i obfitującej w sukcesy kariery zawodowej!

Obok "płytkiej indoktrynacji" znajdujemy na szczęście szereg interesujących treści-przekazów i zaleceń:
[...] Każdy, kto dla mnie pracuje, musi działać szybko. Jest to sposób, w jaki sam pracuję, a moi pracownicy muszą iść za moim przykładem.

Wiceprezes zarządzający oraz główny prawnik, Jason Grenblatt, najbardziej skomplikowane zagadnienia potrafi wyjaśnić w dziesięciu lub mniej słowach:
[...] Każdy, kto wyraża opinię, że pieniądze są kluczem do wszystkiego, może równie dobrze być podejrzewany o to, iż uczyni wszystko dla pieniędzy.
[...] Gdy ludzie nie myślą o sobie, pojawiają się problemy. Tak naprawdę najmniej chlubne momenty w historii ludzkości przestawali myśleć o sobie i oddali się pod przywództwo złej osoby.

Z książki możemy wybierać "sentencje" całymi garściami.

Personel i Zarządzanie Andrzej Budzyk; 12/2007