Recenzje:
"Jeśli nie masz własnego marzenia, przez całe życie będziesz pracował nad spełnianiem cudzych..." - ocenia na okładce swojej książki pt. "Stwórz jednorożca. Od idei po startup wart miliony" Grzegorz Kubera. Według tego obeznanego w branży IT menedżera, dziennikarza ekonomicznego i technologicznego oraz założyciela studia startupowego GLIVE.pl, w biznesie warto mierzyć wysoko 🤩 - choć stworzenie firmy wycenianej w miliardach dolarów wydaje się graniczyć z cudem, doświadczenia założycieli Instagrama, Ubera, Dropboxa czy Airbnb przekonują, że nie jest, nawet w krótkim okresie, niemożliwe... Ubierając je w formę praktycznych, zwięzłych porad, autor namawia, by wykorzystać te ostatnie do budowy własnych "jednorożców"... 🦄 Nie koncentruje się przy tym wyłącznie na startupach z branży nowych technologii, zainteresowani właśnie tą dziedziną odbiorcy zyskają jednak z pewnością na lekturze najwięcej. Po omówieniu problemów związanych z właściwą motywacją, poszukiwaniem własnej niszy i zdobywaniem wiedzy czy kompetencji, Kubera wyjaśnia m.in. co składa się na "marketing-mix" jednorożców, czy warto finansować działalność z własnej kieszeni, jak wykorzystywać możliwości społeczności i budować relacje z otoczeniem biznesowym. Daje też cenne wskazówki co do skalowania biznesu, pozyskiwania funduszy na rozwój i ich efektywnego wydawania. Przydatnym bonusem dla wszystkich czytelników będzie na pewno zawarty na końcu książki dodatek "Polecane źródła i narzędzia", bogaty w informacje o ciekawych newsletterach, blogach, narzędziach marketingowych, zestawach startowych dla przedsiębiorców i nie tylko. Obok zwięzłej formy, na aprobatę zasługuje na pewno realistyczne podejście autora do poruszanych tematów, a jednocześnie poczucie humoru i lekkie pióro. Nie sposób nie wspomnieć o walorach graficznej oprawy książki, a niewygórowana cena powinna skłonić do sięgnięcia po "Stwórz jednorożca" tak wszystkich pasjonatów biznesu, jak i szukających dla nich prezentów "Mikołajów"..

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UJ


Zdaniem autora, który publikuje również w naszym miesięczniku, obecne czasy są idealne do zakładania startupów. Nie potrzeba już dużych pieniędzy, by stworzyć biznes wart miliony - najważniejsze to mieć dobry pomysł. To kreatywność stoi za sukcesami Ubera czy Airbnb. Na podstawie analizy udanych startaupów Kubera metodycznie radzi, jak szukać swojej niszy, zdobywać finansowanie na różnych etapach rozwoju firmy, gdzie uzyskać wiedzę, by zwiększyć swe szanse na dołączenie do "jednorożców" - najlepszych i najdroższych startupów.

mycompanypolska.pl


Książka Kubery pokaże Ci na przykładach, że do założenia firmy bardziej jest potrzebna zaradność niż duże pieniądze. Pokaże Ci sposób myślenia jednorożców. Pokaże Ci narzędzia i sposoby, które krok po kroku umożliwią Ci przekształcenie pomysłu w startup, a potem jego komercjalizację.

Po lekturze "Stwórz jednorożca" będziesz wiedział także, jak współpracować z innymi przedsiębiorcami, jak testować rynek za pomocą serwisów crowdfundingowych, dlaczego warto rozwijać firmę z własnych środków i jak zdobyć inwestora.

przedsiebiorczepodlasie.pl Lidia Dobrowolska


Dziś do założenia firmy najbardziej potrzebna jest zaradność, nie duże pieniądze. Jeśli tylko wie się, gdzie szukać i jakich narzędzi używać, można małym kosztem stworzyć dobry startup i zacząć zarabiać już po kilku miesiącach. A gdy trafi się na swoją niszę i zacznie zdobywać klientów, uzyskanie wsparcia finansowego z funduszy venture capital nie powinno być trudne. Wtedy przeprowadzi się globalną ekspansję i - kto wie - może dołączy się do grona twórców jednorożców? Dzięki lekturze książki Czytelnik dowie się, dlaczego obecne czasy to najlepszy okres na zakładanie startupów i gdzie zdobywać kompetencje oraz wiedzę. Autor przekonuje, że nie mając własnych marzeń, przez całe życie spełnia się marzenia innych. To książka dla osób, które posiadają marzenia. Nim jednak zaczną je realizować, warto, by sięgnęli po tę pozycję i dowiedzieli się, jak pracują ludzie, którzy stworzyli takie firmy, jak: Uber, Xiaomi, Airbnb czy Dropbox. Dzięki temu poznają sposób myślenia twórców jednorożców, czyli firm wartych co najmniej miliard dolarów.

Personel Plus


Dziś do założenia firmy najbardziej potrzebna jest zaradność, nie duże pieniądze. Jeśli tylko wiesz, gdzie szukać i jakich narzędzi używać, możesz małym kosztem stworzyć dobry startup i zacząć zarabiać już po kilku miesiącach. A gdy trafisz na swoją niszę i zaczniesz zdoby- Iwać klientów, uzyskanie wsparcia finansowego z funduszy venture capital nie powinno być trudne. Wtedy przeprowadzisz globalną ekspansję i - kto wie - może dołączysz do grona twórców jednorożców?

Miesięcznik Benefit