Recenzje:
Jeśli kiedykolwiek przyszło Ci do głowy, że wystarczy dobry pomysł, aby odnieść sukces, to dawno się tak bardzo nie myliłaś. Coraz częściej dostrzegamy ogromne możliwości, które ożyły wraz z nowoczesnymi technologiami i internetem. A jednocześnie jeszcze nigdy nie byłyśmy mniej sprawcze i zorganizowane. Nadmiar możliwości i alternatywnych ścieżek działania nie wspiera przeciętnego śmiertelnika w byciu efektywnym. Autor tej książki ma na to receptę – zamiast gdybać i zapełniać notesy koncepcjami, których nie mamy odwagi wdrożyć, proponuje strukturę 5-dniowego sprintu. To specjalnie zaprojektowany i zorganizowany proces twórczy i zespołowy, który pozwala przejść drogę od pomysłu do prototypu (i co najważniejsze – jego testu!) w ciągu tygodnia roboczego. Niemożliwe? Wręcz przeciwnie. Kategoria >>> efektywność, zarządzanie projektami, biznes Dla kogo >>> project managerki, start-up girls, przesiębiorczynie, pasjonatki rozwoju Mocne strony >>> mistrzowski przewodnik dla osób cierpiących na nadmiar pomysłów i równocześnie mających ograniczenia czasowe na ich testowanie i wdrażanie. Esencja produktywności. Fajna myśl >>> Sprint nadaje startupom supermoc: zanim podejmą jakiekolwiek kosztowne zobowiązania, mogą się szybko przenieść w przyszłość, by zobaczyć gotowy produkt i reakcje klientów.

Projectmanagerka.pl Żbikowska Katarzyna


Doskonale wiecie jak trudno jest wpaść na dobry pomysł, który zazwyczaj przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie. W takich sytuacjach musimy licz na naszą “niezawodną” pamięć, albo po prostu natychmiast przerwać wykonywaną czynność.
Swoją drogą już wiem dlaczego mam ciągle bałagan w domu 😉
Wróćmy jednak do pomysłu.
Nawet najlepsze koncepcje muszą pokonać długą drogę, usianą przeszkodami zanim odniosą sukces. Dotyczy to zarówno prowadzenia startupu, pracy w korpo czy przedsięwzięć domowo-rodzinnych.
Sprint możemy wykorzystać wszędzie i dopasować go do swoich potrzeb!
Wyobraź sobie skrócenie miesiąca pracy i przygotowań do jednego tygodnia. Jest to możliwe, wystarczy skondensować działania i dobrze się zorganizować. pięciodniowy sprint
Bestseller NEW YORK TIMESA i Google Ventures, “Pięciodniowy sprint. Rozwiązywanie trudnych problemów i testowanie pomysłów” przeprowadzi Cię bezboleśnie przez najtrudniejszy projekt. Jest to swoisty przewodnik typu zrób to sam, który wydobędzie z Ciebie to co najlepsze.
Dzięki niemu nauczysz się odnajdywać odpowiedzi na biznesowe pytania i przeprowadzisz swój pierwszy pięciodniowy sprint.
W poniedziałek określisz problem i wybierzesz punkt na którym musisz się skoncentrować. We wtorek naszkicujesz korzystne rozwiązania na papierze. W środę podejmiesz trudne decyzje i zamienisz swoje pomysły w możliwą do przetestowania hipotezę. W czwartek stworzysz realistyczny prototyp, natomiast w piątek przetestujesz go na realistycznych ludziach.
A we wszystkim pomoże Ci szczegółowy plan i listy kontrolne dotyczące poszczególnych elementów sprintu, które znajduje się na samym końcu książki.
Prowadzenie sprintu przypomina pieczenie ciasta: jeśli nie postępujesz zgodnie z przepisem, możesz otrzymać niejadalny zakalec.
Książka wywarła na mnie ogromne wrażenie. Skonstruowano ją w sposób który uwielbiam:
- zawiera mnóstwo szkiców obrazujących główne idee i poszczególne zadania; z przyjemnością się ją kartkuje, - jest napisana prostym i zrozumiałym dla wszystkich językiem; dlatego technikę sprintu, możemy z powodzeniem wykorzystywać na co dzień, - zawiera mnóstwo użytecznych informacji i zachęca do działania; jest tak skonstruowana, aby bezboleśnie przeprowadzić nas przez kolejne etapy, - kryje w sobie świetne listy kontrolne; nie musimy się zastanawiać czy nie zabraknie nam samoprzylepnych karteczek, markerów oraz w jakich godzinach robić przerwy i ile, wszystko jest dokładnie wyjaśnione i przygotowane do wdrożenia, - pomaga nam oswoić wiele produktywnych nawyków i wyeliminować złe; podczas trwania sprintu korzystamy tylko i wyłącznie z papieru i tablic; zero komputerów, tabletów czy telefonów.

esencjalistka.pl/ Agata Borodacz


Jak podejmować dobre decyzje biznesowe? Dzięki lekturze książki Czytelnik dowie się, czym są i jak przeprowadzać sprinty, aby znaleźć rozwiązania trudnych problemów. Nauczy się dobierać idealny zespół i zyska wiedzę, jak najlepiej wykorzystywać potencjał poszczególnych jego członków, a także jak w praktyczny sposób organizować przebieg sprintu. Zapozna się z różnymi metodologiami sprintu. Każda z przedstawionych metod została wypróbowana, ulepszona i przetestowana przez społeczność sprinterów. Autor przekonuje, że dzięki tej książce Czytelnik świetnie przygotuje swój pierwszy sprint i znajdzie rozwiązanie... w pięć dni! Ponadto dowie się, jak ustalić cel i formułować właściwe pytania; tworzyć mapy i korzystać z wiedzy ekspertów; wybierać najlepsze rozwiązania; korzystać z list kontrolnych sprintu.

Personel Plus