Recenzje:
Przyzwyczajenia i nawyki nie sprzyjają wzrostowi i innowacjom. Wszystkie to wiemy, ale zbyt często uparcie tkwimy w butach, z których już wyrosłyśmy. A tymczasem innowator, czy growth hacker to ktoś, kto zdobywa nowe rynki i potęguje przychody nie dlatego, że pielęgnuje status-quo, ale dlatego, że poluje, zaspokaja ciekawość i niszczy to, co już przestało działać, albo się wypaliło. Autor tego rewolucyjnego poradnika opisuje 6 schematów, których zastosowanie pomoże każdemu biznesowi czy projektowi szybciej dostrzec okazję rynkową i złapać trakcję. Tymi wzorcami są: konwergencja (łączenie), dywergencja (pod prąd), cykliczność (powtarzalność), zmiana kierunku (przekierowanie siły trendu), redukcja (uproszczenie), a także akceleracja (udoskonalenie). PS. Mój egzemplarz książki nie nadaje się do pożyczenia, bo jest kilkakrotnie zamalowany kolorowymi mazakami i zawiera tonę notatek na marginesach. Kategoria >>> biznes Dla kogo >>> start-up girls, przesiębiorczynie Mocne strony >>> dziesiątki praktycznych przykładów zastosowania 6 wzorców w małych i dużych biznesach, a najlepszy efekt osiągniesz wybierając jeden z opisanych schematów i wychodząc na polowanie okazji rynkowej. Otwiera oczy. Fajna myśl >>> Nie chcesz być uważany za najlepszego z najlepszych. Chcesz być uważany za jedynego, który robi to, co robi.

Projectmanagerka.pl Żbikowska Katarzyna


Załóżmy, że bardzo chcesz mieć własny biznes, ale brakuje ci pomysłu, lub uważasz, że dotychczasowy jest zwyczajnie słaby. Ta książka natchnie cię w poszukiwaniu świeżych koncepcji, pokaże jak wdrażane były przełomowe w swoim czasie koncepcje, a przede wszystkim nauczy cię te pomysły weryfikować. Nie mogłem wyobrazić sobie lepszej osoby do tego zadania niż człowieka, który stworzył serwis trendhunter.com (uprośmy mówiąc, że to zbiór innowacyjnych pomysłów). To świetna pozycja dla tych, którzy poważnie myślą o własnej firmie, ale chcą wstrzelić się w rynek z tym co może się przyjąć, albo już istniejących firm, które nie chcą zostać dinozaurami, które czeka nieuchronna zagłada.

jakzarabiacpieniadze.com.pl Mateusz Kiszło


Czy w dzisiejszych czasach da się żyć i osiągać sukces „Lepiej i szybciej”? Jesteśmy ciągle zabiegani i często da się słyszeć słynne „nie mam czasu”, ale czy ktoś z nas zna chociaż jedną osobę, która ma czas…? Nieważne czy jesteśmy studentami, czy pracujemy w domu, czy pokonujemy dziesiątki kilometrów żeby dostać się do pracy – w każdym z tych przypadków brakuje nam czasu. Jeremy Gutsche w swojej książce „Lepiej i szybciej” udowadnia nam, że sukces nie jest przypadkiem i że zazwyczaj proste nawyki potrafią przynieść nam spore korzyści. Książka pozwala nam skierować swoje myślenie na inny tor, tak aby móc zauważać rzeczy, które dotąd były dla nas nieistotne. Można odszukać tutaj wiele uniwersalnych, praktycznych wskazówek, które można wykorzystać w budowaniu swojej kariery, tak aby uniknąć błędów, które popełnia część ludzi marnując przy tym swój potencjał. Niesamowicie inspirujące okazują się być historie wielu słynnych osób, dają one potwierdzenie tezy, że właściwe podejmowanie czasem drastycznych decyzji daje wymierne skutki i może być przełomem w życiu. W obecnych czasach trzeba być elastycznym i dostosowywać się do szybko zmieniających się warunków i potrzeb zmieniającego się świata. Czy jesteś przedsiębiorcą, czy osobą poszukującą pracy umiejętność przystosowania się do otaczającego Cię środowiska jest bardzo ważna. Tę książkę mogę bez wahania polecić: - osobom szukającym motywacji do tego by stanąć twarzą w twarz z rynkiem pracy - młodym przedsiębiorcom, którzy chcą znaleźć klucz do sukcesu i chcą uniknąć błędów - osobom ciekawym świata, które chcą poeksperymentować ze swoimi możliwościami Jestem pewna, że w tej książce każdy, kto pracuje nad sobą i swoim rozwojem osobistym znajdzie coś dla siebie.

PROJEKTOR - wolontariat studencki Joanna Niemiec