Recenzje:
Czy nigdy nie marzyłeś o umiejętności porywania ludzi do działania, tak, aby byli przekonani o słuszności swoich decyzji, a jednocześnie podejmowali je zgodnie z Twoim życzeniem? Czy nie chciałbyś niepostrzeżenie, szepcząc do "ucha podświadomości" Twoich rozmówców, przekonać ich do Twoich pomysłów i idei? Czy nie sądzisz, że warto napełnić ludzkie serca pozytywną energią, a przy tym zdobywać sympatię i akceptację dla Twoich propozycji? Teraz masz szansę to osiągnąć. Książka to klucz do oddziaływania na ludzkie pragnienia. Dowiesz się, jak podlewać i pielęgnować ogród pozytywnych relacji z innymi.

Gazeta MSP


Z jednej strony, spontaniczność, z drugiej spryt i samokontrola. Oto droga do mistrzostwa w komunikacji perswazyjnej. Jak wywierać wpływ na ludzi, a jednocześnie utwierdzać ich w przekonaniu, że realizują własne wizje? Jak porywać do działania tłumy, nie będąc przy tym posądzonym o manipulację? Jak zdobywać sympatię i szacunek otoczenia, a zarazem utwierdzać swoją społeczną dominację? Odpowiedzi przynosi książka dr. Aleksandra Binsztoka "Kiedy kropla drąży skałę, czyli droga do mistrzostwa w komunikacji perswazyjnej".
Autor jest świadomy, że proponowane przez niego techniki można wykorzystać w dwojaki sposób. Uczciwie i ze szkodą dla innych. Ma jednak ufność, że "bat ukręcony ze złych intencji długo nie postrzela". Bo szefowie, podwładni czy koledzy z biura szybko rozszyfrują nasze dwuznaczne moralnie gierki. Natomiast skoczą za nami w ogień, jeśli zobaczą, że zastosowanie metod perswazji łączymy z poszanowaniem innych i autentycznym zainteresowaniem drugą osobą.
Binsztok twierdzi, że kluczem do sukcesu jest właściwa komunikacja. Odbywa się ona nieustannie, także poza ludzką świadomością i poza słowami. Bez przerwy przecież wysyłamy sygnały, które zdradzają nasze nastawienie, postawę, skrywane myśli i uczucia. Jedynie ludzie, którzy potrafią zarządzać" swoim przekazem, są w stanie zbudować dobre i rentowne relacje na płaszczyźnie prywatnej i zawodowej. Ta sztuka polega na godzeniu samokontroli z prostotą i naturalnością.
Aleksander Binsztok jest wykładowcą Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz trenerem komunikacji i biznesu. Szkoli m.in. polityków, prawników, agentów ubezpieczeniowych, sprzedawców i menedżerów międzynarodowych korporacji.

Puls Biznesu, Bonnier Business (Polska) sp. z o.o. MK, 17/07/2009


„Kropla drąży kamień nie siłą, lecz częstym spadaniem” (Owidiusz) - motto książki stanowi jej przedsmak. Autor prezentuje drogę do mistrzostwa w komunikacji perswazyjnej. W „Kiedy kropla drąży skałę” znajdziemy wskazówki, jak komunikować się efektywniej, czyli m.in. informacje o różnicach w komunikowaniu się pomiędzy mężczyznami a kobietami, dowiemy się, na czym polega aktywne słuchanie, czy też znajdziemy wskazówki, w jaki sposób odpowiadać na kłopotliwe pytania. Poza tym jest tu wiele informacji na temat perswazji, jej podstawowych reguł, a także zasad etycznego wpływania na ludzi np. poprzez budowanie kontaktu, przyjaźni, zaufania, czy też sposobów na kształtowanie przyjaznych relacji międzyludzkich. Duża część lektury została poświęcona manipulacji i lingwistyce, także w biznesie. W ostatnim rozdziale (dla profesjonalistów) autor wskazuje sposoby na niezawodną sprzedaż. To lektura dla tych, którzy chcą się skutecznie komunikować, mieć wpływ na to, jak są odbierani przez innych i nie poddawać się manipulacji. To cenna, praktyczna wiedza zebrana na 292 stronach. Polecam.

Eurostudent gjm, 170/06/2009