Recenzje:
Przemawianie i publiczne występowanie przed gronem słuchaczy jest dla większości ludzi czymś niewyobrażalnym do wykonania. Tymczasem profesjonalna prezentacja staje się we współczesnym świecie umiejętnością nabierającą coraz większego znaczenia, nie tylko dla handlowców prezentujących atrakcyjny produkt, ale również przedstawicieli innych zawodów. Niestety ta umiejętność nie zawsze jest wynoszona ze szkoły.

Książka przeznaczona jest dla tych, którzy odczuwają braki w tym zakresie i może pomóc przezwyciężyć to wszystko, co wywołuje lęk i sprawić, by publiczne wystąpienie stało się "wyzwaniem i zabawą". W formie przystępnej i zrozumiałej omówiono w książce zarówno przygotowanie się do prezentacji, jak i optymalne przeprowadzenie jej, a przede wszystkim podano sposoby zaradzenia tym wszystkim przeszkodom, które dla wielu osób są -- wydawałoby się -- nie do pokonania. Znajdziemy tu szereg interesujących wskazówek dotyczących zarówno wysławiania się, mowy ciała, jak i pokonywania niespodziewanych trudności.

Obok tytułowych "33 rad dla przeprowadzenia udanej prezentacji" wymieniono również ponad dwadzieścia "głównych błędów", których uniknięcie gwarantuje zastosowanie się do podanych uprzednio rad.

Magazyn Literacki Książki R-KS; 05/2007


Przeprowadzenie prezentacji to umiejętność, która przydaje się każdemu, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Niestety, nie nauczono nas tego w szkołach, dlatego większość ludzi boi się przemawiać publicznie. Kiedy po raz pierwszy otrzymujemy zadanie zaprezentowania jakiegoś zagadnienia, jesteśmy przerażeni i nie mamy pojęcia co robić. Nie wiemy, gdzie szukać materiałów, jaką formę nadać naszej prezentacji, a przede wszystkim jak sprawić, żeby wszyscy słuchali nas z zaciekawieniem od początku do samego końca.

Jeżeli nie opanowałeś jeszcze sztuki publicznego przemawiania, zajrzyj do tej książki. Znajdziesz w niej mnóstwo cennych rad i wskazówek, które podpowiedzą Ci, jak przygotować prezentację, jak ją rozpocząć i przeprowadzić, a także jak zdobyć zainteresowanie słuchaczy i przekonać ich do swoich racji. Już wkrótce występy publiczne przestaną być dla Ciebie przykrym obowiązkiem i zaczną przynosić Ci prawdziwą radość.

Display Poland 06/2007