Facebook
ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Rachunkowość jednostek sektora finansów publicznych i instytucji finansowych (ebook)(audiobook)(audiobook)

Autor:
Kiziukiewicz Teresa
Okładka książki/ebooka Rachunkowość jednostek sektora finansów publicznych i instytucji finansowych

Okładka książki Rachunkowość jednostek sektora finansów publicznych i instytucji finansowych

Okładka książki Rachunkowość jednostek sektora finansów publicznych i instytucji finansowych

Okładka książki Rachunkowość jednostek sektora finansów publicznych i instytucji finansowych

Wydawnictwo:
PWE
Ocena:
Bądź pierwszym, który oceni tę książkę
Stron:
258
Druk:
oprawa miękka

Książka składa się z pięciu rozdziałów, w których przedstawiono kompleksowo problemy rachunkowości: państwowych i samorządowych jednostek budżetowych, jednostek non profit, podmiotów leczniczych, prowadzących działalność w różnorodnych formach organizacyjno-prawnych, zakładów ubezpieczeń i reasekuracji (ubezpieczycieli) oraz banków.

Każdy rozdział rozpoczyna się od wskazania cech działalności, wywierających wpływ na model rachunkowości w jednostkach należących do danej grupy. Pozwoliło to zidentyfikować i wyeksponować specyficzne dla nich obszary rachunkowości i zaprezentować stosowane w nich rozwiązania ewidencyjno-obliczeniowe, a także ich obowiązki sprawozdawcze. Rozważania są poparte przykładami zadań wraz z rozwiązaniami, dzięki czemu korzystający uzyskuje zwarte źródło wiedzy o specyfice, podobieństwach i różnicach modeli rachunkowości funkcjonujących w omawianych grupach podmiotów gospodarczych.

Autorzy pracy są pracownikami naukowymi Instytutu Rachunkowości Uniwersytetu Szczecińskiego i pracowni Rachunkowości w Katedrze Ekonomii Menedżerskiej i Rachunkowości Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Książkę warto polecić: studentom kierunków ekonomicznych, słuchaczom studiów podyplomowych, osobom przygotowującym się do egzaminów na biegłych rewidentów bądź egzaminów uprawniającym do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, profesjonalistom w dziedzinie księgowości.

Kiziukiewicz Teresa

Zamknij

Wybierz metodę płatności