ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Opinie czytelników - Zaczynaj od DLACZEGO. Jak wielcy liderzy inspirują innych do działania (29)

45

2019-12-27
bez podpisu
Super książka! Zupelnie inne podjeście do prowadzeia firmy!
2018-12-08
bez podpisu
Interesująca i inspirująca książka. Potwierdza znane powiedzenie - "Kto chce ten znajdzie sposób, kto nie chce znajdzie wymówkę". Aby chcieć, tak naprawdę, trzeba wiedzieć dlaczego.
2020-02-07
bez podpisu
W książce prezentowane są same banały. Mało przykładów. Spodziewałam się więcej po sukcesie jaki odniósł autor swoim TEDem
2018-12-03
bez podpisu
Książka inspiruje do przemyśleń ale jest mega rozwleczona. Można czystać co 4 akapit i nie straci się wątku. Te ponad 200 stron treści można by zmieścić na 30 stronach ("bezstatnie"). Co kilka stron tylko Apple, Microsoft, Luther King i tak w kółko.
2019-11-27
Bartosz
STRATA CZASU wystarczy obejrzeć jego video na TED i nie trzeba sie przedzierać przez dziesiątki kartek gdzie ciągle pisze to samo zresztą, pisać to on nie bardzo potrafi wiec męka tym większa
2019-12-09
bez podpisu
nigdy jeszcze nie czułem się tak oszukany i wkurzony po kilkudziesięciu stronach - autor w kółko powtarza te same rzeczy, czujemy sie jakbyśmy oglądali teletubisiów cały przekaz książki znajduje się w wystąpieniu autora na tedx, nie ma tutaj nic więcej a zmęczył on to w takiej ilości stron bo żyjemy w czasach gdzie wydaje nam się że musi płacić za coś co długo trwa lub zajmuje wiele czasu - a to nie prawda, sinekowe dlaczego zmieściłoby się na 5-10 stronach - przekaz ten sam - ale pewnie nie chcielibyśmy za to zapłacić
2014-08-28
Maciej Kozubik , Coach i trener biznesu, lider MLM
Świetna książka zmieniająca optykę efektywnego biznesu. Podstawą sukcesu jest znalezienie odpowiedzi na bardzo proste pytanie, które brzmi: DLACZEGO? Dlaczego coś robisz, jaka idea stoi za tym wszystkim. Dlaczego twoja firma i ty jako jej lider masz przewodzić. DLACZEGO to wspólny mianownik CELU i MOTYWACJI. Silne DLACZEGO przezwycięży każdą przeszkodę, która pojawi się na drodze sukcesu. Odpowiedz na pytania CO? i JAK? już nie wystarcza. Bardzo dobra pozycja, warta przeczytania, przemyślenia i wprowadzenia w życie, nie tylko biznesowe.
2015-02-24
bez podpisu
Świetna książka co prawda cała opiera się według jednego zdania, ale dzięki temu świetnie można to zrozumieć i przyswoić jedna z lepszych.
2013-10-31
Przemyslaw Muszynski
Naprawdę inspirująca książka. Przez pierwsze kilka rozdziałów rozpisanie teorii, złotego kręgu jaki znamy z wystąpienia na TED. Później się okazuje, że złoty krąg ma jeszcze inny poziom. Można spojrzeć na niego inaczej. Jak? Zapraszam do bardzo ciekawej lektury. Która nawiązuje i próbuje zanalizować naprawdę wiele przykładów. Zaczynając od Apple, Microsoft, kończąc przykładzie z życia Simona. Jednym słowem. Polecam.
2014-01-02
bez podpisu
Naprawdę ciekawa książka, lekko i przyjemnie się czyta
2015-08-23
Artur
Książka godna polecenia.
2014-01-10
Adam Choromański
Już wiem dlaczego kocham Apple i Steve Jobsa pomimo, że nie mam JESZCZE iMaca. Jestem ich fanem i już wiem DLACZEGO nim jestem. To owe DLACZEGO nadaje sens korporacjom będąc kluczowym czynnikiem SUKCESU, ale także życiu każdemu człowiekowi, czy to przedsiębiorcy czy zwykłemu Kowalskiemu. Jako Kowalski od przeczytania tej lektury: * MAM ENERGIĘ * MAM SENS * WIEM PO CO ŻYJĘ! Jako przyszły przedsiębiorca NIE MUSZĘ POPEŁNIAĆ BŁĘDÓW i znam drogę na szczyt! Znam ten sekret! Ty tez go poznaj i przeczytaj "ZACZYNAJ OD DLACZEGO". [KSIĄŻKA ROKU 2013 - nominacja]
2013-09-18
Piotr Michalak , Strategie Rozwoju sp. z o.o. - prezes zarządu
Genialna, wybitna książka. Lektura obowiązkowa. Jeśli ktoś mówi, że jest laniem wody, to znaczy, że nie rozumie, o co w niej chodzi. Albo rozumie tylko na płaszczyźnie intelektualnej... ale jeszcze chyba niekoniecznie zaczął nią żyć. Simon Sinek przedstawia najpotężniejszą ideę przywództwa zarówno w biznesie, jak i w polityce lub innych dziedzinach życia. Omawia ją od różnych stron i można powiedzieć, że "wałkuje" na różne sposoby, aby przebić się do świadomości czytelnika. Czyni to w charyzmatyczny, interesujący sposób, natomiast powiedzmy sobie otwarcie: ideę tę trzeba wielokrotnie przemyśleć i "chłonąć" jak gąbka, by do końca zacząć nią ŻYĆ. To ostatecznie jest jedynym miernikiem: czy po przeczytaniu tej książki staniesz się przywódcą opisywanym przez Simona, czy jedynie intelektualnie zrozumiesz opisywaną w książce ideę. Jeśli tylko to drugie, to straciłeś czas. Wierzę, że dla wielu osób ta książka może zmienić ich życie, spełniając warunek pierwszy.
2018-09-13
bez podpisu
duza dawka wartosciowej wiedzy i przedeszystkim istota budowania czegokolwiek!!!
2016-12-23
bez podpisu
Bardzo polecam!
2017-03-09
bez podpisu
Polecam! Znajomy coach biznesowy z wieloletnim doświadczeniem pracy w środowisku międzynarodowym (z różnych kontynentów), którego cenię, odwołuje się do tej książki.
2015-03-03
bez podpisu
Tytuł skutecznie zachęcił mnie do czytania.
2016-11-26
bez podpisu , Programista
Sporo wartościowych informacji ale esencja książki zmieściła by się w 1/4 jej objętości. Bardzo dużo lania wody :)
2017-05-06
bez podpisu
Myślę że warto przeczytać, zwłaszcza że książka nie jest obszerna i czyta się ją dość szybko. Jakiegoś niesamowitego wrażenia nie odczułem po zapoznaniu się z tą pozycją, aczkolwiek jak najbardziej ogólny wydźwięk jest pozytywny. Autor pragnie przekazać czytelnikowi ideę która pomogła jemu i w której upatruje szansy na sukces dla innych.
2014-12-28
Max
Lekko i dobrze się czyta, chociaż nie zgadzam się w paru kwestiach. Pewne rzeczy są zbyt proste :). Mimo wszystko polecam.
2016-03-12
bez podpisu
Książka w porządku, lecz można było zawrzeć wszystko na mniejszej ilości stron
2015-01-10
Michał , Kierownik Projektów
Książka przydatna, dla osób, które chcą inspirować siebie i innych do działania. Historie pomagają w poszukiwaniu własnego "dlaczego". Przyjemnie czyta się na samym początku, ponieważ później czytelnik odnosi wrażenie, że poszczególne rozdziały były sponsorowane przez znane firmy i stanowią sprytny product placement a nie wartość merytoryczną.
2014-06-29
bez podpisu
Książka dobra, ale można by ją skrócić. W początkowych rozdziałach zaprezentowana została cała koncepcja, do której autor powraca w kolejnych. Ciągłe powtarzanie dlaczego i dlaczego - trochę wkurzające
2013-08-28
Magda
Jeżeli ktoś widział wystąpienie Simona Sinka na TED to może być rozczarowany - książka wiele więcej nie wnosi. Dla mnie wystąpienie na TED było esencją a książka jest laniem wody. Jest ok, ale drugi raz bym jej nie kupiła.
2015-01-12
Łukasz B.
Jeśli widziałeś/aś wystąpienie Simona na TEDzie to wszystko to znajdziesz w tym ebooku. Omawiane na nagraniu kwestie są nieco rozbudowane, dodano więcej przykładów oraz I część („Świat, który...”). Wszystko kręci się wokół koncepcji „złotego kręgu”. Z jednej strony to trochę nudzi. Jednak z drugiej pokazuje, że autor koncentruje się na temacie, a czytelnik nasiąka tą ideą. Pozwala to odczuć na własnej skórze siłę oddziaływania przekazu. Według mnie jest w tym moc! Czy polecam? Mam mieszane uczucia. Z jednej strony może wystarczyć Ci samo nagranie (jest świetne), z drugiej, książka jednak pozwala na zanurzenie się w temat. A jeśli po jej przeczytaniu będą pozytywne efekty (można to stwierdzić dopiero po czasie) to warta jest każdych pieniędzy. Innymi słowy, zdecydować musisz sam/a:)
2017-11-05
bez podpisu
Dzięki książce zrozumiesz dlaczego zadawać pytanie DLACZEGO? oraz jak to właściwie robić, aby uzyskać efekty w zarządzaniu ludźmi. Polecana dla osób, które delegują zadania i pracują z innymi ludźmi.
2017-01-02
bez podpisu , programista
Książka przedstawia ciekawy pogląd jednak zawiera dużo powtórzeń. Jest to po prostu rozwleczone wystąpienie wystąpienia autora z konferencji TED
2018-09-13
Daniel Karski
Książka prezentująca bardzo wartościowy krąg, wokół którego autor podaje masę przykładów. Jest lekka i bardzo szybko się czyta. Minusem jest jednak rozwleklosc. Często można odplynac, gdy wciąż autor się powtarza. Wszystko pisane pod jeden szablon