ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Opinie czytelników - Szkoła Mówców. Myśl i prezentuj inaczej niż wszyscy (8)

5

2019-01-02
Artur Kos
Zanim sięgnąłem po "Szkołę Mówców" Lidii Buksak miałem już pewne doświadczenie w zakresie aktywności, ćwiczeń, treningów i świadomości na czym polega dobre wystąpienie publiczne. Ba! na czym powinna polegać dobrze skonstruowana wypowiedź w ogóle. Od tej książki oczekiwałem potwierdzenia, dodatkowych wskazówek i ćwiczeń, może propozycji odmiennej metodologii. Tymczasem.... Znalazłem znacznie więcej. Lidia Buksak z pewną nieśmiałością, ale wyraziście poprowadziła mnie po meandrach budowania myśli i nadawania im wyrazu, pożądanej ekspresji. Tego nie uczą w żadnych szkołach. Autorka wykorzystała całe swoje bogate doświadczenie i metodologię nauczania "mówienia pięknem", ale przede wszystkim postawiła przed czytelnikiem pytanie o sens komunikowania się w określonej sytuacji. Najważniejsze według autorki nie jest jedynie zachowanie prawidłowych zasad dobrej dykcji, akcentowania i artykulacji, ale przede wszystkim uświadomienie sobie co i do kogo chcemy mówić. Za tym "chcę" idzie "w jaki sposób". Najważniejsze w tej książce to afirmacja indywidualności. Metodologia tak, ale pamiętajmy o tym, że osobowość i indywidualna ekspresja liczą się najbardziej. Książka nie jest typowym podręcznikiem. Powiedziałbym raczej, że towarzyszy nam w refleksji nad samodzielnym rozumieniem naszego porozumiewania się z innymi. To nieoceniona zaleta tej pracy. Ponadto "Szkoła mówców" zawiera liczne wskazówki, ćwiczenia wplątane w nizwykłe anegdoty i paradoksy. Dzięki temu jest to pozycja nie tylko pouczająca, ale również zabawna i wspierająca w naszym codziennym dążeniu do rozwoju i stawania się lepiej rozumianymi ludźmi. Bardzo polecam!
2019-02-17
bez podpisu
Wspaniała i praktyczna książka, co nie znaczy łatwa w odbiorze. Do chwili obecnej nie spotkałem publikacji ujmującej zagadnienia wystąpień publicznych tak kompleksowo, a jednocześnie tak wnikliwie. Każdy praktyk w tej dziedzinie, niezależnie od swego wieku i wykształcenia, znajdzie w niej dużo dla siebie. A na dodatek audiobook przeczytany piękną polszczyzną i intrygującym głosem... Książka jak najbardziej godna polecenia, szczególnie dla menedżerów wyższego i średniego szczebla. Wiesław Sierant, Dyrektor Handlu i Rozwoju, Fenice Poland Sp. z o.o. (grupa energetyczna EDF)
2020-05-16
Krzysztof
Świetna książka, dzięki niej zmieniłem swoje podejście do wystąpień publicznych. W końcu jestem dobrze przygotowany i nie paraliżuje mnie strach. A ci co spodziewali się powieści sensacyjnej zamiast podręcznika to chyba pomylili działy i autora. Książkę polecam.
2019-02-09
Barbara Magdalena Ważna
Szkoła Mówców stała się dla mnie biblią wystąpień. Ta książka jest bardzo wartościowa, bo zawiera wskazówki i wiedzę wynikającą z dziesiątek lat doświadczeń jej Autorki. Zawiera dużo ćwiczeń, 10 przykazań mówcy biznesowego, wiele przydatnych narzędzi, w tym również dotyczących przygotowania siebie i wyjątkowej prezentacji. Po jej przeczytaniu, zamierzam zastosować wiele rad, skorzystam z narzędzi i stworzyć swoją kolejną prezentację i wystąpnienie zupełnie inne niż dotychczas. Bardzo dziękuję Autorce i polecam wszystkim, dla których wystąpienia publiczne to ważny obszar w życiu.
2018-12-16
Robert Szymczak
Książka Szkoła Mówców jest nie tylko bardzo praktycznym podręcznikiem dla osób przemawiających publicznie, ale również skłania do autorefleksji i motywuje do zmian złych nawyków. Książka jest kompletna - znajdziemy w niej nie tylko sprawdzoną i skuteczną strukturę prezentacji, ale również ćwiczenia do pracy nad emisją głosu i naszą mową ciała. Przytaczanie przykładów, prawdziwych historii, odsyłanie do filmów na YT pozwala czytelnikowi lepiej przyswoić przekaz i zrozumieć o co tak naprawdę chodzi w dobrej mowie. Chodzi o to by przekaz był przemyślany, dostosowany do odbiorcy, miał strukturę, przykuwał uwagę, zapadał w pamięć, a mówca swoją mową ciała i głosem był spójny z tym przekazem. Autorka Lidia Buksak wskazuje jak to zrobić i daje rozwiązania oraz ćwiczenia do regularnej pracy nad sobą. Książkę czyta się jednym tchem. Trudno się oderwać. Polecam. Moim zdaniem najlepsza pozycja na rynku w temacie przemówień publicznych i prezentacji biznesowych.
2018-10-20
bez podpisu
Do przeczytania książki skłoniło mnie wiele opinii o autorce, jako o świetnej i bardzo skutecznej trenerce wystąpień publicznych . Byłam bardzo ciekawa czy opinie dziennikarzy i menadżerów potwierdzą się w książce. I muszę z zadowoleniem przyznać, że TAK. Książka napisana bardzo przystępnym i czytelnym językiem. Dużo konkretnej wiedzy popartej przykładami i ćwiczeniami . Jestem pewna , że treści zawarte w tej książce przydadzą się początkującym mówcom , jak i tym którzy na wystąpieniach publicznych zjedli zęby , a chcieliby być jeszcze bardziej skuteczni i wpływowi wobec swoich słuchaczy. Polecam wszystkim .
2019-06-02
Wiktor P.
Dużo teorii, typowo akademicka pozycja...
2020-05-03
bez podpisu
Dużo samej teorii, taki podręcznik akademicki... Źle się czyta