ODBIERZ TWÓJ BONUS :: »

Opinie czytelników - Budowanie zespołu. Młotek Scrum Mastera (9)

55

2020-03-31
bez podpisu
Świetna pozycja na temat roli Scrum Mastera, książka zawierająca masę praktycznych wskazówek i przykładów z życia - na pewno będę do niej wracać!
2020-04-03
bez podpisu
Świetna książka, bo pokazuje praktyczne podejście: porady, rozwiązania, narzędzia itp, a nie tylko pustą teorię. Chętnie przeczytałem, a nie jestem początkujący.
2020-03-31
Marietta
Rewelacyjny przewodnik po relacjach, podejsciu oraz budowaniu efektywnych zespołów. Kazdy menager, PM i team leader powinien miec ta ksiazke pod ręką, dla mnie jest to absolutny must have dobrego Scrum Mastera, takiego ktoremu zalezy na budowaniu zespolu developerskiego oraz pracy z ludzmi :)
2020-03-31
bez podpisu
Książkę serdecznie polecam, trafia w punkt, jest przejrzysta i praktyczna. Liczne przykłady pozwalają zastanowić się nad swoim postępowaniem. Czytelnika nachodzi refleksja nad własną komunikacją i wpływem na budowanie zespołu. Każdy kto występuje pod płaszczykiem Agile powinien ją przeanalizować (choć należy mieć nadzieję, że już siebie przeanalizował). Szczególnie polecam ją osobowościom koloru żółtego, czerwonego lub ich mieszanki z innym kolorem, aby przy swoim rozpędzie nie poturbować zespołu lub jego członków
2020-03-31
bez podpisu
Książka trafia w punkt, jest przejrzysta i praktyczna. Liczne przykłady pozwalają zastanowić się nad swoim postępowaniem. Czytelnika nachodzi refleksja nad własną komunikacją i wpływem na budowanie zespołu. Każdy kto występuje pod płaszczykiem Agile powinien ją przeanalizować (choć należy mieć nadzieję, że już siebie przeanalizował). Szczególnie polecam ją osobowościom koloru żółtego, czerwonego lub ich mieszanki z innym kolorem, aby przy swoim rozpędzie nie poturbować zespołu lub jego członków.
2020-03-30
Adam Winter
Książka to narzędzie pozwalające zmierzyć się ze zmiana organizacji firmy poprzez budowanie zespołów autonomicznych pracujących w metodyce Scrum.
2020-03-31
Ryszard
Książka bardzo pomocna dla Scrum Masterów bo podająca narzędzia i przykłady ich wykorzystania. Autor korzysta także z narzędzi dostępnych w innych metodykach a możliwych do stosowania z sukcesem w Scrum. Przekaz bez ściemniania i nadmuchanego tekstu.
2020-04-01
Ewa
Dobry, praktyczny przewodnik po Scrumie dla osób zainteresowanych wprowadzeniem zwinnych praktyk w firmie nie tylko technologicznej. Z mojego doświadczenia metodka i narzędzia Scruma dobrze sprawdzają się w też w projektach biznesowych czy marketingowych. Wartości Scruma są uniwersalne dla wszystkich zespołów. Zaangażowanie, odwaga, skupienie, otwartość i poszanowanie nikomu nie zaszkodzą. Warto wykorzystać publikację ?Budowanie zespołu?, żeby poprawić funkcjonowanie swojego zespołu i lepiej orgnizować swoją pracę. Książka podzielona jest na krótkie, zwięzłe sekcje, które ułatwiają czytanie i wracanie do interesujących nas w danym momencie elementów. Zawiera też przydatne kanwy i konkretne sposoby działania w określonych sytuacjach.
2020-04-25
bez podpisu
1. Używa specyficznych dla tematu pojeć, których znaczenia wyjasnia po kilkunastu stronach. Przykład: zanim dowiesz się na stronie 173 co to jest dot-voting, pojęcie to pojawi się 2 krotnie. 2. Używa specyficznych pojęć, które opisują jeden z poziomów zaawansowania zespołu, tylko jeszcze o tym nie wiesz. Efekt: Na stronie 126 przeczytasz o "faze zwanej performing", na stronie 174 "zespół jest na poziomie performing (ang. działający)". Na oświecenie nie potrzeba długo czekać, tylko jakieś 56 stron. Oto na stronie 182 otrzymasz wyjasnienie, że jest 4 fazy (forming, storming, norming, performing) i performing wydaje się być najwyższym poziomem. Tak więc koniec konców, możesz złpać luz i zdecydować czy owiana tajemnicą faza jest porządana czy też nie. 3. Pojawiają się totalne bzdury - cytuję autora: [..]"Tutaj chcę zaznaczyć, że niezadowolenie jest niskim poziomem zadowolenia" str. 211 (wtydziłbym się coś takiego upublicznić) 4. Nastawiony na przedstawienie własnych wynurzeń i dywagacji zamiast, zwięzłej dawki wiedzy. Proste zagadnienia rozdrabnia na teorię, które zamiast rozwiewać wątpliwości, przysparzają nowych. 5. Od programisty możnaby oczekiwać wyższego poziomu uporządkowania wiedzy i ścisłości. 5. Porszę również zwróić uwagę na komentarze i wyciągnąć wnioski. Zbierzne daty wystawienia, maksymlane oceny, identyczny ton wypowiedzi. Niestety sam zasugerowałem się wysoką oceną, przed zakupem. Ocena 1 za marketing szemrany i wprowadzanie w błąd, po to aby ostrzec ludzi. 6. Nie zakupie nic od tego autora. Nie polecam, zmarnowałem mój cenny czas, pomino super tematu jakim jest Scrum.